« فيلم هاي تبليغاتي کانديداها -1 | صفحه اول | پل ورهوف از آيکان رفت »

جمعه 20 خرداد 1384

فيلم تبليغاتي کانديداها - 2


انتظار نمي رفت فخيم زاده(با آن علايق سينماي تاريخي) لباس اسپارتاکوس تن لاريجاني کند و او را در ميان نورپردازي لطيف و موسيقي حماسي از ميان لشکريان بي شمار و ستون هاي بلند وارد صحنه کند اما انتظار هم نمي رفت با تدوين صحنه هاي نه چندان مرتبط کار، دانشگاه، کامپيوتر، جايزه به هنرمندان و سينماگران، گل زدن، شخم زدن و ... با مصاحبه اي تصنعي و مملو از سوالهاي مغشوش چنين ترکيب نامانوسي را ارايه دهد. در ابتداي فيلم فخيم زاده در حال بدن سازي ديده مي شود ( کنايه هاي مبهم) او در يک مونولوگ صريحا اشاره مي کند که به خاطر ساخت سه سريال عظيم در طول ده سال عملا لاريجاني را براي رياست جمهوري مناسب تشخيص مي دهد و مي خواهد در طول نيم ساعت اين راي را به بينندگان نيز تعميم دهد با اين حال فيلم تبليغاتي نيم ساعته او هم مثل تمامي سريالهايش مملو از صحنه هاي حشو و زايد است. من البته نمي دانم چرا وقتي صبح تا شب کانديداها در حال ميزگرد و مصاحبه تلويزيوني هستند در فيلم نيم ساعته شان هم بايد باز مصاحبه به خورد ملت بدهند اما حتي اگر بپذيريم مصاحبه به ضرورت طرح سوالهاي خاص ترتيب داده شده نمي توان پذيرفت که مثلا همه وقايع ويژه سالهاي اخير ( مثل اعدام بيجه، قتل هاي زنجيره اي، فحشا و دختران فراري، شيرين عبادي ، آستين کوتاه، نشان دادن آلات موسيقي در تلويزيون، آمريکا، رشوه خواري ، حضور زن ها در استاديوم و ...) بايد به اين شکل در کنار هم قرار گيرند. حالا بايد منتظر فيلم لاريجاني که توسط داوود ميرباقري ساخته شده هم بود اما مشکل عمومي اين دسته از فيلم ها اين است که اينها کارگردان هاي فيلم هاي بلند هستند که کوتاه سازي بلد نيستند.

نوشته شده توسط: شهرام در June 10, 2005 10:26 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/913

:نظرها

سئوال آقای فخیم زاده :"چرا ساز را در تلویزیون نشان نیمدهند" خیلی جالب بود و جالبتر جوابش از آقای لاریجانی، فکر کنم تمامی اهالی موسیقی قانع شدند !
یاد کاریکتور گل آقا افتادم. فکر کنم که در یاد خیلی ها مانده باشد. بر روی وب گذاشتمش.

نوشته توسط: دانیال at June 11, 2005 02:07 AM

ما هم که اصلا یادمون نیست این آقا داره از شاعری که بردن اسمش توی صدا و سیما مثل کفر گفتن بود سوءاستفاده ی تبلیغاتی می کنه. ما کلا فراموشکار شدیم و البته حق دارن شعور ملت رو نادیده بگیرن. برای رای اوردن هر کاری دلشون خواست می کنن.

نوشته توسط: الناز at June 10, 2005 10:57 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001684.php on line 240

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001684.php on line 240