« سبيت ترکيه | صفحه اول | ساختمان هاي بلند ، آرزوهاي دراز »

شنبه 14 شهریور 1383

گروگانگيرها را ول کن روسيه را بچسب!


از اين به بعد توصيه شديد مي شود هنگام گروگانگيري در روسيه همه ؛ گروگانگيرها را ول کنند و دولت روسيه را بچسبند که چنين گندي به بار نياورد.بي تدبير ترين دولت عالم که تصور مي کند قدرت مي تواند در هر حالتي چاره ساز باشد حالا بايد در مقابل رسوايي چنين حمله بي منطق و خشمگينانه اي سرزنش بين المللي را پذيرا شود.اسم اين عمليات نجات گروگانها نبود بلکه کشتن آنها براي رسيدن به 17 گروگانگير بود که گفته مي شود تازه 12 نفر از آنها فرار کرده اند! اين نخستين بار نيست که روس ها چنين خشمگينانه به بهانه حمله به گروگانگيرها ، گروگانها را از زندگي آزاد مي کنند! دو سال قبل هم در حمله به گروگانگيرها در يک تئاتر آنها با چنين خشونتي انزجار همگان را به خود ديدند.
يکي از دوستان صحبتي را به طنز مي گفت که به نظرم به واقعيت نزديک است: اگر روس ها اين سه روز را هم صبر کرده بودند به خاطر انجام مذاکره و اميدبه تسليم شدن گروگانگيرها نبود آنها بلافاصله بعد از انجام چنين اتفاقاتي تصميم به حمله حتي با سلاح هاي هسته اي مي گيرند اما به دليل کندي روند کار در سيستم پوسيده شان کار با چنين تاخيري انجام مي شود که مثلا ناشي از استارت نزدن ماشين يا گيرکردن گلنگدن اسلحه هاست!

نوشته شده توسط: شهرام در September 4, 2004 12:04 AM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/619

:نظرها

عماد جان، ببخشيد، ولي هر کس که نظرات (کامنت هاي) اين مطلب را تعقيب کند، متوجه ميشود که: اولاً شما به کسي توهين نکردي. ثانياً آماري که من از تلفات تئاتر مسکو داده بودم به کل غلط بود و طبيعي است که باعث ناراحتي شما شود که از آمار دقيق اطلاع داشتي. ثالثاً استفاده از، به قول شما، طرز بيان بد را قبل از همه دوستمان u_me شروع کرد، نه جنابعالي.

بنابراين آقاتر از همه خودتي که با وجود همه اين موارد، باز هم به خودت انتقاد مي کني.

در ضمن، لطفاً، ما را از دانش و نظراتت محروم نکن. اگر جاي ديگري هم مي نويسي، بگو، تا بياييم استفاده کنيم.

نوشته توسط: پيام at September 6, 2004 02:52 PM

به نظر بنده اين آقاي عماد بسيار پر رو ، بي ادب و و... تشريف دارند. از حضرت ناشريف ايشان خواهش ميكنم يا مثل بچه آدميزاد صحبت كنند و تا حدي كه مغز كوچكشان توانايي دارد مثل انسانها رفتار كنند و بحث سالمي را پيش ببرند و يا اينكه تشريف ببرند جايي كه به آن تعلق دارند.
به نظر شما آقا عماد جمله بالا خوب بود؟ به نظر شما زشت نيست؟ ديدي ؟ پس آخر اين چه وضع صحبت كردن پسر جان.من هم آن جمله را نوشتم كه ببيني چقدر به آدم بر ميخورد وقتي توهين ميكني! روي جملاتم را به خود مگير. كسي در اين جمع به ديگري توهين ميكند كه شما هم بكني. اگر كسي هم اين كار را بكند شما بايد رهنمون شوي. بيا و دانشي را كه در اختيا داري با لحن و طرز بيان بد، بي ارزش مكن.
پيام جان خيلي آقائي .

