« گيگا در ايران! | صفحه اول | Laks usb memory watch »

دوشنبه 7 مهر 1382

اليا کازان درگذشت

اليا کازان کارگردان برجسته آمريکايي در 94 سالگی درگذشت.طی دهه های 50 و 60 ميلادی کازان تعدادی از مهم ترين و بهترين فيلم های تاريخ سينمای آمريکا را کارگردانی کرد که شرق بهشت با بازيگری جيمز دين يکی از آنهاست.

البته اعتبار او بعدها به علت همکاری با دولت در دوران مک کارتيسم خدشه دار شد.برخی از همکاران او فاش کردند که کازان نام دست اندرکاران صنعت فيلم آمريکا را که گرايش های کمونيستی داشتند و يا مظنون به داشتن آن بودند مخفيانه به مقامات اعلام کرده بود.البته کازان هميشه گفته مه بهترين کار را انجام داده و بابت آن کارها به هيچ وجه احساس پشيمانی نمی کند.
او ذر برادوی نمايشنامه هايي چون مرگ دستفروش و اتوبوسی به نام هوس را هم کارگردانی کرده است.کازان در سال 1999 از دستان مارتين اسکورسيزی و رابرت دنيرو اسکار افتخاری دريافت کرد.

نوشته شده توسط: در September 29, 2003 08:24 AM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/136

:نظرها

hi from Xangsane Rakoto amazing page see a later tomorrow or never

نوشته توسط: Incest stories and pictures at March 18, 2004 07:32 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000137.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000137.php on line 235