« سانسور بعد از رسوايي | صفحه اول | اولين مصاحبه سينا مطلبي در هلند »

پنجشنبه 18 دی 1382

ميزبان بد!

دو روز سايت پارسيك مشكل داشت چرا؟ چون شركت محترم و بي خيال ميزبان يك سرور را خالي كرده(تحويل دادند!) و به هيچ كس از جمله مشتريان هم نگفته اند! با پيگيري و كلي دردسر سايت را در سرور ديگر شركت انتقال دادم كه سرور دوم نيز كلي مشكل ايجاد كرده از جمله اينكه دو روز دان (خاموش) تشريف داشتند! و دريغ از پيگيري شركت ميزبان ايراني و حتي كانادايي.البته وضع شركتهاي ديگر ايراني نيز چندان بهتر نيست.شركتهاي تازه كار بسيار علاقمند كار را دنبال ميكند اما بعد از يك سال كم كم بيخيال سرور و مشتريان ميشوند و ديگر يك روز خاموش بودن سرور برايشان چندان مهم و ناراحت كننده نيست.
برخي شركتها نيز ميزباني وب برايشان تجارتي است مانند فروش كامپيوتر . اينگونه شركتها كه به نظر موفقتر نيزهستند با هزينه هاي زيادي كه صرف تبليغ و قيمتهاي پايين و حتي امكانات خود ميكنند به سرعت در ميان شركتهاي مشهور جا ميگيرند و در حالي كه به منافع بلند مدت فكر نميكنند و تنها بعد از سالي متوجه اشتباه خود ميشوند (نمونه اينگونه شركتها در ايران بسيارند بطوريكه ديگر اين اواخر دو مگابايت را مجاني هم ميدهند) . البته تا وقتي اين شركتها متوجه اشتباه خود شوند بازار را خراب كرده اند. سرورهايي كه صدها و حتي هزاران سايت را بدون در نظر گرفتن ظرفيت سرور و سيستم عامل در سرور خود تعريف كردند و همچنين شركتهاي ايراني كه به استفاده از نرم افزارهاي كرك شده و رايگان عادت كرده اند ديگر برايشان سخت است كه براي نرم افزارهاي امنيتي پول پرداخت كنند. (راستي ميدانيد اكثر Sql Server هاي نصب شده بر سرورهاي ميزبان ايراني بدون لايسنس هستند). مقاله اي در زمينه انتخاب ميزبان خوب در مجله كامپيوتر و ارتباطات نوشته ام كه اي كاش مدير محترم سرور ميزبان پارسيك نيز آنرا ميخواند

نوشته شده توسط: در January 8, 2004 08:32 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/334

:نظرها

هر چيزي بويي دارد...............
ايا ميتوان گفت كه نظر يات شما به چه دردي مي خورد؟؟؟

نوشته توسط: مريم at December 23, 2004 05:56 PM

رحیم میخوای بگی سایت داری؟
میخوای بگی تو صنعت آی تی دست داری و صاحب سایت هستی و تخصیرات رو میندازن گردنت؟
میخوای بگی در زمینه ء آی تی آگاه هستی؟
برو اوّل اون "ي" هاتو بکن "ى" بد بیا در مورد آی تی نظر بده...

نوشته توسط: x at January 10, 2004 09:18 AM

به اين دوست بالايي يک توصيه دارم اول برويد ياد بگيريد که تقصير را تخصير ننويسيد بعد در مورد کار مردم نظر بدهيد. متاسفانه اين کامنت ها باعث شده که هر کس هر چه به دهنش بيايد بنويسد در حالي که همه ما مي دانيم سايت هاي ايراني به سرورها کم نمي پردازند و تقريبا هم در اين رشته و هم در ديگر رشته هاي آي تي چنين مشکلات ناشي از پشتيباني وجود دارد. همه ما با مشکلاتي مشابه مواجه بوده ايم اما هميشه در چنين مواقعي دوست داريم با انداختن تقصير به گردن صاحب سايت بيچاره او را مجاب کنيم که مشکل از تو بوده است.

نوشته توسط: رحيم صابر زند at January 9, 2004 06:08 AM

:))
بازم ایرانی بازی...
همه تخصیرات رو میندازیم گردن دیگران.
حتما" اگر از شرکت هاستینگِ مذکور هم سوال کنیم از شرکت دیتا سِنتِر خودش شکایت میکنه.
آخه پسر خوب با این مبالغ اندکی که برای فضا پرداخت میکنی یه سرورِ اختصاصی از دایلتون که بهت نمیدن که...

نوشته توسط: x at January 9, 2004 03:28 AM

در مورد ثبت دامين در بلاگ من قبلا دوستاني را داشتم كه بلاگ ها را ميديد.يعني هر بلاگ را ميدند عنوان بلاگ را با آنچه معرفي شده چك ميكردند وااينكه بلاگ داراي مطلب باشد و حداقل 10 پست داشته باشد. خوب آن دوستان ديگر نيستند و كسي هم حاضر نشد مرا ياري كند با اينكه من اطلاعيه هم زدم. اما از طرفي تعداد بلاگ بسيار زياد شد و ديگر به راحتي قابل پي گيري نيستند.
من شخصا معتقد بودم كه وبلاگي كه دوماه به روز نشود بايد پاك شود كه چنين كاري اسان نيست. در ضمن طرحي داشتم براي ثبت اتوماتيك سايتهاي موجود در پرشين بلاگ و بلاگ اسكاي كه حداقل از طرف پرشين بلاگ با استقبال مواجه نشد!بلاگ اسكاي هم كه ديگر دان بودنش عادت شده است!البته باز حق را به شما ميدهم.

نوشته توسط: شيرازي at January 8, 2004 01:22 PM

از قديم گفتن يک سوزن به خودت بزن، يک جوالدوز به مردم. شما خودتون وقتی در سايت پارسيک مردم را ميگذاريد سرکار با آن ثبت نام الکی برای اضافه شدن به ليست وبلاگها، و جواب نامه ها را هم نمي دهيد، از ديگران در مورد مسائل ديگر ايراد نگيريد.

نوشته توسط: یک خواننده at January 8, 2004 10:23 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000335.php on line 264

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000335.php on line 264