« نشست مشترک ICANN و ITU | صفحه اول | نجوم »

جمعه 2 مرداد 1383

جنبش سوم ( بیان عقاید بصورت هماهنگ در وبلاگها)

شاید شما نیز با من هم عقیده باشید که فضای حاکم بر وبلاگهای فارسی آن جذابیت و حرارت سابق را ندارد.با وجودیکه وبلاگ و وبلاگ نویسی از سمت حکومت هم جدی گرفته شده است با اینحال دیگر مطالب وبلاگها اینقدر جدی نیست که بتواند تاثیر گذار باشد.
تب وبلاگ و وبلاگ نویسی فروکش کرده است و حالا زمانی است که محتوای وبلاگها حرف اول را میزند. من پیشنهادی دارم مبتنی بر راه انداختن جریانی که میتواند باعث اهمیت و جذابیت بیشتر وبلاگها شود.هر وبلاگ نویسی جدا از آنکه در وبلاگش در چه زمینه ای می نویسند یک ایرانی است و به نظر من بهترین جایی که میتواند نظراتش را به گوش دوستان و خوانندگان برساند همین وبلاگ اوست. با این فرض من پیشنهاد میکنم از این پس هر چند وقت یکبار یک موضوعی مطرح و هر کس نظر خود را در این زمینه در وبلاگ خود بنویسد.
بطور مثال میتوان انتظارات از حکومت، خواسته ها از مجلس، یا نظر شخصی خود را درباره یک قانون و بصورت هماهنگ بنویسیم. بطوریکه مثلا اکثر نویسندگان وبلاگها در فاصله یک هفته نظر خود را در یک مورد مشخص در وبلاگ بنویسند. این کار علاوه بر آنکه میتواند به شخصیت نویسندگان و شهروندان ایرانی در وب رسمیت و اهمیت بیشتری دهد میتواند یک تابلوی اعلانات برای بیان نظرات شهروندان باشد و اینبار دیگه همه کاربران نمی توانند عیادی شیطان بزرگ یا گمراه و.. باشند. اجازه دهید به جای فحشهای زیر زبانی به برخی رفتارها و قوانین و یا بیان نظرات خود در محافل دوستانه اینبار نظرات و انتظارات و حتی نقدهای خودی را بصورت هماهنگ با دیگر هموطنانمان و در بهترین جایی که میتوانیم و برای همه دنیا بگوییم.

نوشته شده توسط: در July 23, 2004 11:46 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/578

:نظرها

نظرت عالی ولی خیلیها وبلاگ ندارند اونا چه کار کنند

نوشته توسط: saeed shahabi at August 8, 2005 11:54 PM

dorood. be nazare man harfe dorosti mizani ama anghadr ke bayad dar weblog shahr etehad vojood nadare va agar bekhahim in kar ro bokonim bayad ba ye rahkare dige amalish bokonim ke agar pishnehadi be zehnam resid hatman migam.
ghorbanat

نوشته توسط: erfan at July 24, 2004 10:09 AM

مردم ایران مدپرست هستند یه روز وبلاگ یه روز اورکات یه روز ...


پیشنهاد توم عملی نیست مقطعی و حزبیه

نوشته توسط: آرشي at July 24, 2004 09:34 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000580.php on line 248

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000580.php on line 248