« اسپم تبريک سال نو | صفحه اول | همه چيز درباره babylon »

شنبه 6 فروردین 1384

پليس کلک مي زند!


عکسي را که ملاحظه مي کنيد يک بنز الگانس واقعي نيست بلکه يک ماکت ماشين پليس است که به ابتکار راهنمايي و رانندگي امسال در تعطيلات نوروزي در جاده ها نصب شده تا رانندگان را به شکلي غير واقعي نسبت به حضور پليس آگاه و از خلاف احتمالي بازدارد.به نظرم اصلا فکر جذابي نيست چون اولا فقط يک بار کاربرد دارد و هر راننده اي با کمي دقت مي تواند از فاصله دور هم تشخيص بدهد که ماکت الگانس و اصل آن کدام است. اما نکته بعدي اين است که اين کار به نوعي به پليس شخصيت غيرواقعي مي دهد و به نوعي اين گونه القا مي کند که پليس( با هر بهانه و علتي) به فريب مردم روي آورده است.
امروز ديدم براي آنکه ظاهرا اين وجه غير واقعي ماکت را کمرنگ تر کنند جلوي بعضي از ماکت ها يک مامور هم قرار داده بودند( زمينه واقعي در مقابل پس زمينه غيرواقعي) که به نظرم خيلي خنده دار رسيد.
البته بايد اعتراف کنم تصوري که مديريت راهنمايي و رانندگي از موضوع ترافيک و راهنمايي و رانندگي دارد از يک تصور ماکت گونه از مامورانش فراتر نمي رود.خيلي از ماموران پليس راهنمايي و رانندگي که اين روزها در گوشه گوشه شهر ديده مي شوند تنها کارکردي ماکت گونه دارند و نقش مستقيمي در وضعيت ترافيک ايفا نمي کنند.

نوشته شده توسط: شهرام در March 26, 2005 07:58 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/832

:نظرها

چرا به اين قضيه اينجوري نگاه نميكنيد كه پليس با اين شيوه شمارا ناخود آگاه به ياد اين مي اندازد كه بايد مراقب رفتار خود باشيد.

نوشته توسط: شهروند ساده at April 3, 2006 03:17 PM

به نظر من كه طرح مفيدي بود .حتي خودم تحت تاثير قرار گرفتم.

نوشته توسط: sara at March 2, 2006 01:58 PM

به نظر من این ابتکار(که البته در بسیاری از کشورهای حتی پیشرفته دنیا هم سابقه داشته است و شاید خیلی هم ابتکاری به حساب نیاید) بسیار مناسب بود و آمارها هم مفید بودن آن را (البته در کنار سایر اقدامات انجام شده) نشان دادند. به نظرم نویسنده شدیدا با دید منفی بافانه با موضوع برخورد کرده است.

نوشته توسط: alireza at April 27, 2005 12:17 AM

داداش سیا ! کی گفته اینا الگانسن ؟! بابا اینا بنز کلاسیک کلاس سی ان ! هیچ ربطیم به بارا باس و اینا نداره ! کلاسیکنننننننننننننن !!! الگانس خودتی !!!

نوشته توسط: آرشی at March 27, 2005 03:55 PM

يادمه اين تدبير تو بلژيک جواب داده بود

نوشته توسط: tanbal at March 26, 2005 10:03 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001520.php on line 253

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001520.php on line 253