« پاياني براي يك سرويس خوب | صفحه اول | گفت وگوي ياس نو با سردبير گويا »

دوشنبه 6 بهمن 1382

يك روبات خوب

با لطف خلاقيت و زحمت گروهي از دوستان در ايجاد روبات هاي ياهو مسنجر در اين روزها شاهد افزايش تعداد اينگونه روباتهاي شديم كه اكثرا جز سلام و احوال پرسي فايده اي ندارند. اما چند روز پيش روباتي را پيدا كردم كه ميتوان گفت مفيدترين نمونه در نوع خود است . بله روبات مترجم parstran كاري از شركت مبناسيستم كه ساخت مترجم مبنا را در كارنامه خود دارد. اين روبات علاوه بر يك ديكشنري خوب امكان ترجمه جملات انگليسي را هم دارد. كه با توجه به محدويت وب سايت و عدم دسترسي به نرم افزارهاي اين شركت ميتواند ابزار و كمك مناسب براي ترجمه جملات در هنگام آنلاين بودن باشد.
نمونه اي از كار با برنامه و نتيجه آن

/t i am going to office
من دارم به دفتر ميروم

همانظور كه اشاره شد آي دي اين روبات parstran است و البته گاهي اوقات نيز در دسترس نيست و يا در پاسخگويي كند است. اما هر چه هست حركتي بسيار جالب و مفيد است.

نوشته شده توسط: در January 26, 2004 12:19 PM | تکنولوژی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/357

:نظرها

در سايت زير 36 روبات ياهو پيدا ميشه :
www.1toman.com

نوشته توسط: www.1toman.com at August 11, 2006 10:00 AM

سلام
ممنون از اینکه این روبات را معرفی کردید. من از طرف گروه مترجم پاس از شماآقای شیرازی تشکر می کنم. اما نکته ای که می خواستم بگویم درباره تفاوت بین ترجمه ماشینی و ترجمه انسانی است.
ترجمه ماشینی قادر به ترجمه دقیق متن نیست و در بعضی از جمات دچار مشکل می شود. برای ارزیابی یک سیستم مترجم ماشینی نباید بر اساس یک جمله نتیجه گرفت که خوب کار نمی کند. من توصیه می کنم سایت ترجمه ماشینی را در آدرس زیر مشاهده کنید و در صورت تمایل اجازه بدهید در این زمینه مطالبی را برای سایت شما ارسال کنم.
http://www.persianblog.com/?blog=arezae
http://www.webrah.com/machine-translation

نوشته توسط: Ebadat A.R. at February 4, 2004 03:34 AM

جناب آقای شیرازی
چندان ترجمه خوبی هم ندارد مثلا جمله زیر را
Unique text-based ads displayed on search results that are highly visible
به این شکل ترجمه می کند :
منحصر بفرد text-based در نتایج جستجو آن بسیار قابل رویت هست (روی) آکهی ها نشان دادند

نوشته توسط: حمیدرضا شریفی at January 28, 2004 03:53 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000358.php on line 257

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000358.php on line 257