« چهار سخنراني | صفحه اول | پنتيوم 5 همه رقم رسيد »

چهارشنبه 15 بهمن 1382

سربازي

يك سايت بسيار خوب كه براساس يك ايده بسيار عالي ايجاد شده است. سايت سربازي (sarbazi.org)
در اين سايت كه بصورت خصوصي اداره ميشود اطلاعات بسيار جالبي (از اخبار تا راهنمايي)در مورد سربازي پيدا خواهيد كرد.

همانطور كه احتمالا ميدانيد طرح جديد خدمت سربازي توسط شوراي نگهبان رد شد. اگرچه جامعه امروز ايران واقعا به يك طرح جديد در مورد خدمت سربازي نيازمند است اما طرحي هم كه توسط اصلاح طلبان داده شده بود از نظر من بسيار مسخره و تبعيض آميز بود و بيشتر يك حركت تبليغاتي به نظر ميرسيد تا طرحي سنجيده و كارگشا.
تكميلي: من از آن جهت با اين طرح مخالفم كه اگرچه براي كمك به قشر دانشگاه رفته تهيه شده است اما تقريبا افراد فوق ديپلم و پايين تر را به هيچ حساب كرده است.ببينم چطور ميشود كه يك ليسانسه راست راست در خيابانها بچرخد ولي يك فوق ديپلم كه فقط دو سال كمتر خوانده است بايد خدمت كند و آن ديپلم هم بايد رو برجك نگهباني دهد!ايا وقت يك ليسانس با فوق ديپلم اينقدر زياد است اگر سربازي باعث تلف شدن وقت شود فكر نميكنم زندگي و عمر يك ديپلمه يا فوق ديپلم اينقدر بي ارزش تر از يك ليسانس باشد كه مجبور شود دو سال خود را هدر دهند. به نظر من اصولا خدمت سربازي در چنين شرايطي چيز بسيار مسخره اي است. حتي كشورهايي مانند پاكستان با وجود تهديدات بسيار بيشتر نظامي بصورت اجبار جوانان را بر سربازي نمي فرستند.شخصي كه به اجبار به سربازي رفته است و هر صبح كه از خواب بيدار ميشود به خاطر تلف شدن وقتش به نظام فحش ميدهد نمي تواند سربازي دلير و فداكار براي كشورش باشد.

نوشته شده توسط: در February 4, 2004 12:03 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/372

:نظرها

خدمت سربازی در سال 1387-1388 چند سال است.با تشکر

نوشته توسط: یاسر صادق کوهستانی at March 13, 2008 04:11 PM

سلام
سری به وبلاگ من بزن. به بیست و پنج دلیل ثابت کردم که سربازی باید حذف شود.

نوشته توسط: روح الله at August 16, 2006 03:31 PM

سلام

بايد بگم به عنوان يك سرباز خدمت انقدرها هم بد نيست

فقط بايد شروع كني

مگر كساني كه همين حالا تويي سنگرها دارند جون ميدن ادم نيستند

نوشته توسط: نيما at March 25, 2006 08:15 AM

سلام

از نظرت فهميدم که فوق ديپلم داري! در اينکه سربازي چيزي جز تلف کردن وقت نيز شکي نيست. و البته طرحي که مجلس داد نيز ممکن است تا حدي تبعيض آميز باشد. ولي اين استدلال که چون من در سربازي وقتم تلف شد و حالا که تنها براي قسمتي از جامعه امکان معاف شدن پيش آمده آنها نيز بايد طعم تلف شدن دو سال عمر در سربازي را بچشند درست نيست. به هر حال فعلا که حکومت جمهوري اسلامي از اين جوانان دست بردار نيست.

نوشته توسط: ناشناس at February 11, 2004 04:29 AM

سلام
برای معرفی سایت سربازی ممنون. به نظر من سایت جالبیه. اما متوجه منظور شما نشدم که چرا این طرح جدید مناسب نیست. البته من هم قبول دارم که ارائه این طرح بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت اما به نظر من نکات مثبت زیادی دارد. بیشتر دانش آموختگان دانشگاهها مشکل سربازی را دارند و بعد از رفتن به سربازی بیشتر مهارت خود را از دست می دهند.
من فکر کنم از این دید اگر به مسئله نگاه کنیم می توان طرخ را مناسب توصیف کرد هر چند که نیاز به تصحیحاتی دارد.

نوشته توسط: Ebadat A.R. at February 4, 2004 07:40 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000373.php on line 265

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000373.php on line 265