« تبريک به مسعود فاتح و يک انتقاد | صفحه اول | حرف ديروز امروز تکذيب شد »

دوشنبه 5 مرداد 1383

اعتراف به ناتواني مرگ نيست

خبرگزاري فارس با گرفتن درس تاريخي ازواقعه فرودگاه امام مي خواهد موضوع اپراتور دوم تلفن همراه را هم به سرنوشت مشابهي دچار کند. مي دانم مشکل نه از بابت امنيتي و حتي يهودي بودن احتمالي سهامداران يهودی و حتي حمايت از سرمايه گذاران داخلي که از همان مشکلات مشابهي است که با کمي رايزني!( مثلا از همان نوع مشکلات امنيتي که مخابرات در مورد مشکلات ترمينشن و اورجينشن به کار مي بردو آخر سر خودش آيين نامه آن را نوشت!) قابل حل است.

اما سياست اين که مي توان جهان را براي خود و بدون نياز به جهانيان ساخت سالهاست در جهان منسوخ شده است، اگر ايران يا شرکت هاي ايراني مي توانستند شبکه تلفن همراه خوبي در کشور طراحي و اجرا کنند قطعا تا به حال کرده بودند و اگر شرکتي مي توانست کاري را که اپراتور دوم مطابق برنامه سوم توسعه بايد انجام دهد را ، سروشکل دهد قطعا از ابتدا اين کار را کرده بود. وزنه اي که اپراتور دوم ( حالا ترک سل يا هر شرکت ديگر) بايد در طول يک سال يکضرب بزند را مخابرات ما در طول سالها و به لطف ميليون ها دلار کمک و انحصار و رانت نتوانسته بزند. بسياري از کشورهاي در حال توسعه جلوتر از ما اين راه را رفته اند حالا ترک سل يا اپراتور ديگر فرقي نمي کند مهم اين است که ما بايد قبول کنيم توانايي بعضی کارها را نداريم و حداقل از مشاور خارجي، مديريت و سرمايه گذار خارجي بايد استفاده کنيم. اين نه وطن فروشي است و نه هيچ خيانت ديگر.

خبرگزاري فارس آنقدر از ماجراي اپراتور دوم پرت است که ديروز در مصاحبه با الياس نادران ( نماينده وابسته به آبادگران در مجلس) پرسيده بود که نظرش در مورد قرارداد ترک سل چيست و اين نماينده مطلع هم گفته بود که به خاطر ترک سل وزير راه را استيضاح مي کنيم! و کسي نبود بپرسد آخر وزيرراه چه ربطي به مخابرات دارد که البته ظاهرا يک نفر پيدا شد که اين را بگويد تا امروز آن قسمت ترک سل را از مصاحبه نماينده مجلس حذف کنند.

نوشته شده توسط: شهرام در July 26, 2004 04:25 AM | ارتباطات

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/582

:نظرها

سلام. در ادامه اعتراف به ناتوانی مرگ نیست، باید اضافه کنی سوزاندن فرصتهای یک ملت و خیانت هم شاخ و دم ندارد...

نوشته توسط: سجاد at July 26, 2004 05:47 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000584.php on line 236

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000584.php on line 236