« تفکيک مخاطب اينترنت و تلويزيون | صفحه اول | سبيت ترکيه »

جمعه 13 شهریور 1383

پاسخ به شبهات و نظرات

نام بردن از اسرائیل و یا اخبار مربوط در نوشته های وبلاگ باعث شده است عده از خوانندگان دچار شبه طرفداری من از اسرائیل شده اند و البته هستند کسانی که در کامنتها مرا نوکر اسرائیل نیز میخوانند.
بنابراین تصمیم گرفتن پاسخی به سوالات و شبهات و نظرات خوانندگان در این زمینه بدهم.

1- آیا شیرازی طرفدار اسرائیل است؟
پاسخ من این هست. مطلقا نه!. من طرفدار اسرائیل و بسیاری از کشورهای دیگر نیستم چرا که اصولا وقتی طرفداری از کشوری برای من منفعتی ندارد ویا با آن رابطه ندارم چرا باید از آن طرفداری کنم. بخصوص آنکه صهیونیستها نیز کم وبیش احساس برتری قومی دارند.

2- چرا در بسیار از نوشته های خود از اسرائیل نام می بری؟
در واقع این روش من برای برانگیختن احساسات بسیاری از خوانندگان است. برای بسیاری از مسئولین و حتی خوانندگان این وبلاگ ،اسرائیل یک دشمن است.اگر مثلا من اقتصاد ایران را با ترکیه و یا کشور دیگر مقایسه کنم شاید احساسات هیچ کس برانگیخته نشود اما وقتی آنرا با اسرائیل کشوری که بسیاری آرزوی نابودی آنرا دارند و هر روز هم خبر از ترس ، انحطاط اخلاقی، رکورد اقتصادی و.. در اسرائیل در این کشور پخش میشود آنوقت مقایسه من حالت جدی تری بخود میگیرد. پاسخ من به کسانی که با اسرائیل مخالف هستند آن است که بهتر است کمی به صنعت و اقتصادو حتی سطح علمی اسرائیل نیز بنگرند. اسرائیل تازه تاسیس و با جمعیتی ده برابر کمتر از جمعیت ایران ( کل جمعیت اسرائیل از جمعیت شهر تهران نیز کمتر است) . با اینحال اقتصاد اسرائیل با آنکه تقریبا در حال جنگ است و بخش زیادی از درآمدش نیز صرف مسائل نظامی میشود بخصوص از نظر صنعتی چندین برابر ایران است و سطح درآمد شهروندانش نیز چندین برابر مردم ایران هست.و حتی از نظر علمی نیز دانشمندان و دانشگاهی اسرائیل از سطح بالای در منطقه برخوردارند.
بله اگر فکر میکنید باید با اسرائیل جنگید بدانید که اولین پیروزی زمانی است که سطح زندگی و درآمد مردم ایران از اسرائیلیها بیشتر باشد، دانشگاهای ما از نظر علمی چندین برابر اسرائیل باشد و اقتصادی بسیار قوی تر از اقتصاد اسرائیل داشته باشیم. و اگر اینگونه فکر میکند روی کمک من نیز برای این مبارزه حساب کنید.

3-آیا با انتفاضه مخالف هستید؟
این حق مردم هر کشوری هست که برای آزادی خود مبارزه کنند. متنها فرق بین عقاید من با برخی از مقامات ایران و خوانندگان این مطلب هست. کشتن و تکه تکه کردن زنها، بچه ها یا چند جوانان و نوجوانان و شهروندان غیر نظامی اسرائیل به نظر من راه درستی نیست و میتوان باعث ایجاد نفرت و چهره نامطلب از مبارزین فلسطینی شود.البته این نظر من هست و درصدد تحمیل آن نیز به کسی نیستم.همچنین متعقدم اینگونه کارها باعث تقویت افراط تندور اسرائیلی می شود.با اینحال آرزوی دارم مردم فلسطین غرور ملی و استقلال خود را کسب کنند و همچنین امیدوارم آنزمان قدس را القدس العربی نخوانند.

4- آیا شیرازی فردی نژاد پرست هست ویا از نژاد عربها بدش میآید؟
بنده اعتقاد چندانی به برتری نژادی ندارم و بیشتر به برتری فرهنگی معتقدم که این البته نسبی و وابسته به معیارهای مختلفی همچون سطح سواد در یک جامعه دارد و البته در طول زمان متغییر است.در ضمن مگر میشود از عربها بخصوص با وجود آنهمه هوری و مهروی عرب در بینشان متنفر بود.
اما به یاد داشته باشید که عربها چندان به ما ایرانیها علاقمند نبودند. عرب دوستان ایران حتما میدانند که کشورهای عبری و حتی مردم عادی کشورهای عربی در زمان جنگ طرف کدام کشور بودند. مگر نه آنکه طرفداری آنزمان عربها از صدام به معنی دشمنی با ملت ایران بوده است؟
آیا نمیداند که امروز بزرگترین تهدید علیه خاک کشور ما مربوط به ادعا و البته طرفداری کشورهای عربی از مالکیت یک کشور عبری همسایه بر جزایر سه گانه ما میباشد؟
نتیجه آنکه عربها شاید نژاد پست یا دشمن جدی ایران نباشند اما قطعا دوستان خوبی نیز برای ایرانیان نبوده اند.

