« بازهم وبلاگها! | صفحه اول | خواهش براي معرفي سايتهاي سرويس دهنده وبلاگ »

پنجشنبه 29 آبان 1382

نياموختيد

به نظر مي رسد که فيلترينگ اينترنت باز هم موضوع بحث شده است و حالا مي خواهند واقعا يک آيين نامه اي، قانوني، چيزي را به اين اسم به تصويب برسانند، خوشبختانه در مورد فيلترينگ بين اصلاح و طلب و غير آن چندان اختلافي وجود ندارد و همه به قيلترينگ اعتقاد دارند و متاسفانه هر دو گروه از ناکارايي ابزارهاي بازدارنده درس نياموخته اند. هر چند در اين ميان جنگ اصلي ميان تکنولوژي و فيلترکنندگان خواهد بود اما نتيجه آن کاملا به همه ما بازخواهد گشت.
اما براي نمونه به يک تکنولوژي نه چندان جديد اشاره مي کنم که هم اکنون اتفاقا از سوي چند شرکت در ايران به به فروش ميرسد،مودم هاي ماهواره اي که عمدتا براي مناطق توسعه نيافته و روستايي و فاقد امکانات زيربنايي مخابرات به کار ميرود با مبلغ نسبتا مناسبي مي تواند امکان اتصال به اينترنت را به طور مستقيم از ماهواره فراهم کند. براي چنين روشهايي کداميک از فيلترها و آيين نامه ها و دهها ساعت و وقت و بحث ميليونها تومان هزينه کارايي خواهد داشت؟

نوشته شده توسط: شهرام در November 20, 2003 07:08 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/262

:نظرها

من هم مي‌خواستم در مورد اين تجهيزات و ارائه كنندگان آنها اطلاعات بيشتري داشته باشم. اگر امكان داشته باشد!

نوشته توسط: ناصر at November 23, 2003 10:35 PM

شهرام جان به چه چيزهايي فكر ميكني ! خوب معلومه تو زمينه فيلترينگ ذيگه اصلاح طلب و اصلاح ناطلب ! هر دوشون يكصدا خوهان فيلترينگ و يا بهتر بگيم قطع كامل اينترنت هستند. در واقع اينترنت وسيله ايست كه تمامي افراد جامعه و يا در طيفي گسترده تر همه افراد و جوامع وحكومتها رو در هر كجاي دنيا مورد خطاب قرارميده و اونها رو به چالش مي كشونه و اين از ديدگاه دولتمردان و سياسيون ما يعني خطر مطلق. در لحظه اول به نظر ميرسه كه اونها همون خواستگاهاي مطروحه خودشون رو در مورد فيلترينگ دنبال ميكنند يعني جلوگيري از فساد واضمحلال جامعه !! ولي با دقت در مسائل جاري كشور بالاخص مسائل جوانان و اوضاع ديني و اعتقادي آنان كاملا مشخص است كه سهم اينترنت در به فساد كشاندن جوانان چيزي نزديك به صفر است پس مشخص است كه مسئولين چه چيزي را عليرغم گفتارشان دنبال ميكنند. في الواقع بحث فيلترينگ و تكنولوژيهاي آنتي فيلترينگ همان نبرد جهل و دانايي ويا جنگ نور و ظلمت است. برنده كاملا معلوم است ....اينان همانطوريكه در مقابل ماهواره و كانالهاي ماهوارهاي توان مقابله نداشتند در مقابل اينترنت و يا بهتر بگوييم در مقابل دانايي تاب تحمل مبارزه را نخواهند داشت البته در اينجا نكته اي كه برجسته به نظر ميرسد شايد بحث اشتغال جوانان است و اين موضوع با بكارگيري عده اي براي كشف ترفندهايي براي جلوگيري از استفاده مطلوب از اينترنت محقق مي شود و عملا عده اي را سر كار گذاشته ايم.*** راستي يه سئوال از وزير تازه از خطراستيضاح گذشته مخابرات(يا به قولي وزير ارتباطات ) : در ارديبهشت ماه 1379 اگر اشتباه نكنم آقاي وزير محترم در هنگام افتتاح مركز ديتاي مخابرات در جلوي اون جماعتي كه بنده هم(به همراه شهرام جان !! ) از نزديك افتخار حضور در اونجا رو داشتم !!!! ايشان قول مساعد مبني بر ايجاد خطوط پرسرعت رو در آينده اي نزديك دادند كه براي بنده افق اين آينده هنوز پديدار نگشته . من مي خواستم ببينم آيا اين آينده فرا خواهد رسيد و يا كلا در چشم انداز 20 ساله كشور عزيز اسلاميمان اين افق وجود خواهد داشت وبااينكه بحث فيلترينگ بحث قشنگتري است ؟؟!! ***بقول آن عزيز در نقاهت نشسته " تشكر ميكنم " !!!

نوشته توسط: علي نجفي at November 20, 2003 01:49 PM

سلام اگه میشه یکم بیشتر در این مورد توضیح بدین ممنون (اگر امکانش نیست ایمیل من هست)

نوشته توسط: ردهت at November 20, 2003 08:12 AM

سلام اگه میشه یکم بیشتر در این مورد توضیح بدین ممنون (اگر امکانش نست ایمیل من هست)

نوشته توسط: ردهت at November 20, 2003 08:12 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000263.php on line 247

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000263.php on line 247