« وضع سیاسی کشور | صفحه اول | و پرده فروافتاد »

شنبه 10 مرداد 1383

اهمیت وبلاگها

حسین درخشان از چندی پیش در وبلاگش لینکی به اخبار پارسیک قرار داده که نتایج حاصل از جستجوی کلمه وبلاگ در اخبار پارسیک است. چند روز پیش داشتم نتایج حاصل از جستجوی این کلمه را می دیدم و نکته جالبی به نظرم رسید اینکه سایتهای خبری فارسی ما هر هفته نزدیک به چهار خبر درباره وبلاگ دارند و این را در مقایسه با دیگر مباحث مهم موجود در آی تی کشور رقم بالایی است و طبیعی است که مسئولین که اخبار را دنبال میکنند بارها و بارها این کلمه را می شنوند و بنابراین مبحث مهمی برایشان بشمار می رود. وبخصوص آنکه وبلاگها بحثی اجتماعی نیز بشمار میروند. و می بینیم که درصد زیادی از آدرسهای فیلتر شده متعلق به وبلاگهاست .
به نظر میرسد اهمیت وبلاگها باعث شده است که مسئولین به فکر استفاده و همچنین در دست گرفتن جریان وبلاگها باشند.چندی پیش نیز متن پیشنهادی از یک سازمان دولتی را خواندم که از قرار است سایت مخصوص سرویس وبلاگ راه اندازی شود که مدیریت شدیدی بر آن باشد و همچنین با اعطای جوایز و برگزاری مسابقه برای آن جذابیت ایجاد و حتی به نوعی مطالب وبلاگ نویسان را سمت و سو دهند .همچنین صحبت از یک انجمن وبلاگ نویسان ( نه آنکه برخی دوستان چندی پیش به فکرش بودند) نیز هست .

نوشته شده توسط: در July 31, 2004 12:01 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/585

:نظرها

برای اینکه جریان دولتی کردن وبلاگ نویسی را بهتر متوجه شوید کاش از آنچه بر سر انجمن وبلاگ نویسان ایران و موسسان آن رفت سراغی میگرفتید .

نوشته توسط: farid at July 31, 2004 08:28 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000587.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000587.php on line 235