« گزارش تبليغاتي بي بي سي در حمايت از معين | صفحه اول | ايران در رده 57 آمادگي ديجيتالي جهان »

سه شنبه 30 فروردین 1384

فرومایگان

واقعا آدم باید خیلی فرومایه و پست باشه که به خاطر نژادش که اگر پست تر نباشه قطعا بهتر نیست بخواهد از کشوری که هزاران سال متعلق به آن بوده جدا شده و ادعای استقلال کنه.
طرف نه تمدنی درخشانی در گذشته داشته که بتونه بهش افتخار کنه! نه هیچ کار درست و حسابی برای وطنش انجام داده ونه حتی تمایلی به افزودن به سواد و بالا بردن سطح فرهنگش داره آنوقت ادعای استقلال میکنه!
نمیدانم اگر اینهمه پارسی که جانشان را برای همان تیکه از وطنی که حالا آقایان مدعی آن هستند فدا نمی کردند این مدعیان الان زیر پرچم و فرمان صدام سابق یا جانشینانشان چه میکردند؟
هیچ واژه ای نمی تواند بیانگر اینهمه حماقت و پست فطرتی باشد.

بعد از تحریر:
منظور از فرومایگان آنهایی هستند که به خاطر نژاد، منافع خاص حزبی و... به دنبال جدایی از ایران هستند. آنها که نام ایران و ایرانی را برای خود افتخار نمیدانند. چه عرب، چه کرد و چه فارس . هر زاده ایرانی که به جای کسب افتخار برای کشورش به فکر تجزیه این خاک شریف است از نظر من پست و فرمایه هست. حالا اسمش را هر چه میخواهید بگذارید! ناسیونالیسم ، وطن پرستی ، نژاد پرستی و...نمی دانم باید از که نالید؟ آن شیخ خنگ که در هوس جزایر ایرانی هست یا آن هموطن احمق که فریاد استقلال و تجزیه سر میدهد!

نوشته شده توسط: در April 19, 2005 01:45 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/855

:نظرها

میشه شما لطف کنید و مقاله قبلی وبلاگ منو بخونید؟ شما همیشه از دیدگاه خودتون به قضایا نگاه می کنید.

نوشته توسط: آفساید at April 22, 2005 05:37 AM

خيلي ببخشيد، ولي به نظر من هم اين برخورد با هموطنهاي عرب تبار ما اصلا مناسب نيست. من فقط مي خواستم ياد آوري کنم که کشور ما ايران، بر خلاف بسياري از کشورها، تک قومي نيست. يعني در مرزهاي کنوني کشور ايران اقوام متعددي زندگي مي کنند. همانطور که مطمئناً خود شما هم مي دانيد فقط کمي بيش از 50 درصد مردم ايران، فارس هستند و بقيه ايرانيان از اقوام غير فارس و به طور مشخص ترک، کرد، عرب، بلوچ و ترکمن هستند. اگر ما فارس ها دلمان مي خواهد که اقوام غير فارس هم مانند ما جانشان را براي ايران فدا کنند، حداقل بايد حقوق و احترام آنها را حفظ کنيم. مطمئن باشيد که اگر همه ايرانيان مانند شما به اقوام غيرايراني نگاه کنند، در آينده نزديک، فقط مناطق فارس نشين، يعني کوير و حاشيه آن درون مرزهاي ايران باقي خواهد ماند.

نوشته توسط: آرش at April 22, 2005 02:50 AM

بابا این چیزی نیست رضازاده این قهرمان وقتی برمیگرده میگه همه هم زبانهام(ترکهای عزیز) بیایم در حمایت از همزبانیمان آقای ... (که یک هموطن ترک عزیز است) در انتخابات ریاست جمهوری همه به او رای دیهیم دیگه از دیگران چه انتظار میرود.(واقعا این حرکت نسنجیده از ایشان منو متحیر کرده)

نوشته توسط: علیرضا at April 20, 2005 08:10 PM

اگر به مردم امكان زندگي شاد و آزاد و سالم مي دادند انگيزه اي براي بروز اينجور مسايل بوجود نمي آمد .

نوشته توسط: review at April 20, 2005 04:11 PM

این کارم فقط از ایرانی ها بر میاد که همه کشورا دارن به تمامیت ارضی خودشون اضافه میکنن و دفاع می کنن ازش، اونوقت ما داریم به عربهایی که حتی خلیج فارسمون رو هم مال خودشون میدونن باج میدیم!!!

