« تولد | صفحه اول | چرا فيلترينگ اينترنت مخالف مباني نظام است؟ »

جمعه 26 دی 1382

مفهوم دخالت

كشور ما يكي از نسبي ترين سياستهاي خارجي را دارد و از اينرو تمامي مفاهيم و تعاريف موجود در مباحث بين الملل و سياست نيز معني خاصي در زمانهاي و يا مكانهاي متفاوت ميدهند!
يكي از اين مفاهيم دخالت است! اگر آمريكا از رد صلاحيت گسترده كانديداهاي نمايندگي مجلس بگويد به عنوان دخالت بيگانگان در كشور مقدس ما به حساب مي آيد. اگر اروپا و يا فرانسه از وضع حقوق بشر ر ايران گلايه كنند دخالت بيگانگان به حساب مي آيد.اگر كشورهاي دنيا نسبت به سياستهاي اتمي ما نگران باشند و آنرا در قالب بيانيه از ايران بخواهند دخالت در سياستهاي داخلي ايران به حساب مي آيد و حتي اگر اتحاديه اروپا و يا كانادا نسبت سرنوشت يك نفر در ايران حساس و نگران باشند و يا از برخورد نسبت به روزنامه ها و روزنامه نگاران كشور ناراضي باشند بازهم دخالت در نظام جمهوري اسلامي به حساب مي آيد.
و البته كلي كارشناس و مسئول مملكتي ناگهان پيدايشان شده و چه مصاحبه ها و برنامه هاي تلويزيوني در تقبيح اين حركات زشت بيگانگان!
اما اگر مسئولين از فرانسه به خاطر قانون جديد در مورد حجاب در كشور خودشان گلايه كنند و خواستار حذف آن شوند و يا نسبت به برخورد با مسلمانان در آمريكا در تريبونهاي رسمي صحبت كنند و يا حتي از كشورهاي دنيا در هربار بازديد از آن كشورها بخواهند در روابط خود با اسرائيل تجديد نظر كنند نه تنها دخالت در امور ديگر كشورها نيست و نه تنها عمل زشت و قبيحي نيست بلكه شايد حركتي مقدس براي دفاع از مردم جهان و يا منافع كشور است.
خلاصه اينكه اظهار نظر در عرصه روابط بين الملل وخوب است ولي تا وقتي كه يك طرفه باشد!

نوشته شده توسط: در January 16, 2004 05:50 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/344

:نظرها

با سلام
به آقای سهیلی دسترسی ندارم. از این رو و از آنجا که شما با ایشان در ارتباطید، ممنون خواهم شد که پاسخ سوالات خود را از این سایت دریافت کنم. پس آنچه را که برای ایشان تایپ کرده ام همین جا منعکس می کنم:
جناب آقای سهیل رشیدی، سلام و ایام به کام؛
مدتهاست که از فرهنگ لغت آراد که به توسط شما تهیه شده است؛ استفاده می کنم و سود می برم. اما در استفاده از قابلیت های دیگر آن دچار مشکل می شوم. چرا؟
شاید لازم باشد تا خاطر نشان کنم که من، در زمینه ی کامپیوتر به نوعی "امی" هستم. و دانسته هایم در نتیجه ی آزمون و خطا شکل گرفته و بر این پایه استوار است. پس با دیده ی اغماض به سوالم بنگرید و در به کار بردن واژه ها اگر اشتباهی می بینید، سهل انگاریش نشمرید.
نخست در رویت فونت برنامه مشکل ایجاد می شود. به عنوان مثال واژه ی جستجو، به این شکل مشاهده می شود: جستجـ؟ . و باز در جای جای برنامه و بالاخص بخش تنظیم ها واژه ها بهم ریخته و نامفهومند.
از قابلیت "جستجوی متن" که بسیار برای من مهم و پرکاربرد است، بطور کامل محروم هستم. بدین شکل که تایپ واژها بی معنا و گنگ صورت میگیرد.
می دانم که اگر به قسمت Regional and Language Options رفته و در بخش Advanced فرمت را از Farsi به English تغییر دهم؛ این مشکل برطرف خواهد شد. و برنامه ی آراد با تمام قابلیت هایش اجرا می شود. اما در همان حال دیگر برنامه های مورد استفاده همچون ACDSee و Yahoo! Messenger و ... در تشخیص متون عربی دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال، دیگر برنامه ی ACDSee قادر به نشان دادن فونت تصاویر و پوشه هایی که به فارسی (فونت عربی) نام گذاری شده اند؛ نیست. در همان حال نیز از باز کردن پوشه هایی که با فونت عربی (فارسی) نام گذاری شده اند؛ ناتوان است.
مشاهده می کنید که مشکل من؛ همان مشکل "یا خدا و یا خرما" است! با این حال از شما تقاضا مندم که اگر راهی برای رفع این ایراد بدون ایجاد مشکل برای دیگر نرم افزارها وجود دارد مرا در جریان آن قرار دهید.
کار شما در هر حال و شکلی در خور قدردانی و سپاس است.
از شما می خواهم که در ویرایش های آتی این نرم افزار، به افزودن واژه های تخصصی آی تی نیز توجه کنید.
باز هم از شما بابت نرم افزار دوست داشتنی و کارایتان تشکر میکنم.
از دور رویتان را می بوسم و دستتان را می فشارم.
چشم انتظار پاسخ شما هستم.ُ
موفق و روزبه باشید

امید ماسوری
Email:
Omid_masouri@yahoo.com

نوشته توسط: omid at January 17, 2004 09:07 PM

مرغ همسايه غازاست

نوشته توسط: tanha at January 17, 2004 09:47 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000345.php on line 260

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000345.php on line 260