« سايبر سكس | صفحه اول | برخي اصلاحات در دنياي سايبر »

پنجشنبه 9 بهمن 1382

بي قانوني بهتر از قانون بد؟

قانون تغيير نام و وظايف وزارت آي سي تي متاسفانه دچار مشکلاتي است که توسعه آي سي تي در کشور را به خود وابسته کرده است. نخست اين که در آن به صراحت نام سياست گذاري وزارت ICT ذکر شده اما مشخص نشده اين سياست گذاري تا چه بخش هايي را مي تواند در بر بگيرد. مثلا آيا وزارت ICTمي تواند براي بانک ها سياست بانکداري الکترونيکي را تدوين کند. در اين صورت آيآ بانک هاي دولتي ما که از شدت اختلاف حاضر به پيوستن صوري به هم نيستند حاضر به پذيرفتن دستورات وزارت آي سي تي خواهند بود؟
از طرف ديگر تشکيل شوراي عالي فناوري اطلاعات به رياست رييس جمهور پيش بيني شده که متشکل از دستگاه هاي مختلف است. اين شورا مي توانست وظيفه سياست گذاري عرصه آي تي را در اختيآر بگيرد اگر به زور لابي مخابراتي ها همان بحث سياست گذاري و همچنن انتخاب دبير آن به پيشنهاد وزير ICT در آن ذکر نمي شد. حالا هم معلوم نيست که اين شورا کي تشکيل مي شود هر چند معتمدي مي خواهد اين شورا را در مقابل شوراي عالي اطلاع رساني و نصر الله جهانگرد قرار دهد .
از طرف ديگر واقعا آيا بدنه وزارت ICT ما واقعا ICT را درک مي کند و يا هنوز همان پست و تلگراف و تلفن است که فقط نامي از آن تغيير کرده است؟ آيا اولويـت اول قبل از هر چيز تغيير آموزش به هزاران پرسنل وزارت خانه و مخابرات نيست؟

نوشته شده توسط: شهرام در January 29, 2004 08:39 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/363

:نظرها

معكم رجل اعمل من جده بالعربي الفصيح جرار (قواد)
وعندي بنات من جنسيات مختلفه وما راح نختلف على السعر وهذي ارقامي وللي يبي يتصل من الساعه 8 مساء حتى الفجر
للجادين فقط من غير استهبال
0501579452
0565414875
0533109335

نوشته توسط: رجل اعمال at February 24, 2008 12:08 AM

من خودم بيش از چهار سال توي اين وزارتخونة پست و تلگراف و تلفن کار کرده ام. خيلي وضعش خرابه. راجع به همون شبکة تلفن ثابت هم که تکنولوژيش مال صد سال پيشه هيچي نميدونند. يعني هيچ چيز جديدي نميدونند.

تازه تو اين وزارتخونه مسئول بخش فن آوري اطلاعاتش يا همون IT کسيه به اسم برات قنبري که بيش از بيست سال پيش يه ليسانس مخابرات گرفته و چيز زيادي راجع به IT نميدونه.

فقط خدا بايد آخر و عاقبت IT اين مملکت را به خير کنه. با اين کسايي که من تو اين وزارتخونه ميشناسم و سر و کار دارم، به نظرم بايد فاتحة IT را تو کشورمون بخونيم.

نوشته توسط: حسن at January 31, 2004 04:17 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000364.php on line 249

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000364.php on line 249