« فيلم هاي تبليغاتي کانديداها - 3 | صفحه اول | نظرسنجی از جنس انتخاباتی »

دوشنبه 23 خرداد 1384

با عینک بدبینی!

آقای معین چهره ای خشک و حرفهای کلی ، تکراری و کسل کننده . حتی در بهترین برنامه تبلیغاتی اش ستاره فیلم معاونش خاتمی بود.به نظر میرسد که قرار است که مشارکتی ها نقش اصلی در کابینه معین را بازی کنند. اما یادمان نمیرود که همین مشارکتی ها وقتی با آرای اکثریت و قاطع مردم به مجلس رفتند چه کسی را رییس مجلس خویش کردند و در برابر حکم حکومتی چه کردند! درباره زندانی کردن روزنامه نگاران و حتی رد صلاحیت گسترده در انتخابت مجلس فعلی چه عکس العملی نشان دادند. مجلسی که عجز و ناتوانی اش مورد قبول بسیاری است. گفته اند که نگذاشته اند که کارهای مد نظرشان را انجام دهند؟ اگر چنین بود چه کسی قرار بود این مشکلات را حل کند؟ دولت و مجلس در زمانی که نزدیک ترین رابطه را با یکدیگر بودند نتوانستند اینگونه مشکلات را حل کنند حال چگونه انتظار دولت جدید را نیز دارند؟آیا معین بهترین انتخاب اصلاح طلبان بود؟وزیری که با هر دولتی ساخته و هرگز در طول دوران فعالیتهای خود به عنوان فردی با عقاید و سخنرانیها و گرایشهای سیاسی اصلاح طلبی شناخته نشده است(البته شاید به خاطر این است که اصلاح طلبان واقعی یا زندانی هستند یا فراری یا اینکه هرگز مدیریتهای کلان را تجربه نکرده اند).هنوز هم بسیاری از مردم کوچه و بازار یا معین را نمیشناسند یا اینکه سخنان او و قیافه و گفتارش نتوانسته مردم را جذب کند.

آقای رفسنجانی! میگویند قرار است نقش منجی را برای شرایط فعلی کشور داشته باشد؟! از گفتار با آمریکا، آزادی های اجتماعی و حتی جهانی شدن سخن می گوید؟!
کافی است در موتورهای جستجو اسم ایشان را جستجو کنید تا ببیند آنچه که قبلا درباره استفاده از اسلحه اتمی بر ضد اسرائیل گفته اند ! یا آنکه سری به آرشیو روزنامه ها بزنید تا ببینند که صریح ترین و سخت ترین موضوع گیریها علیه آمریکا در نماز جمعه توسط چه کسی گرفته شده است؟یا آنکه در زمان ریاست جمهوری ایشان چقدر آزادی سیاسی اجتماعی وجود داشت؟! و در سیاست خارجی و بخصوص اروپاییها با ایران چگونه رفتار کردند؟راستی ایشان گفته اند که هنوز در مورد کابینه اشان فکری نکرده اند ! عجیب است.

اقای قالیباف! بهترین قسمت این کاندیدا عکسهای او با لباس خلبانی و در کنار هواپیماست! جایی که به قول خودشان تنها یک روز را صرف آن میکنند و البته ما هرگز در تصاویر تبلیغاتی ایشان وی را لباس نیروی انتظامی (یعنی دیگر روزهای کاری ایشان )ندیده ایم.این کاندید اصولگرا از بهترین تبلیغات و به نظر از گرانترینشان برخورد دار است. به راستی چه کسی این هزینه سنگین را پرداخت کرده است؟مگر نه اینکه هزینه ها توسط جناحها و گروهای اصول گرا پرداخت میشود؟ با این شرایط میتوان تصور کرد که کابینه ایشان از کدامین جناح خواهد بود.

لاریجانی! آنقدر شعارهای خوب میدهند که انسان را به تعجب وا میدارند. از نقش زنان، جوانان و نخبه سالاری و عدم سیاسی بازی میگویند. گویی نمی توانیم مدیریت چندین ساله ایشان بر صدا و سیما را ارزیابی کنیم؟ چقدر از شعارها و به اصلاح باورهای فعلی ایشان را میتوانیم در مدیریت سابق ایشان ببنیم؟راستی آن مونتاژهای کنفرانس برلن چه تاثیری بر زندانی شدن برخی روشنفکران و جریانهای اصلاح طلبی داشت؟

احمدی نژاد! واقعا فرد جالبی است حداقل تظاهر به آنچه که نیست نمیکند. می گوید که چه اعتقاداتی دارد، همان ریش و تیپ شناخته شده را دارد و دوران کوتاه شهردار بودن خویش را هم پنهان که نمیکند هیچ به آن افتخار هم میکند؟راستی آن حرفها درباره آموزش موسیقی در موسسات تحت نظر شهردار و لزوم جایگزینی آن با آموزشهای مذهبی و نوع زیبا سازی شهر تهران را نیز از سمت ایشان دیده یا شنیده ایم.

