« وقايع اتفاقيه آمد، بدون اميرکبير | صفحه اول | عجیب ولی واقعی »

شنبه 29 فروردین 1383

زنده باد همه کاره ها!

در دنياي روزنامه نگاري شماره تلفن افرادي به عنوان کارشناس همه کاره در دفتر تلفن شما وجود دارند که به دليل وسعت ديد، ذهن عميق و خلاق مي توانند در مورد هر موضوعي که شما در حال تهيه گزارش هستيد و از نظر يافتن "آدم"به مشکل خورديد صحبت کنند. براي اين مردان آهنين هر موضوع و اتفاقي که در کره خاکي وجود دارد مثل چرک کف دست قابل ارزيابي است. ويژگي اين افراد اين است که به هيچ خبرنگار و هيچ سوالي نه نمي گويند.دکتر عماد افروغ نماينده مردم تهران در مجلس هفتم براي بسياري از خبرنگاران اجتماعي روزنامه ها شخصيت شناخته شده و حتي مشهورتر از علي دايي است. حالا در تازه ترين اظهار نظر ايشان در مورد آي تي مطالب مهمي را بيان کرده اند که چون بسيار رسا هستند فقط به گوشه اي از آنها اشاره مي کنيم:
- IT در عرصه‌ها و قلمروهاي مختلفي به كار گرفته مي‌شود و فقط جنبه‌ي علمي ندارد( هيچ جمله و تعريفي بهتر از اين نمي توانست کاربردهاي آي تي را به مردم بشناساند).
- IT نوعا از كشورهاي توسعه يافته به كشورهاي توسعه نيافته وارد شده است و اين جاي تاسف و تامل دارد.( اين يکي از دستشون در رفته وگرنه معمولا همه چيز از کشورهاي توسعه نيافته به کشورهاي توسعه يافته وارد مي شود)
- متاسفانه معمولا دانشجويان به جاي اين كه خلاقيت‌هاي خودشان را در خلق و پردازش سوژه‌ به كار گيرند سراغ IT مي‌روند و از طريق موتورهاي جستجوگر رايانه‌يي بعضا اولين مقاله را استخراج مي‌كنند و براي تحقيق به استاد ارائه مي‌دهد( آقا از اين به بعد فقط مقالات دهم به بعد براي ارايه به اساتيدان! محترم قابل ارايه است)
- حتي استفاده‌هاي علمي از IT هم در همه‌ي موارد صرفا باعث افزايش خلاقيت و نوآوري اطلاعات نمي‌شود و بعضي اوقات نوعي انديشه سوزي هم در آن قابل رديابي است( سوختم!)

نوشته شده توسط: شهرام در April 17, 2004 08:37 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/467

:نظرها

thanks

نوشته توسط: penis enlargement pills at June 15, 2004 08:07 AM

با اين حساب بايد منتظر باشيم ايشان رئيس کميسيون آي تي مجلس بشوند! خوش به سعادت مجلسيان!

نوشته توسط: shaar at April 19, 2004 12:18 AM

آقایانIT نویس، تا زمانی که شما خود را تنها روزنامه نگاران IT بدانید،مطمئن باشید که به جای پیشرفت فقط در جا می زنید.
در ضمن Update کردن یک یا چند سایت که نشد IT نویسی.

نوشته توسط: بابک at April 18, 2004 04:10 AM

من علت ارادت عجیب جناب فاتح را نسبت به عماد افروغ نمی دانم اما بهتر است به جای سوختم بگویی سوختیم
همه آن هایی که در زمینه آی تی کار می کنند سوختند

نوشته توسط: ghajar at April 17, 2004 09:46 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000469.php on line 252

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000469.php on line 252