« گزارش احتياط آميز WGIG | صفحه اول | یک شبکه جدید »

سه شنبه 4 اسفند 1383

رئيس تلگرافخانه بخواند

یکی از دوستان اصفهانی نامه ای در اعتراض به سیاستهای مخابرات (بخصوص اصفهان) برایم ارسال کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست . بدلیل حجم بالای نامه اشاره شده متن آن در ادامه مطلب این پست درج خواهد شد.لازم به ذکر است که متن زیر تنها نقطه نظرات نویسنده نامه میباشد و درج آن در این وبلاگ به معنای تایید یا رد آن نیست.

رئيس تلگرافخانه بخواندحضور محترم رئيس تلگرافخانه قريه اطلاع آباد
سلام عليکم
غرض از مزاحمت اينکه می خواستم از زحمات جنابعالی در طی دوران رياست جنابعالی و همکاران گرامتان که در صنعت داده اين وادی متحمل گرديده ايد تشکر فراوان بنمايم.
هر کس نداند اينجانب بخوبی می دانم که جنابعالی با چه مصيبتی اين صندلی رياست را نگه داشته تا بواسطه آن به خدمات روزافزون خود ادامه دهيد.
و اما نمونه هايي از زحمات تابناک جنابعالی در بخش داده و اطلاع رسانی اين قريه که اجنبيان به آن ديتا اطلاق می نمايند که ما کمال تشکر را از شما داريم.
از شما متشکريم که بخش اينترنت را طی يک مجوز سر تا پا اشکال (ICP)بدست گروه خاصی که اکثرا تخصصی در اين زمينه نداشته اند طی رابطه هایی خاص سپرديد و دست گروه بسياری از فارغ التحصيلان و جوانان متخصص بدون پارتی را در اين زمينه کوتاه نموديد.
از شما متشکريم که حتی از همين گروه ICPحمايت هم ننموديد و نتيجه اين شد که اکنون بطور مثال در شهری بمانند اصفهان با قابليت بالا و تعداد جوانان مستعد بسيار فقط به دو ICP مجوز داده شود که يکی بواسطه اختلاف در اعضا هنوز راه نيفتاده و ديگری با پهنای باند بسيار ناچيز و کيفيت پايين به کار خود مشغول است، حال اگر در اين شهر شخص سومی بخواهد تحولی در بخش IT و اينترنت ارائه دهد فلان مسئول کم سواد مخابرات اين شهر که شما بر سر کار گمارده ايد خواهد گفت برای اصفهان دو ICP کافی است و يا خود همان دو ICP به جای اينکه کيفيت خود را بالا ببرند به سان پليسی جهت لو دادن نوآوريها و جلوگيری از رقابت عمل می نمايند. بيچاره جوانان و فارغ التحصيلان دانشگاه در اين رشته که بايد تخصص خود را در کوزه گذاشته و آبش رابخورند و شاهد عقب افتادگی روزافزون اين وادی در بخش اينترنت باشند.

از شما متشکريم که تا توانستيد در اين مملکت کابل نوری کشيديد.
کل عباس می گفت از آقای رئيس تشکر کن که برای من و عده زيادی از چاه کنان اين وادی کار طولانی مدت ايجاد نمودند، ما مدتهای زيادی هی می کنديم و برخی هی کابل می انداختند حال برای کجا و چرا بماند ولی تشکر کن که هر چه باشد ما به آب و نانی رسيديم.
بيچاره کل عباس نميدانست که کندن و انداختن را هر کسی می تواند انجام دهد. مهمترين بخش، برنامه ريزی و بهره برداری از اين زيرساخت می باشد که هنوز وجود ندارد.
بهر حال از شما تشکر می کنيم که هر گاه يکی از متخصصين داخلی در زمينه حل مشکل ديتای اين قريه پا پيش مینهد به کارگزاران خود همه جا سپرده ايد که طوطی وار بگويند ما کابل نوری داريم و به خدمات جنابعالی هم احتياجی نداريم. البته اين را هم شنيده ايم که جنابعالی برای متخصصين اجنبی ارزش قابل ملاحظه ای قائل هستيد.(اپراتور دوم و ...)
از شما متشکريم که در امر فيلترينگ بسيار قوی و محکم عمل می نماييد. یعنی زيادی قوی و محکم عمل می نماييد و اين امانتی که ملت بدست شما سپرده است بخوبی پاس می داريد بطوريکه مطابق ذائقه شخصی به عمل فيلترينگ ادامه می دهيد.
جناب آقای رئيس در اين مورد شما با زياده روی باعث ورود ديشهای ارسال و دريافت خانگی بسياری با قيمتهای ارزان به کشور شده ايد کسی که از اينترنت استفاده می نمايد دارای عقل و هوش و درايت خاص می باشد. در اين قريه نخبگان از اينترنت استفاده می نمايند. آنها فيلترينگ را تا حدی که باعث حفاظت از دين و شرف و اخلاقشان شود تحمل می نمايند ولی وقتی که اين ابزار بدست برخی افراد و کارگزاران نالايق جنابعالی میافتد که از روی شکمشان هر چيزی را که خود نمی پسندند فيلتر کنند،اين ديگر خيانت در امانت است و حال نتيجه چه می شود؟ هيچ ،سبز شدن ديشهای ارسال و دريافت ارزان قيمت اينترنت بالای پشت بامهای مردم که که ديگر نمی شود حتی سايتهای اخلاقی را کنترل کرد. حال شما برويد و هی قانون ICP وضع نماييد. جناب رئيس نميدانم اين را متوجه شده ايد يا نه؟ "تکنولوژی بسيار جلوتر از فکر شما و همکارانتان حرکت می کند و جوانان اين مملکت بهمراه تکنولوژی حرکت می نمايند نه قوانين غير مستند جنابعالی"
جناب آقای رئيس حرف برای گفتن بسيار است و بسيار می شود از جنابعالی که در اين سمت نيز به سان سمتهای قبلی خود موفق بوده ايد تشکر نمود من در اين بخش سواد داشته و تشکر نمودم،بقيه تشکرها را به صاحبنظران ديگر میسپارم ولی اين را به صراحت بازگو می نمايم درصورتيکه شخصی بعد از اين کارنامه درخشان دوباره از شما و رياست جنابعالی حمايت نمايد، اينجانب و جوانان و همچنين متخصصين به دلسوزی و درايت اين شخص شک خواهيم نمود.

نوشته شده توسط: در February 22, 2005 05:06 PM | ارتباطات

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/761

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001398.php on line 244

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001398.php on line 244