« Mr president | صفحه اول | فروغ ویژه جشنواره دانشجویان وبلاگ نویس »

شنبه 24 اردیبهشت 1384

کنفرانس تهران، آبروداري آنلاين

کنفرانس منطقه اي منطقه اي آسيا پاسيفيک که قرار است 10 تا 12 خرداد در تهران برگزار شود در واقع نخستين حرکت موثر ايران براي حضور در متن جامعه اطلاعاتي است. دو سال قبل که ايران به عنوان شرکت کننده در اجلاس جامعه اطلاعاتي شرکت کرد گروه ايراني بيشتر تماشاچي بود تا شرکت کننده و به نظر مي رسيد براي ايران نفس حضور مهم بوده چون عملا بسياري از افراد هيات تازه بعد از اجلاس به اين فکر افتادند که به سراغ اسناد بروند تا از چندوچون مذاکرات و بحث ها سردر بياورند.
ظاهرا امروز يک همايش با عنوان هم انديشي ملی مشارکت در اجلاس منطقه ای جامعه اطلاعاتی تهران برگزار شده که آنقدر بي نظم و ترتيب بوده که برنامه اي که قرار بوده فقط يک روز به طول بينجامد تا ظهر بيشتر طول نکشيده و نصفه و نيمه تعطيل شده وخيلي از سخنراني هاي بعد از ظهر لغو شده است.
تازه در جلسه امروز قرار بوده بگويند که براي اجلاسي که کمتر از 15 روز به برگزاري آن باقي مانده و حتي در تقويم موجود در سايت جامعه اطلاعاتي هم ثبت شده، چه قرار است صورت گيرد. نه مسئولان امده اند و نه مهمانان و سالن خالي و پزعالي از جمله دستاوردهاي هم انديشي امروز بوده است.
حالا نگاهي بيندازيد به سايت اجلاس تهران ( کاملا به انگليسي و بدون حتي يک کلمه فارسي). گذشته از رنگ بندي بنفش - صورتي که آدم را ياد ( معذرت) اتاق خواب بچه مي اندازد و البته کپي برداري کاملا بدي از unscap است نکته جالب براي من اين است که امکان رجيستر آنلاين براي ميهمانان در آن نيست و از آن بدتر تنها دو ايميل موجود براي تماس نمايندگان کشورها و سازمان هاي بين المللي آن از Gmail است که اين سوال را پيش مي آورد که يک ايميل نمي توانستيد به همين دامنه طول و دراز www.aprcwsis05.ir بگيريد؟ بد نيست مسئولان تشريفات و ساماندهي اين نشست که ظاهرا همه از وزارت امور خارجه هستند نگاهي به ديگر سايت هاي منطقه اي ( مثل کنفرانس منطقه اي غرب آسيا) بيندازند. باور کنيد آبروداري آنلاين به اندازه کيک و سانديس بچه ها برايتان خرج برنمي دارد.
برگزاري جلسه مطبوعاتي و ارتباط با رسانه ها براي پوشش اخبار و اطلاع رساني ... که اصلا پيشکش.

بعد از تحرير: آقاي جواد صفايي كه در واقع يكي از مهمترين ديپلمات‌هاي ايران در مباحثات اجلاس نخست و اجلاس‌هاي منطقه‌اي بعدي و همه كاره كنفرانس تهران هم هست با ايميل توضيحي را ارسال كرده‌اند.ايشان گفته‌اند چندان جوانمردانه نيست كه تمام قضاوت خود را روي وب سايت اجلاس تهران تنها بر رنگ سايت متمركز كنيم چه اين وب سايت توسط ايشان طراحي نشده و وزارت آي سي تي آن را ايجاد كرده است. در مورد بخش ثبت‌نام آنلاين گفته‌اند كه اين كار از طرف ESCAP به دليل مشكلات فني پيشنهاد نشده بود اما فرم‌هايي روي سايت هست كه به ايميل وي ارسال مي شود و تاكنون هم به خوبي انجام شده است. صفايي همچنين خواسته است كه ما از نمايندگان WSIS‌ يا ESCAP بپرسيم كه ايران در اين موضوع صرفا يك شنونده است يا يك عضو فعال. وي همچنين خواسته است كه قبل از آنكه قضاوتي را انجام دهم اول( موضوعات مطرح)‌را بخوانم و بشنوم.
پاسخ: ضمن تشكر از آقاي صفايي كه انصافا يكي از معدود افرادي است كه تسلط بسيار خوبي روي جامعه اطلاعاتي دارند و همواره در اين دو سال گذشته هم در گروه ايراني فعاليت موثري داشته‌اند مي‌پذيرم قضاوت من ممكن است بدون دانستن بسياري از اطلاعات، شرايط و محذوريت‌هاي كار در كنفرانس تهران صورت گرفته باشد اما اميدوارم ايشان همكارانشان را در وزارت خارجه و دوستانشان را در شوراي عالي اطلاع رساني و وزارت آي سي تي و يا هر كس كه متولي اين امر خير است، مجاب كنند حداقل اطلاع رساني در مورد اين كنفرانسي صورت گيرد كه به گفته خود آقاي صفايي در همايش امروز صبح قرار است نتيجه‌اش (‌بيانيه) به موضوع "عدم تبعيض در دسترسي آزاد به اطلاعات" بينجامد.

نوشته شده توسط: شهرام در May 14, 2005 04:08 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/881

:نظرها

با سلام و خسته نباشيد
ميدانم که بعضی از دوستان از سيستم وردپرس استفاده ميکنند (برای ايجاد و مديريت وبلاگ) و نيز ميدانم که سيستم پيامگير وردپرس تنها انگليسی مينويسد.
ميخواستم به شما اطلاع دهم که پيامگير وردپرس را به انگليسی و فارسی تبديل کرده ام. دوستانی که مايل به استفاده هستند ميتوانند با من تماس بگيرند تا کد و فايل مربوطه را برايشان بفرستم

نوشته توسط: مسعود انتظار at May 15, 2005 08:10 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001631.php on line 243

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001631.php on line 243