« توهم | صفحه اول | خود تبليغ فروشي »

یکشنبه 27 دی 1383

توهم را ول کن ، بنکیو را بچسب

وقتی بسیاری از خبرنگاران برای هر خبر خود سه یا چهار هزار تومان میگیرند و وقتی بسیاری از آنها حتی مطالعاتی نیز در زمینه خبرنگاری ندارند.وقتی برای نوشتن یک صفحه مقاله (و نه ترجمه) پنج هزار تومان پرداخت میشود بعید نیست که خبرنگاران برای با یک ربع سکه و یک تجربه خوب در هتل و همچنین دریافت جایزه نفیس خبر هم تنظیم کنند.حتی اگر این خبر یک ستون کامل شود.وقتی جوان وبلاگ نویسی (همراه با یک دوربین دیجیتال) میشود خبرنگار فعال یک خبرگزاری! باید هم آن خبرگزاری بولتن یک سایتمشخص شود و دور از انتظار نیست که آن خبرگزاری خبری در حمایت از یک مشکل اقتصادی مانند گلد کویست بزند.چه کسی میتواند خبرنگاران را به خاطر رفتن به یک نمایش تبلیغاتی سرزنش کند؟ یا چه کسی میتواند خبرنگاری را به خاطر تبلیغ یک سایت یا محصول مشخص توبیخ کند؟ چه کسانی میتواند از یک شبهه خبرنگار بخواهد که درباره شعارها و ادعاهای تبلیغاتی قبل از تیتر زدن کمی فکر کند؟ اصولا در اینجا تنها کسانی را سرزنش میکنند که چنین نکنند.گاهی که خبرهای را میخوانم متعجب می شوم که آیا براستی تهیه کننده خبر از انچه نوشته سر در میاورد که مثلا بعد از سه یا چهار سال از تجربه فروشگاهای اینترنتی ایرانی خبر راه اندازی اولین فروشگاه اینترنتی را تیتر میزند و یا از یک جلسه به اصلاح علمی تیتر و لید خبر آنرا میکند ادعای تبلیغاتی یکی از حاضرین!

نوشته شده توسط: در January 16, 2005 01:36 AM | ارتباطات

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/712

:نظرها

مردم ایران 500 هزار تومان نمیتونن جور کنند

یعنی به این هرفها نمیخورد بعد میگن گلدکوئست جواب نمیده

نوشته توسط: مجتبی at May 23, 2005 10:10 AM

دوست عزيز که با تندترين کلمات افرادی را متهم به عدم اطلاع و دانش فنی نموده ايد:

لطفا قبل از حمله يک بار دقيق متن خبر را بخوانيد:

"اولين فروشگاه ساز اينترنتی ايران راه اندازی شد"

شما حتما تفاوت "فروشگاه ساز" و "فروشگاه" را می دانيد.

لطفا يک فروشگاه ساز ايرانی ديگر را معرفی نماييد تا صحت خبر شما بررسی شود.

از حساسيت شما متشکر اما نسبت دادن اين همه صفت که فرموده ايد به همکاران خودتان آن هم بدون مطالعه دقيق کاری غير حرفه ای می باشد.


پاسخ علیرضا شیرازی
دوست عزیر، نخست آنکه منظور من دقیقا اولین فروشگاه بوده است و نه فروشگاه ساز که توسط یک خبرگزاری منتشر شده بود و در نام سایت آن فروشگاه کلمه iran وجود دارد و البته اثبات اشتباه سایتها در اولین و.. کار سختی نیست. در مورد فروشگاه ساز هم بهتر است کمی با تعریف فروشگاه ساز آشنا شوید و سپس نگاهی به آگهی های نشریاتی همچون مجله علم و الکترونیک در سالهای قبل بیاندازید .

نوشته توسط: سامان at January 19, 2005 02:44 PM

با این یک پستت، به خصوص وسطاش خیلی حال کردم!

نوشته توسط: Amir Azemati at January 16, 2005 03:26 PM

خوشحالم که من و دوربین عزیزم تونستیم تورو اینقدر عصبانی کنیم اما بهتر بود قبل از پابلیش این یاداشت همونطور که خودتون گفتید "آیا براستی تهیه کننده خبر از انچه نوشته سر در میاورد" حداقل برای تحقیق کوچکی هم شده سرچکی در گوگلتان (پارسیک) میکردید اگر بلد نیستید نته اش میشود چیزی در این حدود: http://www.google.com/search?hl=en&q=www.syna.ir+%3A+%D8%A2%D8%B1%D8%B4+%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%85+%D8%A8%DB%8C%DA%AF%DB%8C
بله ! به همین سادگی!

از آخرین یاداشت من در سینا چیزی در حدود سه ماه میگذره !!! من با علی افتاده به سینا رفتم (اردیبهشت امسال) و با اون بیرون اومدم ! همون موقعی که به خاطر اون خبر مسخره بیشتر از هر موقعی اسمش مطرح شد!
پس نیازی به دفاع یا توجیه کارهای سینای منزوی نمیبینم!!!

گفتید "جوان وبلاگ نویسی (همراه با یک دوربین دیجیتال) میشود خبرنگار فعال یک خبرگزاری" ظاهرا مثل کارهای دیگرتان هنوز به این آخری (بلاگفا) هم حتی خودتان ایمان ندارید ! وبلاگ نویسی ضایع است یا جوان بودن یا دوربین دیجیتال در جیب داشتن؟! البته من خبرنگار نیستم (یکی دو بار هم با شهرام در این مورد بحثکی کردیم!) هنوز خیلی مونده بخوام اسم خبرنگار یا روزنامه نگار یا حتی شبه خبرنگار روی خودم بزارم! همونطور که خیلی مونده تو بخوای به خودت بگی برنامه نویسی و از لذت دیباگ کردن برنامه هات برای دیگران تعریف کنی!

خوشحالم که به جشن بنکیو یا جشنهای دیگر از این دست نرفته ام اما حتی اگر هم میرفتم شرمنده نمیشدم ! حداقل کارنامه این 3-4 خبر و 10-20 گزارش و مقاله ام نشان میدهد که قیمتم یه mp3 پلیر یا پرینتر یا سکه نیست و اونقدر هم مثل شما (که دیگر دست کمی از حسین درخشان ندارید) متوهم نیستم که به جای دیباگ کردن خودم انگ توهم و دروغ و خودفروختگی به بقیقه بزنم ! آرشیو مجموعه یاداشتهایتان در همینجا به خوبی نشان میدهد که کیستین و چیستین و چطور فکر میکنید ! مثل خیلی دیگه از ملت بجای خودسازی فقط بلدین از بقیه ایراد بگیرید و همه تقصیرات و نقصان ها و عقب موندگی ها رو به گردن دیگران بیندازید! خوش باشید !!!


تو کامنات قبلیم (همونی که اینقدر عصبانی تونم کرد) گفتم: من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش هرکسی عاقبت کار آن درود که کشت...

عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

نوشته توسط: آرش at January 16, 2005 10:37 AM

قيمت خيلي چيزها اومده پايين متاسفانه . . . . دست زياد شده . . . بيکار زياده . . . کسي براي انجام کار، دنبال آموزش روشهاي اصاولي اون کار نمي ره! متاسفانه در همه امور همينه! خبرنگاري هم يکيشه!

نوشته توسط: shaar at January 16, 2005 08:38 AM

"جوان وبلاگ نویسی (همراه با یک دوربین دیجیتال)" صفت نکوهشی جديد است؟

نوشته توسط: سامان at January 16, 2005 02:40 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001268.php on line 283

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001268.php on line 283