خوبه فقط همین کم بود از الان عربا هم خودشونو واسه ما بگیرن!!!

نوشته توسط: زهرا at April 20, 2005 02:56 PM

شما اگر با این تعصب و تعابیر توهین امیز یک فرد متخصص و با کلاس ما باشید وای به حال بقیه . درضمن ما این وبلاگ را به خاطر مطالب آی تی اش دوست داریم . من هیچ نظری له یا علیه نظر شما ندارم اما اقای شیرازی توجه کنید با این مطلبتان چه کسانی از شما حمایت می کنند افراد متعصبی که هم اکنون در جامعه ما کم نیستند و همین تعصب های کورکورانه بخشی از مشکلات ماست امیدوارم کمی واقع بینانه تر بیندشید و همچون مطالب ای تی تان فردی با فکر باز باشید نه بسته و محدودنگر

نوشته توسط: یکی از دوستان at April 20, 2005 01:59 PM

دوست عزیز(الناز!) اگه ایم مسائل سر اومده بود که الان این مشکلات و شورشها پیش نمی اومد!!!چطور میگید سر اومده؟!!!!

نوشته توسط: capricorn at April 20, 2005 08:26 AM

درود و صد درود بر عليرضاشيرازي اين ايراني با وجدان که خشم و اندوه از جملاتش معلومه . عليرضاي عزيز و بزرگوار , من از راه دور رويت را ميبوسم که اينچنين قلبت براي ايران ميتپه.ايراني که تا کنون هربلايي سرش اومده از همون مکاني بوده که متاسفانه مردمانش انگار نه انگار که ايرانيند اينها همون مردمي هستند که جلوي پاي صداميان قرباني نذر کردند و الآن هم دلشان براي ملحق شدن به ديگر کشورهاي بي اصالت عرب تنگ شده .چه خوب گفتي " اگر اینهمه پارسی که جانشان را برای همان تیکه از وطنی که حالا آقایان مدعی آن هستند فدا نمی کردند این مدعیان الان زیر پرچم و فرمان صدام سابق یا جانشینانشان چه میکردند؟ " ضمناً به اون فردي که گفته ايراني ها براي نفت جنگيدند!! بگم که نفت و هر ثروت ديگه اي تواين سرزمين براي همه ايراني هاست ....«««بارالها دشمنان اين سرزمين را روز به روز خوار و فرومايه تر بگردان ...آمين»»»

نوشته توسط: سيروس. م at April 20, 2005 02:33 AM

کاملا تایید میکنم حرفتون رو!واقعا فرومایگااااااان.

نوشته توسط: capricorn at April 20, 2005 01:14 AM

دوست عزیز آقای شیرازی من هم با اینکه برای اعتقادات انسانها با هر قومیت ، ملیت ، نژاد و دینی احترام بسیار زیادی قائلم اما دلم نمی خواد هیچ منطقه ای از کشورم جدا بشه اما از طرف دیگه هم حاضر نیستم اینطوری که شما در مورد یه نژاد ، قوم یا هر چیز دیگه ای صحبت کردید صحبت کنم یا حتی فکر کنم. مثل اینکه ما یادمون رفته قبل از اینکه هر اسم ، جنس ، رنگ پوست ، زبان و مذهبی داشته باشیم انسانیم و حق زندگی کردن داریم دوره ی این تفکرات ناسیونالیستی هم خیلی وقته که سر اومده . آزاد باشید . رها از بند هرگونه نام و تعصبی که نمی ذاره یه قدم جلوتر از خودتون رو ببنید. مهم نیست که طرف مقابل شما عربه یا افغان یا اینکه نژادش آریایی نیسست. مهم اینه که انسان هست و حق زندگی دارد. از شما بعید بود.

نوشته توسط: الناز at April 19, 2005 11:32 PM

جناب شیرازی عزیز من نه ریشه ای در اون منطقه دارم نه علاقه ای به قومی خاص اما گویا خیلی احساسات بر شما غلبه کرده. بدون ما قبل از هر چیز واسه نفتش براش جنگیدیم که نون داشته باشیم الان بخوریم. دوره این حرفای نژاد پرستانه سر اومده بفرما یک لیوان آب خنک

نوشته توسط: مرتضي at April 19, 2005 02:18 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001567.php on line 283

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001567.php on line 283