« ما بالاخره فيلتر شده ايم يا نه؟ | صفحه اول | کامنتي روي کامنت »

شنبه 16 اسفند 1382

كپي رايت و كپي لفت و فيلتر

اين قضيه كپي برداري سايتهاي ايراني هم جالب شده است.اگر همينگونه پيش برود در آينده نزديك شاهد چند طرح كلي براي همه سايتهاي فارسي خواهيم بود.آخرين دستاورد دوستان كپي بردار از قرار تهيه نسخه كپي همراه با ويرايش دلخواه از سايت دوستان ديجيتال پرشيا هست كه ميتوانيد در وبلاگشان بيشتر در اين مورد بخوانيد.(لينك)
چه ميتوانم بگويم جز اينكه بگويم نكنيد. حداقل اگر ميخواهيد كپي كنيد بريد از سايتهاي خارجي كپي كنيد سايت IranASP و يا JamjameDaily و ده ها سايت ايراني ديگر نمونه هايي از كپي برداري از سايتهاي خارجي هستند.البته بعضي اوقات هم تقصير طراحان سايت نيست. من نيز كه قسمتي از كارم طراحي سايت است بارها شده است با مشترياني برخورد كردم كه سايتي را نمايشم داده اند و مصرانه خواستند سايتي دقيقا مشابه آن به فارسي طراحي كنيم!.گاهي اوقات توصيه ها ي طراحان ميگيرد و گاهي هم زور مشتري بيشتر است. به هرحال از نظر من حداقل در گام نخست ميتوانيم از كپي بردازي از ايده هموطنان خود پرهيز كنيم.

اما اين قضيه فيلتر جدي شده است . دست استكبار جهاني اينبار از آستين معدودي از فيلتركنندگان ايراني بدرآمده است و وبلاگ آي تي ايران نسخه 2 را كه توسط چند قديس نوشته ميشود را به كام خويش برده است.!
البته هنوز از فيلترينگ كامل سايت خبري نيست ولي هستند معدود شركتهاي سرويس دهنده كه مارا فيلتر كرده اند.من نيز همچون شهرام از دوستان ميخواهم اگر ديدند از يك ISP نمي توانند وبلاگ را ببينند همرا با نام ISP به ما بگويند.
اميدوارم وبلاگ خوانان غيور بار ديگر با شركت در طرح ملي شناسايي شركتهاي فيلتر كننده وبلاگ Itran.net حماسه اي ديگر بيافرينند.
حاشيه: توجه كرديد جديدا چقدر حس خوشمزگي و طنز پيدا كردم ؟

نوشته شده توسط: در March 6, 2004 12:14 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/412

:نظرها

ممنون ميشوم اگر سايتي فيلتر شكن را به من معرفي كنيد.

نوشته توسط: jamshid at March 3, 2006 08:08 PM

جناب علیرضا خان
ولباگ شما - خودت گفتی خوشمزه شدی - از این شرکت محترم ندا خوب و سر حال هستش - تا کنون - از ایزایران و آی دی ایران هم مشکلی ندارد.

نوشته توسط: JraNil at March 7, 2004 06:28 AM

سلام به آقا علیرضا ی عزیز
آقا شرمنده فرمودین، هوارتا
من و تیم قابل هستیم و توجهی می کنی به اخباری که در دنیای سایبر برای مجموعه کوچکی مثل ما اتفاق افتاده.
به نظر من (حقیر) اگر بیاییم به فکر این باشیم تا قانونی را بین بچه های وب سایت بگذاریم و آنرا عملی کنیم بهتر است. من به ضعم خود دوستان هکری قوی دارم که به راحتی وارد سرورها می شوند. البته نه برای خرابکاری و بالاخره هزاران راه برخورد است.
می دانم اگر دست به دست هم دهیم می توانیم خودمان مجریان خوبی برای اجرای قانون کپی رایت باشیم.
دوستی میگفت ایرانیها تا چوب بالای سرشان نباشد دست از کار زشت خود بر نمیدارند. هر چند من تصدیق نمیکنم این نظر را اما به صراحت می توانم بگویم در دنیای سایبر قابل اجراست.
اگر موافق باشی بقول تو باند ما و دوستان که دیدی گرد هم آییم و با این پدیده که گاه خاطر تو را هم کم نرنجانده مقابله ای به شدت کنیم تا همه با خیالی آسوده به حرکت در طراحی های خود در دنیای نت کنند.
انتظار پاسخت را دارم...
یا حق
و باز هم ممنون از بذل توجهت
انشاءالله جبران کنم
مرسی
میثم

نوشته توسط: میثم at March 6, 2004 11:09 PM

سلام. من از تهران و از كانون انفورماتيك اكانت دارم و نميتونم سايتتون رو ببينم. الان هن از فيلتر شكن استفاده كردم.

نوشته توسط: ريحانه صنمي at March 6, 2004 09:28 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000413.php on line 265

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000413.php on line 265