« آيا همه بايد در همه ي زمينه ها نظر بدهند؟ | صفحه اول | سایتهای خبری و نوع برخورد با هکرها »

یکشنبه 14 تیر 1383

از موجودات فضایی تا اینترنت

با وجود احترام و ارزشی که برای روحانیون ایرانی قائل هستم اما من نمی فهمم چرا روحانیت ایران به خودش اجازه اظهار نظر در هر مبحثی را میدهند. یادم می آید چند سال قبل مجله ای منتشر میشد در رابطه با فضا،علم ستاره شناسی که البته بیشتر به علوم و مباحث فضانوردی می پرداخت.
بکبار در آن مجله مقاله ای به قلم یک روحانی در رابطه با ازدواج با موجودات فضایی خواندم.با آنکه سن زیادی هم نداشتم اما مقاله ای جالب و کمی مضحک به نظرم رسیده بود. نویسنده روحانی مقاله به دقت خاصی که معمولا در رساله ها دیده میشود به دین، نحوه عقد و حتی نوع نزدیکی و حتی بلوغ موجودات فضایی پرداخته بود.
بطور مثال در بخشی از مقاله آمده بود که شرط بلوغ موجود فضایی و ازدواج با انسانهای زمینی رشد مو (ضمخت) در اطراف آلت تناسلی ایشان است!(به ژنتیک کاری نداریم!) هنوز حضور موجودات فضایی ثابت نشده آقایان حکم نوع بلوغ و شرط ازدواجش را هم صادر کرده بودند. حتما احساس خوانندگان مشتاق مباحث علمی و فضایی را پس از خواندن مقاله مذکور حدس میزنید.
شاید متن بالا را جدی نگیرد اما باور کنید چنین مقاله ای براستی در آن مجله ( که فکر کنم اسمش فضا بود) منتشر شده بود و من نیز آنرا خوانده ام.

از اینجور اظهار نظرها بارها و بارها توسط روحانیون در مورد مباحث مختلف بیان شده . از مباحث پیچیده و تخصصی اقتصادی و برنامه های بززگ و بلند مدت اقتصادی که حتی کارشناسان این رشته نیز با احتیاط درباره آن نظر میدهند تا مسائل پزشکی ، فکر کنید آقایان برای پزشکها نحوه معاینه را هم مشخص میکنند.
من قبول دارم که روحانیت مرجع بسیار خوب و قابل قبولی در مورد مسائل تخصصی دینی است و حتی زمانی بدلیل کمبود افراد متخصص در مورد علوم تجربی منبع مناسبی بودند اما نمیتوانم بپذیرم که امروز به نام دین بتوان در مورد هر مسئله ای نظر کارشناسانه ای داد. حتی روحانیت در مورد مسائل دینی میبایست دقت بیشتری کنند هنوز از ماجرای هموطن روشنفکری که چند سال از زندگیش به خاطر فتوای ارتداد برخی آقایان خراب شده است مدت زیادی نمی گذرد.
استدعا دارم اینها را پای روحانی ستیزی، شبه افکنی و اینگونه کلماتی را که برای کوبیدن مخالفین مرسوم است نگذارید. چرا که اصلا حوصله بازداشتگاه،دادگاه و ارشادهای برخی آقایان را ندارم.تمایلی هم به قهرمان ملی شدن ندارم.
در ادامه مطالب بالا اینکه جدیدا دوستان روحانی ما تمایلی عجیبی به اینترنت (همان حقه جدید استکبار علیه دنیای اسلام ) پیدا کرده اند. و جدیدا چپ و راست در مورد آن نظر میدهند.اینترنت که قبلا مانند ماهواره و ویدیو فقط توطئه جدید استکبار و صهیونیسم بود البته امروز به مبارکی وجود سایتهای برخی افراد مقدس و روحانیون بلند مرتبه دیگر آنقدر ها هم بد نیست.
ولی دیگر کم مانده است که به جز سایت صدا و سیما ، سایتهای رسمی حکومت جمهوری اسلامی و سایتهای دینی بقیه سایتها بخصوص آنها که فارسی هستند حرام اعلام شود.

نوشته شده توسط: در July 4, 2004 01:49 AM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/553

:نظرها

من خیلی فضا رو دوست دارم: آنقدر که دوست دارم جانم را در راه ان از دست بدهم.و یک فضانورد می شوم.

نوشته توسط: behnam at January 12, 2005 01:30 PM

این اواخر اتفاقا تو یک روزنامه یه مطلب خوندم که گردنبند طلای یه نفر رو می‌دزدند و شاکی می‌ره با دزدها دادگاه. بعد دادگاه رای می‌ده به دزدها که چون شما گردنبند طلا رو انداخته بودی، و دزدها پول خریدنشو نداشتن حق با اوناست.
راستش نمی‌دونم مشکل این مملکته کجاست.

نوشته توسط: ایشون at July 4, 2004 03:27 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000555.php on line 248

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000555.php on line 248