نوشته توسط: عماد at September 6, 2004 10:32 AM

آقا جان مگه گروگانگيرها ديوانه بودن بدون اين که کسي بهشون حمله کنه سالن ژيمناستيک را بفرستن روي هوا اگر مي خواستند اين کار را بکنن که همون اول مي کردن نه بعد از دو سه روز روز چون ا ونها مي دانستند که روس ها مثل تئاتر مسکو بهشون بالاخره حمله مي کنند اما حداقل اين فرصت را به روس ها دادن که راه را انتخاب کنن، اتفاقا امروز بسياري از روزنامه هاي آمريکايي هم در اين مورد نوشته اند واشنگتن پست نوشته بود که راه نجات گروگان ها از مرگ مي گذشت! خيلي از روزنامه هاي ديگر هم همين طور اون وقت خاتمي به پوتين تسليت مي گه کسي که قطعا دستور حمله را صادر کرده . جهت اطلاع کميسيون اروپا هم با لحن بدي نسبت به روسها موضع گيري کرده و آنها را به خاطر اين وضعيت سرزنش کرده و اونها هم اتفاقا به همين خاطر از اروپايي ها ناراحت شده اند . اتفاقا همين عکسي که الان براي اين مطلب در نظر گرفته شده نيشي به روس هاست که "نه مرسي" نخواستيم کمک کنين شما بدتر ما را مي کشيد. من به شخصه از عمليات ترور حمايت نمي کنم اما فکر مي کنم که حق با دوست مان پيام است تروريست ها که معلوم است مي خواهند بکشند و ادعا نمي کنند که به خاطر مردم اين کار را مي کنند اما دولت اين وسط چه کاره است ؟ اگر قرار باشد دولت اينجوري بي محابا حمله کند که سالن منفجر شود و بعد بيندازد به عهده چند نفر مرده و يا فراري که نمي توانند شهادت بدهند پس چه فرقي بين دولت و تروريست هاست؟ کاملا مشخص است که روس ها نمي خواهند باج بدهند پيام آنها به چچني ها کاملا واضح است : اگر هزاردفعه ديگر هم گروگانگيري کنيد باز هم ما حمله مي کنيم چه گروگانهاي شما کودک باشد چه بزرگسال . بنابراين بهتر است به جاي دفاع بي منطق از روسها کمي هم به فکر هزاران خانواده اي باشيم که به خاطر آنکه آقاي پوتين چهره خشمگين خود را به چچني ها نشان دهد حالا بايد فرزندانشان را در خواب ببينند.

نوشته توسط: مهسا at September 5, 2004 06:32 AM

عماد جان، در اينکه گروگانگيرها مي خواستند، بيشترين لطمات را وارد کنند که کسي شک ندارد. اما در اين گونه موارد اين وظيفه نيروهاي نجات است که موجب حداقل شدن تلفات بشوند. اگر گروگانگيرها مي خواستند، گروگانهاي خود را بکشند، که کاري نداشت، همان اول همه را در سالن جمع مي کردند و با انفجار سالن به راحتي تمام هزار نفر را مي کشتند. بنابراين حتماً مي خواستند با گروگانگيري به يک اهدافي دست پيدا کنند. اين جا وظيفه نيروهاي نجات است که بدون انجام هيچگونه عملي که باعث شک گروگانگيرها شود، حداکثر تعداد گروگانها را سالم نجات دهند. آخر اين چه عمليات نجاتي است که در آن بيش از ده برابر تعداد گروگانگيرها، گروگان کشته مي شود.

در مورد تآتر مسکو هم، که در آن تمام حدود 30 گروگانگير و بيش از 200 گروگان کشته شدند، عماد مي گويد: "اون حمله از بهترین طراحی و اجرا بهره می‌برد." باز خدا را شکر که روسها بهترين طراحيشان را بکار بردند و گرنه احتمالاً تمام 300 گروگان تآتر کشته شده بودند.

از همه اينها گذشته من نفهميدم چرا عماد عزيز اعتقاد دارد کساني که نظري مخالف نظرش دارند، مزخرف مي گويند و حتي وقاحت را از حد گذرانده اند!؟

نوشته توسط: پيام at September 5, 2004 03:25 AM

بدبختی اینجاست رئیس جمهور ما میاد به پوتین تسلیت میگه !!!!!

