« اينترنت در صدر 25 نوآوري تکنولوژيک 25 سال گذشته | صفحه اول | برندگان ایرانی جایزه فوتوبلاگیز »

چهارشنبه 10 فروردین 1384

انقلابي در مديريت محتواي تصويري

اگر بلاگر را بزرگترين تحول در زمينه محتواي اينترنتي محسوب کنيم در زمينه عکس و مديريت محتواي تصويري flickr بي شک برترين است. فيچرهاي اين سايت آنقدر دوست داشتني و کاربردي هستند که فکر نمي کنم کسي اصلا به اين فکر بيفتد که بخواهد يک سايت براي مديريت عکسهايش طراحي کند يعني اصلا صرف نمي کند.سرويس هاي flickr آنقدر گسترده هست که تقريبا تمام نيازهاي يک عکاس آماتور مثل من را بپوشاند و فکر مي کنم حتي براي عکاسان حرفه اي هم به اندازه کافي جذابيت داشته باشد که از خير طراحي و هزينه يک سايت جداگانه بگذرند .نگاه نويسندگان و صاحبان اين سايت به جزييات محشر است ( مثلا قرار دادن set privacy و يا درج عکس ها در گروههاي مختلف،شمارش تعداد بازديد بدون احتساب بازديد خود عکاس، امکان ارسال عکس از طريق ايميل و حتي تلفن همراه ، امکان ايجاد و ادامه بحث ) اما يک برگ برنده اصلي اين سايت دارد و آن قراردادن TAG براي عکس و براي يافتن عکس هاي مختلف است به اين ترتيب جست و جوي عکس در اين سايت بسيار قوي و پيشرفته است. انتخاب TAG در اين زمينه بسيار مهم است شما با انتخاب TAG هاي بيشتر و موثرتر شانس ديده شدن عکسهايتان را افزايش مي دهيد.
براي ارسال عکس ها به سايت از يک کلاينت استفاده مي شود که به راحتي هر چه تمامتر عکس ها حتي با اندازه معين به سايـت ارسال مي کند. نکته اين که هر کسي مي تواند يک آدرس اختصاصي داشته باشد مثلا آدرس عکس هاي من www.flickr.com/photos/sharif است و همچنان که مي بينيد به راحتي يک پيش نمايش از آخرين عکس هايم را هم در سمت راست همين وبلاگ گذاشته ام. به جز اين مي توانم يک آلبوم از عکس هاي مورد علاقه ام که از عکس هاي ديگران ديده ام جمع کنم.
آنچه در باره فليکر فقط مرا اذيت مي کند محدوديت ترنسفر ده مگابايتي براي يک ماه است که امکانات سايت آدم را وسوسه مي کند با چهل دلار سرويس نامحدود را خريداري کند.

مطلب مرتبط
: Flickr سایتی فراتر از اهدافش

نوشته شده توسط: شهرام در March 30, 2005 06:58 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/837

:نظرها

آقا شهرام ، ممنون از معرفی سایت! درد من رو دوا کردی! فعلا یه عکس گذاشتم تا بعد
http://www.flickr.com/photos/hamidrezasharifi

نوشته توسط: حمیدرضا شریفی at April 11, 2005 11:34 AM

سلام.اطلاعات خوبی راجع به این سایت نوشتی.یه سایت دیگه ای هم به نام fotki.com هم هست که تقریبا چنین امکاناتی رو به آدم میده. استقبال از اون هم خیلی زیاده. شاید اونو هم بشه بررسی کرد.
از ویژگی های فلیکر امکان نوشتن فارسی روی اونه و از اشکالاتش تلفظ اون برای آدرس دادن در زبان ما است!!
به هر حال ممنون

نوشته توسط: محمد میثاقی at March 30, 2005 11:09 PM

به نظر من photosig.com خیلی بهتر است

نوشته توسط: علیرضا at March 30, 2005 09:49 PM

مطلبی در این مورد پست کردم:
http://weblog.iranasp.net/nayyeri/archive/2005/03/30/1090.aspx

نوشته توسط: کيوان نيّري at March 30, 2005 08:28 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001529.php on line 255

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001529.php on line 255