« تيتر امروز | صفحه اول | حرف و عمل »

دوشنبه 26 مرداد 1383

اولین برنده ایرانی المپیک مشخص شد!

رئیس تیم المپیک گفته است که آرش میر اسماعیلی برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی خود در مسابقات المپیک
می بایست 115,000 هزار دلار (نزدیک صد میلیون تومان) دریافت کند!. به نظر میرسد زحمات آرش چندان در سالهای گذشته چندان هم بی حاصل نبود. او چه به خاطر اعتقادش و چه برای سیاست ملی کشور این مبارزه را رد کرد.(همه میدانیم که او نمیتوانست رد نکند!) .اگر سخنان رئیس تیم المپیک به واقعیت بپیوندد جایزه آرش قطعا از هر مدال طلای المپیکی که برگزار شده است با ارزش تر است.
شکی نیست که آرش برای مدال طلاو افتخار ملی سالها تلاش کرده است و مدال طلا نیز برازنده او بود. ولیکن با آنچه رئیس تیم المپیک گفته است به نظر میرسد او اولین و شاید بهترین برنده ایرانی در این دوره المپیک باشد.
خبرها از این حکایت دارد که دیگر شرکت کنندگان ایرانی حاضر در المپیک نیز دست دعا برداشته و خواهان رقبای اسرائیلی هستند:) .
کار آرش برای من قابل درک است. سوال من از مسئولین المپیک ایران این است که فلسفه المپیک چیست؟ و ما برای چه آنجا رفته بودیم. مگر نه این است که همه شرکت کنندگان برای ورزش،رقابت دوستانه و صلح به المپیک میروند؟

لینک مرتبط:
خبر در دیلی استار
خبر در ایندیا دیلی

نوشته شده توسط: در August 16, 2004 02:10 AM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/601

:نظرها

درست است که فلسفه این رویداد ورزشی صلح و نوع دوستی است اما این صلح و نوع دوستی باید بین کشورهایی باشد که دولت ان ها نیز این دکترین را قبول داشته باشند و با دیگران در این مسائل در تعارض نباشند. صهیونیست ها در برابر مسلمانان این عقیده را ندارند و برای همین ورزشکاری از کشورهای مسلمان حاضر نیست با چنین موجوداتی به رقابت ببردازد.

نوشته توسط: علی at September 4, 2004 04:23 AM

به نظر من که کار خیلی احمقانه ای بود
البته آرش چاره دیگه ای نداشت !

نوشته توسط: ali at August 31, 2004 06:23 AM

المپيک براي اين برگزار مي شود که مردم جهان براي افغانيان و عراقيها سوت بکشند و کف بزنند، اما وقتي چشمشان به جمال تيم بدلباس ايران بيفتد، سکوت کنند. المپيک براي اين برگزار مي شود که همه و همه به غاصب بودن اسرائيل پي ببرند، اما مجلس غصبي و حکومت غصبي اين کشور فراموش شود. المپيک براي اين برگزار مي گردد که کشورهايي با يک دهم و يک صدم جمعيت و تمدن ما مدالها را تصاحب کنند و ورزشکاران ما، يا قهرمان واقعي شوند (قهر از ميدان به شيوه کودکانه) يا با شايستگي کامل از گردونه رقابتها حذف شوند.
المپيک براي شناسايي بي عرضگي سران و مردم کشورها ايجاد شده و لاغير...

نوشته توسط: مجيد at August 18, 2004 10:59 AM

آقای ميراسماعيلی از روح بزرگی برخوردارند که بر وسوسه حضور در رقابتها غلبه کردند ولی از به رسميت شناختن رژيم اشغالگر خودداری ورزيدند. فراموش نکنيم که همين غربيها دولت صربستان را از جام ملتهای اروپا محروم کردند و همينطور هنگامی که بازيهای المپيک در شوروی برگزار شد کشورهای غربی از حضور خودداری کردند. بنابراين جمهوری اسلامی ايران شروع کننده و مبتکر اين حرکت نيست. اميدوارم آقای مير اسماعيلی و همچنين تيم ورزشی ايران هميشه موفق و پيروز باشند.

bbcpersian.com

نوشته توسط: vali at August 18, 2004 05:37 AM

یه نفر هم در اینجا در این مورد نوشته :
http://e-menbar.blogspot.com

نوشته توسط: alpha at August 17, 2004 08:12 PM

"ابهام در مورد حذف جودوکار ايرانی از المپيک" از bbc


http://www.bbc.co.uk/persian/sport/story/2004/08/040815_l-olympics-iran-judo.shtml

نوشته توسط: bahman at August 16, 2004 10:57 PM

با امير موافقم .. المپيك جاي اين حركات بچه گانه نيست .

نوشته توسط: review at August 16, 2004 09:52 AM

سعيد جان يهودي بودن که چيز بدي نيست. يهودي ها هم کتاب دارند پيغمبر دارند مراسم دعا دارند. کسي که ميره اونجا و مسابقه نميده(نميگذارن که مسابقه بده) حق يک ملت را خورده.

نوشته توسط: امير at August 16, 2004 07:08 AM

متاسفم برات بيچاره يهودي پرست من موندم كه چرا شما نميريد اسراييل و نوكري كنيد چرا منوديد ايران؟ برو بابا شما از قشري دفاع مي كنيد كه ضررشون به همه عالم و ادم رسيده چه مسلمون چه مسيحي چه كافر و ...
واقعا براي شما متاسفم كه اينقدر رفتيد تو فيلم اونم فيلم روشن فكري چشمات رو باز كن بعد وبلاگ بنويس راستي بهتره كه اسم وبلاگ تون رو هم عوض كنيد چون به يه چيز شبيه نسيت اون هم وبلاگ آي تي بهتره بنويسيد انجمن حمايت از يهود يا سياسي دات كام يا بدبخت دات نت

نوشته توسط: سعيد at August 16, 2004 04:51 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000603.php on line 283

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000603.php on line 283