خوش خدمتی به اربابان ......

اون بابایی که میگه از bbc دیده فکر کنم سواد نداشته..

روسیه نمی خواد باج بده/.. حالا 10000 نفرم گروگان بگیرن.. مهم نبود...

انسان براشون مهم نیست حالا بزگان ما اومدن چسبیدن به این بی دینای عزیز

نوشته توسط: بازم یه دوست at September 4, 2004 01:34 PM

من هم فکر مي کنم، هم روسيه و هم رسانه هاي جهاني دارن دروغ ميگن. آخه دليلي نداره که گروگانگيرها بعد از اينهمه نقشه و برنامه ريزي، بدون اينکه به چيزي برسند، گروگانها را بکشند و بعد هم فرار کنند. حتماً نيروهاي روسيه بدون در نظر گرفتن جان مردم بيگناه و حتي بدون يه نقشه حساب شده به مدرسه حمله کرده اند و حالا براي اينکه بيش از اين آبروريزي نشه، ميگن: "کي بود؟ کي بود؟ من نبودم."

نوشته توسط: احسان at September 4, 2004 11:56 AM

بهمن جان، صبح شده. از خواب بيدار شو.

وقتي تو خواب بودي، رجوي بعد از اينکه چند تا زن عوض کرد، تو پارلمانهاي اروپا و آمريکا دربدر دنبال حامي مي گشت. حالا هم تنها حامي اش گروههاي طرفدار اسرائيل در وزارت دفاع آمريکا هستند.

تروخدا بيدار شو.

نوشته توسط: رامين at September 4, 2004 10:51 AM

به نظر من هم گروگانگيري خيلي کار اشتباهيه. نه گروگانگيري قابل تائيد است، نه عمليات انتحاري فلسطيني ها، چون افراد غيرنظامي قرباني مي شوند. ولي به نظر من چچن ها حقشان را مي خواهند. چچن ها يک قوم جنگجو و معتقدي هستند که از همون اول زير بار روسها نرفتند. بخشي از تاريخ آنها را به نقل از کتاب مسلمانان شوروي نوشته الکساندر بنيکسن و مري براکساپ و ترجمه کاوه بيات برايتان مي نويسم:

دست اندازي [روسها] بر شمال قفقاز از 1783 آغاز شد. ولي تلاش روسها در اين زمينه از بدو کار با مقاومت شديد کوه نشينها مواجه شد. صوفيان نقشبندي نقش مهمي در بسيج مسلمانهاي اين ناحيه داشته و تسخير اين منطقه بالنسبه کوچک بيش از يک قرن به طول انجاميد. با شکست و تسليم امام شامل، آخرين رهبر نقشبنديه در 1856، جنگهاي قفقاز به پايان رسيد، ولي از آن پس نيز روسها براي تداوم حاکميت خود بر مناطق داغستان و چچن مجبور بودند که بيشتر از طرق نظامي عمل نمايند تا تشکيلات مرسوم اداري.

در زمان اتحاد جماهير شوروي هم چچن ها دست از مقاومت برنداشتند. به همين دليل عليرغم اينکه در زمان جنگ جهاني دوم چچن ها هيچ همکاري خاصي با آلمانها نداشتند، پس از پايان جنگ استالين قوم چچن را همراه با چند قوم ديگر متهم به خيانت به وطن (شوروي) نمود و آنها را دسته جمعي به سيبري و قزاقستان تبعيد نمود. بر طبق آمارها بيش از چهارصدهزار نفر از چچن ها در زمان استالين به مناطق دوردست شوروي تبعيد شدند.

پس از فروپاشي شوروي چچن ها، نبرد استقلال خواهانه خود را اوج دادند و تنها قومي بودند که به مدت سه سال (1996 تا 1999) به استقلال کامل دست يافتند. اما ولاديمير پوتين با ايجاد چند بمب گذاري نمايشي در روسيه و نسبت دادن آن به چچن ها، در ابتداي دوره رياست جمهوري خود، به وحشيانه ترين شکل به جمهوري مستقل چچنستان حمله نمود و با کشتار هزاران نفر و با خاک يکسان نمودن بسياری از شهرها و روستاها، مجدداً چچنستان را ضميمه روسيه نمود.

