« رسانه ها در فاجعه | صفحه اول | کمک به زلزله زدگان »

جمعه 5 دی 1382

دو عکس از بم

مرگ ارگ بم کمتر از مرگ هزاران نفر از ساکنان اين شهر نيست. هر بناي تاريخي مثل يک موجود زنده نفس مي کشد، روح دارد و روح مي بخشد. براي ارگ بم البته ديگر بايد به خاطرات و عکس ها مراجعه کرد. چه اگر آنگونه که مسعود بهنود مي گويدبرج سرجايش باشد واقعا عالي است.
منظره اي که از بالاي بم مي توان ديد را نمي توان شرح داد، يک دشت صاف در کنار حجم نخلستان و يک رود. اي کاش اين پنجره دوهزار ساله بسته نشده باشد. هشت سال قبل در بازديد از ارگ بم يک حلقه عکاسي کردم، نگاتيوش تا همين يکي دو سال قبل دم دست بود ،حالا بايد تمام وسايلم را به دنبالش به هم بريزم.
گزارش تصويري ارگ تاريخي بم قبل از زلزله و تخريب صبح امروز
اطلاعاتي درباره ارگ تاريخي بم

بعد از تحرير: متاسفانه از صبح تا به حال تلويزيون کلي گزارش در مورد بم پخش کرده اما کوچکترين اشاره اي هم به وضعيت ارگ بم نکرده که من فکر مي کنم يک بخشنامه باشد که هيچ اشاره اي به ارگ بم نشود. اما الان براي چند لحظه تصويرهايي را از ارگ بم نشان مي داد که تلي از خاک بود و خصوصا ديوارها خراب شده بود هر چند در تصوير هلي شات شکل کلي آن هنوز به چشم مي خورد

نوشته شده توسط: شهرام در December 26, 2003 06:30 AM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/315

:نظرها

نمیدونم که شما چه اسراری دارید که همیشه یجوری از آب گل آلود ماهی بگیرد و به هر طریقی که شده از چیزی یا از کسی شکایت کنید در این مورد اگر شما واقعا اخبار زمین لرزه بم رو دنبال کرده باشید باید بدونید که از همون اول به تخریب 90% ارگ پرداختن و چیزی رو از کسی مخفی نکردن و برخلاف شما من فکر میکنم که ارگ بم به عنوان یه سرمایه ملی مهم بود اما ارزش اون در مقابل هموطنانی که پرپر شدن هیچ به حساب میومد .

نوشته توسط: شبگرد at December 27, 2003 09:47 PM

من هم با نظر جناب سامان کاملا موافقم . شهرام جان در اين مورد کاملا کم لطفي کردي . اميدوارم توضيحات آينده ات اين موضوع رو اصلاح کنه ( هر چند که نوشته هاي شما و آقاي شيرازي در اينجا اکثرا ساز پست مدرنيسمي مي نواخته !!! )

نوشته توسط: علي نجفي at December 27, 2003 02:27 AM

جناب آقای شريف من شما را درک می کنم اما متن شما واقعا توی ذوقم زد! در حاليکه هزاران انسان بی گناه و کودکان بی سرپناه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند شما به فکر اثار باستانی هستيد؟ واقعا اگر شما بجای آن کسی بوديد که چنين مصيبتی به شما وارد شده بود بازهم می توانستيد به يک سری خشت و گل هر چند قديمی و باارزش، فکر کنيد؟ وقتی مساله جان انسانها در ميان باشد چه چيز از آن مهم تر است؟ آثار باستانی را می خواهيم چکار وقتی که هموطنان ما محتاج يک لباس گرم يا حتی تکه ای نان و کودکی که با گريه مادر از دست رفته خود را صدا می زند؟!
واقعا متاسفم که شما مرگ ارگ بم را با مرگ هزاران نفر يکی می دانيد. من حتی تمامی آثار باستانی دنيا را با ضجه کودکی بدنبال مادر که هيچ، با خاری در پای هيچ انسانی عوض نمی کنم. شما را نمی دانم؟!

نوشته توسط: سامان at December 27, 2003 12:37 AM

آن روز که توسن فلک زين کردند ¤¤¤ آرايش مشتري و پروين کردند /// اين بود قسمت ما زديوان قضا ¤¤¤ ما را چه گنه قسمت ما اين کردند /// مرگ هزاران هزار ايراني در اثر حادثه زلزله بدترين خبري است که شايد در اين سالهاي اخير به گوشمون رسيد و واقعا دل هر انسان همنوع رو به درد مياره. از خداي بزرگ صبر رو براي داغديده گان وشفا رو براي مجروحين اين حادثه بزرگ مي خواهيم. از مشکلات و فجايع اين حادثه که بگذريم ( هر چند که قابل گذشتن نيست ) اقدام خوب و بشر دوستانه ايراني ها و همينطور همکاري خوب کارمندان ادارت و سازمانهاي ذيربط بسيار بسيار قابل تحسين است و بر خلاف اون دستپاچه شدن مسئولين و گره خوردن دست و پاي آنها که مثل .... توي گل گير کرده اند نيزدر خور توجه و قابل تقبيح ونفرين است . متاسفانه کارها وحرفهاي احمقانه مسئولين نه تنها غصه هاي مردم رو کم نمي کنه بلکه به درد و آلام اونها نيز اضافه مي کنه ديشب در شبکه خبر ساعت 2 بامداد خبر نگار شبکه از محمد فرشاد- معاون سياسي امنيتي استانداري کرمان در مورد مجروحين حادثه پرسيد که اين فرد با کمال قباحت اعلام کرد که هم اکنون مجروحي در بم بر روي زمين نمانده و همينطور تعداد کل مجروحين و فوت شدگان رو 7000 هزار نفر اعلام کرد که همين دروغ بزرگ باعث مکث و نگاه تمسخر آميز خبرنگار گرديد{در صورتي که فقط تعداد کشته شدگان تا ساعت 12 نيمه شب در حدود 20000 نفر بود(بنا بر اعلام رسمي وزارت کشورامروز صبح ) } .آيا توي اين وضعيت مي توان به فکرپست و مقام بود که اين به اصطلاح مسئول اينگونه به خاطر پست مقام دست به اين دروغ بزرگ زد . نکته ديگه اي که خيلي برجسته است اينه که کمکهاي کشورهاي ديگه همچنان ادامه داره و دولت آمريکا نيز اعلام کرده کليه آمريکاييهاي که اجناسي رو براي زلزله زدگان ميفرستند از ماليات معاف هستند( نقل به مضمون از شبکه IPN ) سيل کمکهاي خارجي و کمکهاي مردمي از داخل کشور همچنان ادامه داره ولي اين اجناس در وسط راه به نوعي هاپلوي !! ميشه و شايد 50درصد بيشتر کمکها در بين راه ناپديد ميشه . تا بعد....

نوشته توسط: Alin at December 26, 2003 11:44 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000316.php on line 256

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000316.php on line 256