« حضور در نمایشگاه اله کامپ یازدهم | صفحه اول | خطر جدي راي كم »

چهارشنبه 1 تیر 1384

حاشيه هاي آخرين شب آخر تبليغات

وقتي امروز روي شعار تبليغاتي که طرفداران احمدي نژاد در شهر پخش مي کردن خواندم که :" هر کس با هر مدل مو و لباس مورد تاييد آقاي احمدي نژاد هستند" به اين نتيجه رسيدم که اصولگراترين نامزد اصولگرايان نيز نتوانسته يکي از مهمترين شعارهايي را که همه هفت کانديداي ديگر بارها در اين انتخابات تکرار کردند( آزادي روابط و پوشش جوانان) را تکرار نکند و در اين زمينه بيش از اين سکوت کند. افسوس که فرصت احمدي نژاد براي جبران اين غفران چندان کافي نبود وگرنه به جز گل دادن بسيجي ها با احترام و لبخند به دخترها و پسرها صحنه هاي بديع تري را نيز مي ديديم.

***
آقاي دکتر در حالي که داشت دو آمپول پني سيلين را داخل سوزن تست مي کرد گفت: وقتي رييس جمهور از قبل مشخص شده چرا من بايد برم راي بدم؟
- اگر مشخص شده بود چرا به دور دوم کشيد و دردسر و ...؟
- من بين اين دو نفر هيچ تفاوتي نمي بينيم حتي دور اول هم هم راي ندادم
- ببين دکتر ... آاااااخ...

***
براي دومين هفته متوالي ديدن عده اي که وسط ميدان جمع شده اند و با حرارت مشغول بحث هاي سياسي هستند براي بسياري از رهگذران تازه و عجيب است ولي عجيب نيست که در نخستين واکنش معمولا کل آن به مضحکه گرفتن باشد. براي مردمي که پيش از اين جز براي جنگ و دعواي خياباني بر سر ناموس و تصادف ماشين و يا شيرين کاري و دوره گردي و زنجيرپاره کني و... دور هم جمع نشده اند بحث کردن و جمع شدن و حرف زدن (آن هم با حرارتي که ياداور سالهاي اول انقلاب است) در مورد موضوعي مثل سياست که برونگرايي مشخصي در لحظه ندارد کار بيهوده اي به نظر مي رسد. اما از نگاهي ديگر فضاي جديدي هم هست، فضايي براي حرف زدن ( و تند هم حرف زدن و حتي شعار دادن) ولي نه يقه گرفتن و تحميل کردن.(نميدانم چرا امروز ياد يونان باستان افتادم).
نکته مهم در اينجا اين است که اين کار نبايد توسط هر کوتوله اي انجام شود چون باعث مي شود اصلا کل بحث از سوي بسياري از مردم طرد و بي نتيجه شود.

***
به نظر مي رسد طرفدارن هاشمي نسبت به هفته قبل کمتر کار مي کنند اما شکل تبليغات تغيير کرده، ضبط ها خاموش شده،از دخترهايي که برچسب هاشمي را روي بدن شان مي چسباندند خبري نيست و شعار هاشمي 2005 به نظر کهنه مي آيد. از آنجا که پيش بيني مي شود راي هاي "نه" در اين دور نقش اصلي را بازي مي کنند، با توجه به راي پايين هاشمي در تهران در دور نخست به نظر مي رسد طرفدارن هاشمي هم روي اين "نه" دهندگان زياد حساب باز کرده اند.

***
حدس نمي زنم روز جمعه با يک حماسه از نوع دوم خرداد( اختلاف آراي فراوان) روبه رو شويم، بسياري از افراد به دلايل مختلف حاضر نيستند به هاشمي راي بدهند و شعارهاي فقر و مردم احمدي نژاد هم تاثير خود را روي قشرهاي پايين دست جامعه گذاشته است. مصاحبه هايي که طرفداران احمدي نژاد در مجلس در مورد مسايل فرهنگي و جداسازي زنان و مردان انجام دادند به نظرم از ميليون شب نامه هم تاثير بدتري روي اذهان گذاشت که به سادگي قابل جبران نيست، همان سادگي هاي درون مردم که احمدي نژاد به خوبي از آنها بهره گرفت تا به اينجا برسد به سادگي مخالفان فراواني را براي او ايجاد کرده ، بعضي مواقع سکوت بهترين تبليغ است، در مورد هاشمي هم اين موضوع صدق مي کند.

نوشته شده توسط: شهرام در June 22, 2005 11:21 PM | سياست

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/930

:نظرها

دوست گرامی مشکل شما همانا این است که جامعه را ÷ارک وی به بالا می بینید اما بچه ی نازی آباد را فراموش کردید تا یک مرتیکه ی فاشیست بیاید و آن ها را با خود همراه کند!!!

نوشته توسط: foad at June 24, 2005 12:17 PM

به ياد امير فرشاد ابراهيمي
[جناب آقاي شريف
اي كاش دوستاني كه در اين مدت خود را به هياهوي طرفداران هاشمي سپرده اند و به صورت مداوم از خطر فاشيسم بر كشور ابراز نگراني كرده و با روش هاي به دور از ظرافت هاي ارتباطي مردم را به پاي صندوق هاي راي به نفع قاي هاشمي رفسنجاني دعوت مي كنند؛ در اين چند روز يادي مي كردند از امير فرشاد ابراهيمي و سخنان او در باره اطرافيان هاشمي, خانواده وي و حزب كارگزاران سازندگي.
لطفا قبل از راي دادن گفته هاي امير فرشاد ابراهيمي در چند سال گذشته را دوباره مرور كنيد.

نوشته توسط: kjh at June 23, 2005 01:56 PM

بیا این بار یه جور دیگه فکر کنیم...
برای آینده وطنم...
این لینک رو ببین بعد اگه خواستی به هاشمی رای بدید ...

http://sharifnews.ir/?6994

نوشته توسط: آسمان at June 23, 2005 12:37 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001712.php on line 265

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001712.php on line 265