« جشنواره مطبوعات : افتخار فرو ريخته | صفحه اول | اینترنت قاتل نسخه ای دیگر »

شنبه 24 مرداد 1383

اينترنت قاتل

تيتر يك روزنامه هموطن سلام: عشق خونين آرش و رامك با اينترنت شروع شد.!

از اين به بعد سعي مي كنم هر روز يك تيتر از نشريات زرد را در اينجا بياورم چون احساس مي كنم بعضي از اين تيترها حتا تكرارشان هم جالب و آموزنده است . در ماجراي آرش و رامك اينترنت به شكلي بستري براي آشنايي اين دو نفر معرفي مي شود:" ...مامک و آرش از طریق اینترنت با هم در تماس بودند..." و يا " ...اما او خودش مرتب به من ایمیل می‏زد باهم و چت می‏کردیم ... " اما نه اختلاف و نه ديگر مسايل پيش آمده بين قاتل و مقتول ربطي به اينترنت ندارد. يعني حتي در خبر مثلا به اين موضوع اشاره مي شد كه آرش به دليل استفاده نامناسب از اينترنت (دليل غيرمستقيم) رامك را كشته است باز مي توانستيم ارتباط اينترنت را با آن درك كنيم. براي همين نقش معمول اينترنت در اينجا مثل نقش هر ابزار اطلاع رساني ديگر است كه به صرف كشته شدن نمي توان آن را به اينترنت چسباند. انگار كه مثلا بگوييم: "قاتل قبل از وقوع جنايت با تلفن همراه به مقتول زنگ زده بود !" يا " زني كه ديشب به قتل رسيد در حال تماشاي تلويزيون بود. "
البته اگر شما بدانيد روزنامه سلام هموطن با همان سرمايه صدا و سيما منتشر مي شود كه در 24 ساعت شبانه روز يك برنامه براي نحوه استفاده از اينترنت ندارد چندان تعجب نمي كنيد. من البته فكر ميكنم عداوت صدا و سيما با اينترنت را بايد در جاهاي ديگري جست و جو كرد و از قضا چندان هم اتفاقي نيست كه مثلا امروز در اخبار اين خبر را شنيدم: " متخصصان هشدار مي دهند به هر ميزان بر زمان آنلاين بودن كاربران اضافه مي شود احتمال هك شدن آن ها توسط هكرها نيز افزايش مي يابد...."
اين هم درست مثل اين است كه بگوييم : كارشناسان معتقدند هر قدر عابران پياده در شهر بيشتر گردش كنند احتمال دزديده شدن پولهايشان بيشتر است .

نوشته شده توسط: شهرام در August 14, 2004 11:43 PM | ارتباطات

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/598

:نظرها

من در همین روزنامه کار می کنم. با تیتر های زرد آن من هم مخالفم. اما از حق نگذریم. این روزنامه بیش از مابقی روزنامه ها به معرفی قابلیت های اینترنت پرداخته است. آموزش آن در روزهای 5شنبه و یک صفحه کامل به نام وبگردی یا گشت و گذار در اینترنت. و از این ها گذشته اهمیتی که این روزنامه به سایت خود داده است، قابل تحسین است؛ سایتی بسیار حرفه ای و فعال. کدام روزنامه ای بدینگونه است؟ در ضمن این روزنامه هیچ گونه وابستگی به صداوسیما ندارد. الله اعلم.

نوشته توسط: رضا at August 21, 2004 05:40 AM

آرش رو از نزدیک میشناختم
تو بی بی اس پیام !
خوب شد نفهمیدن طرف هکره !!!

نوشته توسط: آرش کریم بیگی at August 16, 2004 09:13 PM

وقتي سودجويي هدف اول از انتشار روزنامه باشد و دلايل فرهنگي جاي خود را به دلايل صرفا اقتصادي بدهد و به مجلات به شکل بنگاههاي اقتصادي نگاه شود نتيجه همين مي شود اين ها همين مطبوعات خنثي و عامه پسند را مي خواهند.

نوشته توسط: عبدالرضا تاج بخش at August 15, 2004 07:10 PM

آقاي واقعا شريف!
همينكه شما در سايت خود راجع به مسايل مثلا IT اظهار نظر مي كنيد بس است .لطفا كاري به صفحات حوادث روزنامه ها نداشته باشيد .

نوشته توسط: بابك at August 15, 2004 11:40 AM


 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000600.php on line 194

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000600.php on line 194