« انتخابات و چند نکته | صفحه اول | والا کلام »

پنجشنبه 26 خرداد 1384

دلتنگي هاي يک چهارشنبه متفاوت


شب هاي آخر تبليغات انتخاباتي هميشه پرشور است، حداقل از هشت سال قبل تا به حال. هشت سال قبل وقتي ماشين را در پارکينگ امامزاده صالح پارک مي کرديم نور شمع هايي که جوانان در استقبال از خاتمي روشن کرده بودند جلب توجه مي کرد فضا حس و حال داشت از آن جنسي که وقتي وارد خيابان مي شوي کاملا تفاوت آن را با روزهاي عادي حس مي کني.
هشت سال بعد همان نقطه يا کمي بالاتر در ميدان قدس و تجريش جوانان ( و البته به همراه افراد مسن) را مي توان ديد که هنوز عکس خاتمي را در دست دارند و شعار مي دهند.نام خاتمي به نوعي در اين هشت سال با انتخابات گره خورده،چهره اش حداقل هميشه طعم پيروزي داشته و بعد از هشت سال سخت گيرترين منتقدانش هم شعارهاي او را تکرار مي کنند. تصور من اين است که در اين دوره از انتخابات رقابت اصلي بر سر دادن آزادي بيشتر به زنان و جوانان بود و ديديم که محافظه کارترين نامزدها براي آنکه چنين مقبوليتي را که زماني در شعارهاي خاتمي بيشترين انتقاد را به آن داشتند، به جوانان القا کنند چه کارها که نکردند. ديروز در ميدان تجريش ياد جاي خالي خاتمي در انتخابات امسال افتادم،هنوز هم فکر مي کنم اگر مي توانست در انتخابات شرکت کند و مي کرد نمي دانم چگونه مي توانستم با همه انتقادهايي که بهش دارم به او راي ندهم و نمي دانم چرا بايد به کساني که نيمي از جذابيت و قدرت هشت سال قبل او را هم ندارند راي بدهم،قدم هايي که او برداشت خيلي آهسته بود اما نخستين جاي قدمهايش را از حالا مي توان ديد.
اين تازه آغاز دلتنگي است.

* چند عکس ديگر در همين زمينه
*عکس هاي جذاب فرهاد رجبعلي را هم ببينيد

نوشته شده توسط: شهرام در June 16, 2005 09:44 AM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/919

:نظرها

بله درست است ... اين تازه آغاز دلتنگي ها ست.
براي من خاتمي به همان اندازه دوست داشتني و باارزش است كه در سال 76 او را شناختم و عاشقانه به او راي دادم. براستي بر روي چه اصولي مي توان عملكرد كسي را قضاوت نمود؟ آيا معيارهاي ما تا اندازه اي ديد كوتاه مدت و عجولانه ندارد؟ آيا براستي مي دانيم اصلاح ساختارهاي بيمار يك اقتصاد شامل چه مراحلي است؟ شايد همه ما كمي صبر و داشتن اميد را مي بايست بياموزيم . شايد همه ما مي بايست بياموزيم كه دموكراسي به معناي واقعي يعني دوري از هرگونه قضاوت شخصي چه در سياست و چه در علم مديريت. شايد هنوز جامعه ما مي بايست اين درس را ،هرچند بسيار گران، بيازموزد كه ... .

نوشته توسط: يگانه at June 18, 2005 10:48 AM

رای می دهم چون می خواهم یک بار دیگر جنتی را عصبانی کنم. رای می دهم تا شاید قدمی به سوی آرمانهای جنبش مشروطیت که هنوز پایان نیافته است نزدیک شویم. رای می دهم چون نمی خواهم لااقل از نظر ظاهر هم که شده کشورم در دست نادانان و بیسوادان باشد که معلوم نیست دکتراهای خود را چگونه و با شرکت در کدام کلاسها گرفته اند.
موفق باشید.

نوشته توسط: سلیمی at June 16, 2005 03:37 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001696.php on line 246

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001696.php on line 246