« لزوم پاسخگویی در مورد نتایج طرح تکفا | صفحه اول | ده سوال بي اهميت از آقاي دکتر معين »

دوشنبه 5 اردیبهشت 1384

مصاحبه با محسن رضايي در مورد IT

یکی از بچه های عصر ارتباط (عبدللهی) گفتگویی را با محسن رضایی در رابطه با نظرات ایشان در مورد IT داشته است که مختصری از آنرا قبل از چاپ در وبلاگش منتشر کرده است.
متن مصاحبه را اینجا بخوانید
آقای رضایی صحبتهای جالبی در این زمینه داشته اند که اگر چه برخی از آنها شعاری به نظر میرسد اما به هر حال نشان از آشنایی ایشان با این حوزه دارد.البته سوال من این است که آقای رضایی که اینگونه در مورد سکون دولت در این زمینه صحبت میکند به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت بخصوص اینکه این مجمع در جلسات متعددی ورود اینترنت به ایران و نحوه برخورد با آنرا بررسی کرده است چه کمکی به ورود و نفوذ اینترنت در ایران داشته اند؟
در عین حال کاش عبداللهی سوالات بیشتری بخصوص در زمینه نظرات ایشان درباره فیلترینگ و یا جزئیات برنامه ها و یا نحوه برخورد با اینترنت را از ایشان میپرسید و در واقع مصاحبه را از یک حالت معرفی و تبلیغاتی به سمت پاسخگویی می کشاند.
نمیدانم نظرم را تا چه حد صحیح است اما فکر میکنم آقای رضایی و آقای قالیباف نسبت به دیگر نامزدهای ریاست جمهوری با فن آوری اطلاعات بیشتر آشنا هستند.البته آنها نیز بی اشکال نیستند. من تا حدودی با برخی از پروژه های IT نیروی انتظامی آشنا هستم اگرچه میتوان گفت که نیروی انتظامی در پیاده سازی پروژه ها و درک توانمندیهای فن آوریهای اطلاعاتی و ارتباطی از بسیاری از سازمانها جلوتر است اما قیمتهای برخی از پروژه ها نیز نشان از عدم نظارت و صریح تر بگویم حیف و میل سرمایه های ملی است.قراردادهای چند میلیونی برای کارهایی که شاید تنها کار یک برنامه نویس در چند روز باشد و ارتباط محدود با چند شرکت برای انجام پروژه ها! در مورد آقای رضایی نیز حداقل من در گذشته درباره دیدگاهها و اظهار نظر صریح از ایشان در مورد وقایعی که در دنیای اینترنت و IT اتفاق افتاد نخوانده ام.همچنین من نمی توانم وبلاگ آقای معین را درک کنم! یک وبلاگ تبلیغاتی و چند روزه نمی تواند نشان از دید باز آقای معین و علاقمندی ایشان به حوزه آی تی باشد بلکه بیشتر شبیه موج سواری و جذب هزارات کاربر اینترنتی است.
این حق کاندیداها ست که از هر چیز قانونی برای تبلیغات خود استفاده کنند اما دیگر این بی انصافی است که به خاطر یک وب سایت و یا وبلاگ چند روزه ، آقایان را صاحب نظر و علاقمند به حوزه آی تی بدانیم.


نوشته شده توسط: در April 25, 2005 05:42 AM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/863

:نظرها

علیرضا جان
ببین الان هر نامزدی در هر موردی صحبت کنه جنبه تبلیغاتی پیدا می کنه در مورد تکنولوژی اطلاعات نیز همینطوره البته سئوالاتی که مد نظر شماست بصورت کامل در عصر ارتباط چاپ شده ولی نظر و ایده من ترسیم یک چارچوب برای این آقایان و صد البته پیگیری آن بعد از تمام شدن انتخابات است . تمام کارشناسان و فعالان IT باید این کار را پیگیری نمایند. باز هم از توجه تو تشکر می کنم.

نوشته توسط: رسول عبدالهی at April 25, 2005 05:19 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001589.php on line 243

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001589.php on line 243