نوشته شده توسط: در September 3, 2004 12:42 AM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/617

:نظرها

برای اطلاع از روابط اسرائیل و بهائیت به این آدرس مراجعه کنید :
www.bahai-israel.blogfa.com

نوشته توسط: azar at August 15, 2007 10:43 AM

جناب آقای شیرازی سلام عرض شد بنده دوستی اهل شیراز داشتم که بهایی بود به یاد دارم زمان پیش از انقلاب هم بعنوان مبلغ در محل کار بعضامیتینگ هم میداد ولی به سختی آدم مال دوست و خسیسی بود و کافی بود که مثلا حقوقش را یکی دو روز دیر تر میدادند اونوقت به زمین و زمان هم بد و بیراه میگفت این آدم پس از انقلاب مشمول پاکسازی شدولی شرط گذاشتن که اگر در یک جریده کثیره ایشان مدعی بشود که جزو فرقه ضاله بهائیت نیست او را ببخشند و او هم این کار را کرد
امامن در نوشته های شما یه جورایی دلبستگی نه بلکه وابستگی به اسرائیل دیدم البته میبخشید که رک می گویم به نظره گاهی وقت ها آدم باید منصف تر به احوال خودش نگاه کند اگر سهوی در کار است خدا شما را ببخشد ولی اگر عمدا وابستگی داری که بابا شتر سواری که دولا دولا نمیشه بلاخره جیره و مواجب را که موشه ارون یا نمیدونم یه آقا موشه دیگه میرسونه که در این حال دیگه عقوبت امثال جنابعالی با کرم الکاتبین و تیر غیب بسیجی باشد

نوشته توسط: کاکو از پارامونت at September 12, 2004 02:55 AM

فرمایش درست!

نوشته توسط: خواننده at September 4, 2004 09:19 PM

شيرازي کيه ديگه؟ LOL

نوشته توسط: amir at September 4, 2004 05:04 AM

جناب شيرازي درود بر شما که خيلي خوب نوشتي. فقط ميخواستم بگم که اين مسائلي که بين ايراني ها و عربها هست، منحصر به فرد نيست. اگر در فرهنگ ساير ملل هم دقت کنيد، مي بينيد که غالب ملت ها با ملل همسايه شان مشکل دارند. اين هم بخاطر درگيريهاي تاريخي آنهاست.

هنوز که هنوز است، غالب فرانسوي ها، آلماني ها را ملتي خشن و وحشي مي دانند. هنوز که هنوز است، چيني ها، کره اي ها و فيليپيني ها، از ژاپنيها متنفرند. و بالعکس ژاپني ها به همه خارجيها، به غير از شرق آسياييها، احترام ميگذارند (يک تجربه شخصي). ترکها از يونانيها متنفرند، و يوناينها، قوم ترک را خونخوارترين اقوام جهان مي دانند. اين مسئله را مي توان به سراسر جهان تعميم داد.

بنابراين اگر ايرانيها و عربها زياد از هم خوششان نمي آيد، زياد ربطي به جنگ ايران و عراق يا ساير مسايل امروزي ندارد و سابقه آن طولاني است. اگر عربها، سلسله ساساني را در ايران منقرض کردند، در مقابل ايرانيها هم سلسله اموي را از بين بردند (سياه جامگان خراسان به رهبري ابومسلم.) البته مي توان گفت که اموي ها خيلي ظالم بودند، اما آيا ساسانيان عادل بودند؟ و صدها مثال از اين دست که از درگيريهاي تاريخي ايرانيان و عربها حکايت مي کند.

اين مشکل در سراسر جهان وجود دارد. اخيراً در جايي خواندم که دولتهاي ترکيه و يونان براي اينکه کمي از اين مشکل بکاهند، مي خواهند از کتابهاي تاريخ دقيقاً يکسان در مدارسشان استفاده کنند. يعني يک گروه مشترک از مورخان دو کشور با هم يک سلسله کتاب تاريخي براي دانش آموزان دبيرستاني بنويسند که در مدارس هر دو کشور تدريس شود. من مطمئن هستم که چنين چيزي به اين زوديها بين ايرانيان و اعراب رخ نخواهد داد. چون متاسفانه احساسات خودبرتربيني نژادي در هر دو قوم هنوز خيلي قوي است. ولي در عين حال معتقدم که هر چه سطح آگاهي و روشنبيني در بين اين دو قوم بيشتر شود، اين گونه احساسات کاهش خواهد يافت.

نوشته توسط: علي at September 3, 2004 09:26 PM

احسنت به شیر پاکی که خورده ای عزیز....

نوشته توسط: بازم یه دوست at September 3, 2004 12:36 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000619.php on line 279

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000619.php on line 279