نوشته شده توسط: در June 13, 2005 10:50 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/916

:نظرها

من نمی دانم چرا در این مملکت کسی قبول نمی کند که نظر و طرز فکر یک سیاستمدار هم مثل هر کس دیگر می‎تواند در طول زمان تغییر کند. البته در طول زمان، نه در یک هفته مانده به انتخابات! من به حضرات اقتدارگرا و قسم حضرت عباس و دم خروس آنها کاری ندارم، اما به جد معتقدم که آقایان اصلاح طلب از حوادث تلخ این چند سال (به خصوص سه سال آخر) درس گرفته‎اند. این چه اشکالی دارد؟ این قدر صفر و یکی به قضایا نگاه نکنیم!

نوشته توسط: حمیدرضا شریفی at June 15, 2005 03:04 PM

شما که رییس مجلس مبارز اصلاح طلبان جناب آقای کروبی را جا انداختی! لااقل اگه کروبی رییس جمهور شه سر داستان 50 هزار تومان کلی می خندیم.

نوشته توسط: محسن at June 14, 2005 10:35 AM

بالاخره ما نفهمیدیم که آقای سجاد نظرشان چیست؟ آیا بالاخره مردم کوچه و بازار آقای معین را نمی شناسند و به ایشان رای نمی دهند و آقای رفسنجانی انتخاب می شوند؟ خوب اگر اینطور است آیا با بالا رفتن تعداد رای دهنده ها چه گروههای سیاسی سود بیشتری می برند؟

البته به نظر من تلاش ما در راستای معرفی کاندیدای مورد نظر خودمان ( به نظر من آقای معین) می تواند کمک زیادی به روشن شدن مطالب بنماید.

راستی آیا آقای معین می تواند رای بیاورد؟ آیا ایشان تنها کسی نیست که حداقل از مواردی صحبت می کند که قبلا خلاف آنرا انجام نداده است؟ به نظر من بزرگترین مشکل آقای معین این است که به هیچ وجه نمی توان متصور شد که ایشان چطور می خواهند شعارهای خودشان را عملیاتی کنند. البته بنظر من هنوز هم ایشان بهترین انتخاب است برای افرادی که می خواهند رای بدهند.

نوشته توسط: رضا at June 14, 2005 09:11 AM

عینک بد بینی زندگی را سخت می کند، به خصوص اگر کمی بی انصافی هم همراهش باشد :)

نوشته توسط: سجاد at June 13, 2005 11:33 PM

جناب شيرازي؛
نظرات شما در مورد كانديدا بسيار محترم است . به نظر شما اگر مردم در اين انتخاب راي ندهند و تحريم كنند اين انتخابات صورت نميگيرد!؟ مسلماٌ به چند ساعت نمي رسد كه مي گويند 40 ميليون نفر در اين انتخاب شركت كردند . و به آقاي رفسنجاني راي دادند.در كشوري كه جوانهاي بالا شهري با يك ليوان آب پرتقال(سن ايچ) و چند كلام حرف و آزادي كوچه خياباني پوسترهاي كاندايداي خود را به هم جاي خودشان و ماشينشون مي چسبانند جائي براي تحريم نمي ماند . پس با اين حساب ما با راي ندادن خودمان، به آقاي رفسنجاني راي داده ايم . در مورد آقاي معين هم بايد بگم حداقل ايشان در قضيه 18 تير اقدامي انجام دادند و دانشجويان و قشر تحصيل كرده حداقل بايد ايشان را در اين مقطع حمايت كنند . كشيدن اين انتخاب به مرحله دوم با توجه عدم صلاحيت يك فرد در تمامي اقشار حتمي است . در مورد مردم كوچه و بازار هم بايد عرض كنم بازاريها تمايل زيادي به راي دادن به آقاي رفسنجاني دارند چون به منافع خود و شرايط خود فكر مي كنند . همه ما مي دانيم كه در زمان رياست جمهوري آقاي رفسنجاني وضع پولدارها بهتر و پر بارتر شد و وضع ضعيف ضعفا بدتر و بدتر پس، از مردم بازار توقعي نمي رود كه به حرفهاي آقاي معين گوش كنند !

نوشته توسط: مهرداد at June 13, 2005 11:23 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001689.php on line 266

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001689.php on line 266