« فیلتر شدن هزاران سایت | صفحه اول | تشکر مخصوص »

یکشنبه 15 خرداد 1384

یک کم سیاسی

به نظرم در مورد نامزدهای ریاست جمهوری مهمترین نکته ای که بایستی ارزیابی و توجه شود تیم و مجموعه مشاوران و حتی مدیریت آتی آنها هست.در واقع نظرات و حرفهای یک کاندیدا نمی تواند تنها عامل برای شناخت یک نامزد ریاست جمهوری باشد. حرفهای نامزدها این روزها شبیه به هم و حتی متفاوت با حرفها و نظرات سابق آنهاست.متاسفانه تا به امروز تیم مشاوران و حتی تیم پیشنهادی کاندیداها برای مدیریت بر وزراتخانه ها و سازمانی دولتی به شکل روشن و واضح مشخص نشده است.معرفی یک فرد مثلا به عنوان مشاور اول نمیتواند راضی کننده باشد.البته در مورد برخی کاندیدا میتوان حدس زد که چه کسانی هستند اما یا این افراد برای مردم مشخص نشده اند و یا توسط نامزدها تایید شده اند. شاید در مورد افرادی چون دکتر معین بتوان حدس زد که تیم مشاوران چه کسانی و یا از کدام حزب باشند اما مثلا در مورد آقای لازیجانی ، رضایی یا احمدی نژاد چه کسانی هستند؟
یک مورد منفی از نظرم من در این روزها شعاری و کلی بودن حرفهای نامزدهاست . حتی کسانی چون دکتر معین نیز حرفهای بسیار کلی در مصاحبه های خود در صداد وسیما زدند.بطوریکه اگر فردی بدون شناخت سابق از این شخص بخواهد در مورد حرفهای او ارزیابی کند جز حرفهای کلی چیز دیگری کسب نخواهد کرد.البته مثلا افرادی چون اقای رضایی حرفهای مشخصی مثل تشکیل فدراسیونها اقتصادی و یا خوشه های اقتصادی گفته اند که خوب حال چه اشتباه و چه درست میتواند مورد ارزیابی قرار گیرد و یا اینکه در صورت رییس جمهور شدن در سالهای آتی میتوان میزان نزدیکی آنچه انجام شده به حرفهای نخست آنها را ارزیابی کرد.
وقت آن رسیده که کاندیداها (بخصوص آنها که علاقه و اراده بیشتری برای پیروزی دارند )واضح تر سخن بگویند بطوریکه که بتوان نامزدها را براساس شعارها و نظرات آنها به خاطر سپرد.

و نکته دیگر آنکه چند روز پیش یک بررسی در مورد وبلاگهای طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری داشتم .به نظر میرسد که وبلاگهای آقایان معین، قالیباف و احمدی نژاد نسبت به دیگر کاندیداها بیشتر است و شاید این برداشت نشان از گرایش بیشتر به این کاندیداها در نسل جوان یا حداقل آشنایی بیشتر طرفداران آنها با این پدیده است.

و آخرین نکته اینکه من با تحریم انتخابات بصورت یک جریان و تصمیم جمعی مخالفم. اصولا یک چنین تحریمهایی نمیتواند چندان تاثیرگذار باشد چونانکه تا قبل از این نیز نبوده است . اما هر فردی میتواند براساس نظر شخصی خویش و اینکه مثلا نامزدی را برای انتخاب خویش اصلح نمیداند در انتخابات شرکت نکند و این فقط و فقط بایستی به انتخاب خود وی باشد. در عین حال هیچ جریانی حق ندارد افراد را ملزوم به تحریم یا شرکت در انتخابات کند . کی میخواهیم به این باور برسیم که خودمان برای کشورمان تصمیم بگیریم و حرکت کنیم و منتظر منجی و یا جریان خاصی نباشیم.

نوشته شده توسط: در June 5, 2005 08:15 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/908

:نظرها

آقای شیرازی تعداد وبلاگ های حامی دکتر معین اصلا قابل مقایسه با تداد وبلاگ های حامی قالیباف یا احمدی نژاد نیست.
یا در بین وبلاگ های پیشرو فارسی که من شخصا هیچ وبلاگی که طرفدار این دو تا کاندیدا باشند رو ندیدم
مگر یه سری وبلاگ در پین پرشین بلاگی که سال به سال آپئیت نمی شن و محتوای چیپ و سطح پایینی دارند.
من کلا وبلاگ های جدی فارسی روبه 2 دسته طفداران معین و تحریمی ها تقسیم می کنم.
و احمدی نژاد و قالیباف هرگز اینجا جایی ندارند. این رو از سر تعصب نمی گم بلکه بر اثر مطالعه که داشتم
چند وقت پیش هم مطلبی نوشتم درباره وبلاگ های حامی قالیباف که فقط 3 4 بودند و اون ها وبلاگ های بسیار نازل و حتی مضحکی بودند
آقای شیارزی خواهشا در بیان مطالب واقع بینی بیشتری داشته باشید و هم سطح کردند معین با قالیباف و احدی نژد حداقل در سطح وبلاگ های حامی بسیار اشتباه و غیر منطقی به ظنر می رسه


********************
پاسخ علیرضا شیرازی
امیرجان با نظرت تا حدودی موافق هستم. البته من کلا در مورد وبلاگهای کاندیداها صحبت کردم و نه آنها که مثلا تحریم یا تشویق کرده اند. دیگر اینکه بله وبلاگهای طرفدار معین زیاد تر هستند اما این بدین معنی نیست که وبلاگهای طرفدار دیگر کاندیداها وجود ندارد. من ددها مورد را در بلاگفا دیده ام که شما نیز با کمی جستجو در بلاگفا میتوانید آنها را ببینید.
در مورد آن خبر انتخاب نهم هم حبا شما موافق هستم و وبلاگهای اشاره شده کملا تصنعی و بی ارزش بودند.

نوشته توسط: امیر at June 5, 2005 11:29 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001677.php on line 253

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001677.php on line 253