« وبلاگ نويسها نماينده ميخواهند؟ | صفحه اول | جدول روزنامه شرق!! »

شنبه 12 مهر 1382

ما و استادان بزرگ ما

تب اظهار نظر در مورد همه چيز مخصوصا چيزهايي که آ دم سر از آن در نمي آره واقعا داره همه گير ميشه . استاداني هستند که کلي در مورد اينترنت و شبکه هاي ارتباطي تحقيق انجام داده اند اما زماني که پاي صحبت از اينترنت به ميان مي آيد آنچنان با احتياط سخن مي گويند که آدم در مي ماند . و هستند کساني که معلوم است از ارتباطات و فناوري هاي نوين ارتباطي چيز چنداني نمي دانند اما در ريزترين موضوعات هم وارد مي شوند. جالب است که بيشترين اظهار نظرهاي عجيب اخيرا از جانب کساني انجام گرفته که استاد و مدرس خطاب مي شوند و اين چنين است که آدم مي فهمد واقعا در دانشگاه هاي ما چه دانشي ردو بدل مي شود.

جديدترين اظهار نظر مربوط به يک استاد ارتباطات دانشگاه تهران است که ظاهرا مدريت گروه رسانه اي اين دانشگاه را هم بر عهده دارد او گفته " نبودن كنترل‌هاي ويژه بر روي آن( وبلاگ)، امكان ارائه‌ي اطلاعات نادرست و غير مستند در آن وجود دارد و اين نكته نوعي سردرگمي ناشي از فزوني اطلاعات ايجاد خواهد كرد، زيرا حجم اطلاعاتي موجود در وبلاگ‌ها، گاهي از ظرفيت انسان‌ها فراتر رفته و افراد را در گزينش دچار مشكل مي‌كند".
استاد يک سوال آيا رسانه هاي سنتي چنين قابليتي ندارند؟ يعني چون آنها نظارت مي شوند لزوما اطلاعات صحيحي را ارايه مي دهند؟ حالا چون يک وبلاگ را نتوانسته ايد نظارت کنيد همه مشکلات از آن است؟ رسانه هاي ديگرتان چه گلي به سرما زده اند؟
در اين که حجم اطلاعات موجود در وبلاگ از ظرفيت انساني فراتر است چه گناهي است بر وبلاگ؟ استاد محترم ويژگي دنياي حاضر ارتباطي سرريزي اطلاعات است و ربطي صرفا به وبلاگ ندارد و همه ابزارهاي اطلاع رساني در آن دخيل هستند ، اين که انسان در اين هجوم اطلاعاتي دچار گزينش اشتباه مي شود را مستلزم تغيير رفتاري در خود انسان است نه در ابزار. چنانچه ما امروزه بر خلاف ساليان دور که اطلاعات را مي بلعيديم وقت زيادي را صرف دور ريختن اطلاعات غيرلازم يم کنيم.
اين ها البته نمونه هاي از مصاحبه شما با خبرگزاري دانشجويان است اميدوارم اين ها را به گردن خبرنگار آن نيندازيد چون اتفاقا ايسنا وبلاگ نيست که به قول شما خطر انتشار نادرست اطلاعات و تاثير گذاري منفي داشته باشد.

نوشته شده توسط: شهرام در October 4, 2003 04:11 PM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/162

:نظرها

سلام فعلا كه آي تي در ايرن دست يه عده آدم ... و بي سواده كه اصلا بلد نيستند كامپيوتر را روشن كنند اينها همه تئوريسين هستند و توي دنيا امروز هم تئوريسين ها به غير از يك مجسمه هيچ چيز ديگه نيستند . بدبختي مملكت ما ماله اينه كه مدرك گرا هستند همه و توي دانشگاهها هم كه هيچي بذار و برو . فقط هم توي ايران تئوريسين ها را توي هر جائي قبول دارند . مي فهمين يعني چي ؟؟؟؟؟؟ يعني بدبختي

نوشته توسط: Parham at October 5, 2003 02:14 PM

آخرش اين استادان دانشگاه با اين اظهار نظرها دنيای شيرين وبلاگی را نابود می کنند! البته يه جيزی که مايه تعجب است اين است که اکثر اينها از اساتيد دروسی مانند ارتباطات و اطلاعات هستند! و گمان نکنم اينها وبلاگ هم داشته باشند. البته جدای از يک استاد دانشگاه که حساب او با اين ها جداست. نويسنده وبلاگ دات را می گويم. اين آقا می ارزد به 1000 تا از اين استادهای دانشگاهها...

نوشته توسط: دنيای يک ايرانی at October 4, 2003 10:03 PM

ظاهراً نگاه منفی به آنچه پيرامونمان ميگذرد و به تصوير کشيدن زشتيها به قدری در فرهنگ ما رسوخ کرده که دامان استادان ما را نيز گرفتار خود کرده!
واقعاً متاسفم.

نوشته توسط: سعید پازوکی at October 4, 2003 08:30 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000163.php on line 246

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000163.php on line 246