ملت مقاوم و قهرمان چچن هيچگاه، نه در زمان تزارها و نه در زمان کمونيست ها، زير بار روسها نرفته است. و مطمئناً در آينده به استقلال خود خواهد رسيد. البته گروگانگيري قابل قبول نيست، اما اين را بايد در نظر داشت که حکومت فاشيست روسيه امکان هر نوع ابراز نظر ديگري را از چچن ها دريغ کرده است.

نوشته توسط: آرش at September 4, 2004 10:33 AM

اين مورد كه شهرام مي گه درسته.روسهااحتمال خيلي زياد خودشون حمله را آغز كردند،و مسلما بعدش نميان بگن كه ما حمله كرديم.بي بي سي و سي ان ان هم همون حرفهاي مقامات روسي رو گزارش كردند.در مورد مسكو هم اون گاز خوا ب آور نبود،بلكه كشنده بود كه خشك و تر رو با هم سوزوند.بعدش هم روسها هيچ توضيحي راجع به اون اتفاق ندادند.
ولي بايد از زاويه ديد اونها هم به مساله نگاه كرد، كه تحت هر قيمتي(حتي كشته شدن تعداد زيادي بچه)زير بار هر باج خواهي نرند.(انصا فا درخواست چچني ها خيلي بزرگ بود!)

نوشته توسط: nima_mo at September 4, 2004 08:34 AM

شهرام جان اين ها کي هستند که تو وبلاگت کامنت مي گذارند اين آرش کيه که نخود هر آشي هم هست ؟ چرا جواب مزخرفات اين ها را نمي دي؟ آخه همه خبرگزاري ها نوشتن که انفجار به خاطر عمليات انتحاري است که عربهاي گروگانگير هنگام حمله انجام داده اند اما مگر آنها احمق هستند قبل از حمله روسها خودشان را منفجر کنند و در ثاني حالا که کسي به جز مقامات روس اين وسط نمانده تقريبا نصف گروگان ها کشته شده اند و بقيه هم که در بيمارستان رو به مرگند کي مي تونه ثابت کنه روس ها اون سالن ژيمناستييک را منفجر کرده اند يا يا چچن ها ؟اون وقت اين آدم گنده اومده مي گه من سي ان ان و بي بي سي ديدم و چچن ها آدم کش هستند و روس ها خوبن و ... شهرام جان ببخشيد ها خيلي اين کامنت ها درپيت کرده ا ينجا را !!!!

نوشته توسط: u_me at September 4, 2004 06:18 AM

آقای شریف بهتره اول کمی تحقیق میکردین نبعد این پست رو پابلیش میکردین !

به سبب نمره بیاری همچین تحقیق های کل این سه روز جلوی سی ان ان و بی بی سی میخ بودم !

- نیروهای روسی قرار نبود حمله کنن ! وقتی یه تعداد از بچه ها شروع کردن به فرار چچن های حروم زاده به طرف دست و پای بچه ها تیراندازی کردن و نیروهای کمی که دور حیاط محوطه بازی بودن برای پوشش بچه ها به سمت پنجره ها تیراندازی کردن که یهمرتبه صدای انفجار اول شنیده شد و خیلی از نیروها فکر کردن انفجار کار خود نیروهای روسه برای تخریب دیوار و به سمت پنجره ها و درها دویدن که همشون تیر خوردن ! صدا مال انفجار تله های انفجاری و مین هایی بود که چچن های عوضی کذاشته بودن و سه تا از بچه ها و مادرها رفته بودن روشون !!! اتفاقا این سری بنا بود با گفتگو مورد حل بشه !
رهبران محلی این تضمین رو از پوتین گرفته بودن!

مورد تاتر مسکو که شاهکار نوپوی قرنه !!!

نوشته توسط: آرش کریم بیگی at September 4, 2004 01:38 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000621.php on line 314

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/000621.php on line 314