« کپي رايت ، لايسنس و چند نقطه | صفحه اول | عکس هايي از نمايشگاه جيتکس دوبي 2003 »

شنبه 26 مهر 1382

ضرورت نظارت بر بازار كامپيوتر

متاسفانه اجناس تقلبي در بازار ايران رو به افزايش است. با بهتر شدن برقراري ارتباط با كشورهاي آسيايي به جاي دوبي فروشندگان قطعات كامپيوتر اين فرصت را بدست آورده اند كه حتي قطعه مورد نظر خود را براي توليد سفارش دهند. اما فروشندگان از اين امكان چه استفاده اي ميكنند؟! حقيقتي كه بسياري از فروشندگان و واردكنندگان به آن معترفند تنها سفارش چاپ ليبل Label بر روي اجناس است.

چندي پيش با دوستي كه فروشنده يك وارد كننده قطعات است صجبت ميكردم او اشاره داشت كه تنها در چند ماه گذشته هزاران كارت گرافيكي وارد كرده اند كه تقلب كوچكي در يكي از چيپستهاي آن شده است و البته اين سودي دو هزار تومان را براي هر قطعه داشته است.
زماني ورود اجناس به صورت عمده و بعد سفارش جعبه براي آنها در ايران رايجترين مشكل بود اما امروز ديگر ديگر نميتوان به چيپستها ، ماركها و ظرفيتهاي قطعات اعتماد كرد.متاسفانه دولت تاكنون هيچ برنامه اي براي كنترل بازار ايران نداشته است و تنها كار انجام شده اعمال محدوديت بر ورود قانوني قطعات كامپيوتر بوده كه جز گراني و عدم دامن زدن به قاچاق كالا نتيجه اي در نداشته است.
نميتوان توقعي از بازار جوان و به هم ريخته كامپيوتر داشت آنها به فكر سود هستند و بسياري از آنها جز حفظ بودن نام اجناس اطلاعاتي ديگري ندارند.اما انتظار ميرود دولت به عنوان حامي مصرف كنندگان در اين زمينه فعاليت خود را آغاز كند.
همچنين رسانه هاي اينترنتي و روزنامه ها ميتواند با آگاه كردن مصرف كنندگان آنها را براي خريد جنس مناسب و اصل راهنمايي كنند.

نوشته شده توسط: در October 18, 2003 10:37 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/188

:نظرها

جديدترين نمونه جديد اين تقلب در مادربردهای MSI ميباشد. (سري K27N) که اين دفعه توسط واردکننده صورت گرفته (بدر الکتريک)

نوشته توسط: salehi at October 20, 2003 03:50 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000189.php on line 237

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000189.php on line 237