« Celestion | صفحه اول | جراح لاله و لادن: مرگ دوقلو ها آموزه هاي زيادي داشت »

سه شنبه 8 مهر 1382

حق با هيچ کس نيست

به عنوان يک روزنامه نگار بارها شده که با قضاوت شخصي خودم با موضوعات برخورد کرده ام . درست يا غلط معيارهاي خودم را براي برخورد با واقعيت هايي که مي ديده ام به کار مي برده ام . در زندگي پر از چالش خبري ما همواره دو يا چند قطب دربرابر هم قرار گرفته اند. در حقيقت ماجراي کهن سياه و سفيد و شيطان و فرشته و خو ب و بد و زشت و زيبا. اين که بالاخره کدام يک حق مي گويند و کدام ناحق هميشه بزگترين دلمشغولي ماست.

درجريان دعوا و مرافه هايي که يکي دوسال قبل باند اصغرزاده در شوراي شهر سابق با باند عطريان فر به راه انداخته بودند همواره اين سوال برايم مطرح بود که جدا از رقابت هاي سياسي و اقتصادي واقعا کدام يک حرف درست را مي زنند. آنکه از مردم دفاع مي کند و ژست مردمسالاري مي گيرد و يا آنکه تميز و اتوکشيده حرف مي زند و زمين داران و سرمايه داران را بر گرده خود دارد . براي مدت چهار سال من در شوراها به دنبال اين پرسش بودم که حق بالاخره با چه کسي است ؟ يکي از دلايلي که از کار در حوزه اجتماعي استعفا دادم اين بود که به اين نتيجه رسيدم حرفهاي هر دو طرف بوي گند مي دهد.
حالا درآغاز يک کشمکش ميان شهرداري و وزارت بازرگاني و مرکز توسعه صادرات فکر مي کنم هيچ کدام از دو طرف صالح نيستند. نه شهرداري دلش براي مردم سوخته و نه وزارت بازرگاني نگران وضع بازرگانان است. شهرداري که چند ماه بعد از نشستن بر مسند دست به خيابان ها نزده و حالا مي خواهد به دفن جسد شهدا در ميادين بپردازد و يا مترصد چراغ سبز براي کندن تابلوي ميدان آرژانتين است معلوم است که بايد يک موضوع جنجالي را در رو دنبال کند تا کارکردن ناشيانه و نابلدي شان آشکار نگردد. مرکز توسعه صادرات و وزارت بازرگاني هم که هم مي دانيم چه بر سر شرکت کنندگان يک نمايش گاه مي آورند و معلوم است الان نگران وضع بازرگانان هستند يا نگران حساب هاي خالي.
حالا دوست دارم باورهاي عاميانه را در مورد بي اعتنايي به همه چيز و همه کس و دلزدگي و بي اعتنايي را باور کنم . باورهايي که سالها تمسخرشان کرده ام .

نوشته شده توسط: شهرام در September 30, 2003 10:18 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/147

:نظرها

سلام بابا خیلی خولی

نوشته توسط: شیما at February 28, 2004 09:59 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000148.php on line 236

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000148.php on line 236