« نقدي بر گفته هاي اخير يكي از مديران پرشين بلاگ | صفحه اول | پرشين بلاگ دروغ ميگويد؟ »

دوشنبه 26 آبان 1382

مقابله با ISP هاي پيشگام در فيلترينگ

فيلترينگ واقعا چالش برانگيزترين موضوع روي اينترنت ماست، اين را قطعا کساني که هم ارتباطات مي دانند و هم روي اين رسانه کار مي کنند به خوبي مي دانند. در حقيقت فيلترينگ اينترنت مي تواند مثل يک زير ساخت بد عملا کشور را از داشتن تکنولوژي اطلاعات دور کند.

فيلترينگ چيز کوچکي هم نيست که با يکي دو سايت سر و تهش هم بيايد اگر شروع شود( که شده ) به جايي مي رسد که آن بنده خدا مشاور حقيقت گوي وزارت پست گفت بايد همه سايـت ها مجوز داشته باشند، حالا صلاحيت داشتن سايت چي هست و کي تعيين مي کند احتمالا بايد در مجمع تشخيص مصلحت به تصويب برسد چراکه قطعا در اين مورد هم مجلس و شوراي نگهبان را توافقي نيست. همه ما هم مي دانيم واقعا مسئله فيلترينگ سايت هاي غير اخلاقي نيست چنانچه الان ديتاي مخابرات سايت هاي غيراخلاقي را فيلتر کرده و کسي به آن معترض نيست اما موج فيلترينگ يک موج منطقي نيست و همچنان که الان مي بينيم حتي سايت هاي دولتي را هم در بر گرفته است.

حالا براي شروع و در حالي که زمزمه هايي از فيلترينگ هاي شتاب زده و هول هولکي از سوي چند isp عمدتا براي نشان دادن چراغ سبز و يا دريافت اندک متاعي صورت ميگيرد به نظر مي رسد نقش کاربران اينترنت مي تواند بسيار پررنگ تر باشدبراي نمونه نخريدن اينترنت از شرکت هايي که به طور پيشروانه و خودسرانه اقدام به فيلترينگ مي کنند مي تواند يکي از اين اقدام ها باشد که ضمن نشان دادن مخالفت کاربران isp ها را هم به تحرک و واکنش وادارد. يک چند راه منطقي و بدون خونريزي ديگر به نظرتان نمي رسد؟

FAQ خوانان عزيز، اين مطلب راهم در بخش آي تي آرشيو کرديم نه سياست .

نوشته شده توسط: شهرام در November 17, 2003 07:37 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/255

:نظرها

منم فکر کنم بهترين راه فعلا نخريدن اکانت اينترنت از ISP هايي هستند که اين عمل خودسرانه را انجام ميدهند اما کدام ISP فيلترينگ ميکند؟ اين ها را شما در ساييتان معرفي کنيد البته ممکنه خودتون هم بعدش فيلتر شويد!؟!؟ در مورد جمله آخر هم:"آفرين خوب کاري کردي"

نوشته توسط: امير at November 17, 2003 08:24 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000256.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000256.php on line 238