« آي بي ام هم به فكر جستجو در وب است | صفحه اول | پارسيك ، آي تي ايران و جستجو با دات نت! »

پنجشنبه 16 بهمن 1382

عفو و سياست هاي هوشمندانه مشرف

عفو ژنرل عبدالقدير خان که به پدر بمب اتمي در پاکستان معروف است و پيشتر به ارسال اطلاعات مربوط به فناوري هسته اي به کشورهايي چون ايران و کره شمالي اعتراف کرده نوع جالبي از برخورد با يک فرد داراي شخصيت و در عين حال خطاکار و حتي خائن را در همين همسايگي کشور ما به نمايش مي گذارد.تصور کنيد اگر در داخل کشور ما کسي چنين کرده بود آيا عفو مي شد؟ يا کشوري مثل ايالات متحده کسي مي توانست در مقابل موج رسوايي که رسانه ها به راه مي انداختند زندگي راحتي داشته باشد؟
من نه طرفدار ژنرال مشرف هستم که بر اساس زور به قدرت رسيده و ديکتاتورگونه به حکومت مي پردازد و نه مي توانم سياست مداري هاي او را در طي يکي دو سال گذشته ناديده بگيرم که در بدترين موقعيت منطقه اي و قومي به خوبي توانسته کشورش در مقابل تهديدهاي خارجي و داخلي سالم نگاه دارد و حتي بهره برداري هاي اقتصادي و نظامي خود را نيز داشته باشد.
البته اين را هم بگويم که همکاري عبدالقدير خان حداقل با مقامات ايراني چيز پنهاني نبود و قطعا مقامات پاکستاني در جريان کارهاي او قرار داشتند اما حالا در وضعيت رسوايي که يک دفعه گريبان يک کشور را مي گيرد سياست مداري است که مي تواند شما را هم در داخل و هم در خارج به سلامت نگاه دارد.
به راستي رهبري پاکستان ( کشوري که واقعا حفظ امنيت در آن بسيار دشوار است )در هر دو زمينه در طي يکي دو سال اخير بسيار هوشمندانه رفتار کرده است.

نوشته شده توسط: شهرام در February 5, 2004 09:24 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/376

:نظرها

به این میگن روش ماستمالیزاسیون

نوشته توسط: تنها at February 6, 2004 10:38 AM

در مورد سیاست "مشرف" نباید زیاد عجله کرد
یواش یواش ...
http://www.bbc.co.uk/persian/news/story/2004/02/040206_shr-musharraf-nuclear.shtml

نوشته توسط: مشاطان at February 5, 2004 11:55 PM

پدر بمب اتم هند یه قهرمانه ملیه ! مشرف با مجازات اون در مقابل افکار عمومی میاستاد ! بعلاوه اینکه ظاهرا پای خود مشرف و ژنرال های کودتاچیش هم گیره ! لب خونی نوار ملاقات مشرف و خان هم خشم مشرف و تهدید خان با استفاده از نوار ویدئوی که همراه با دخترش به خارج فرستاده حرف به میون میاره !

نوشته توسط: آرشي at February 5, 2004 09:41 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000377.php on line 247

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000377.php on line 247