« کیارستمی ، تورا بيشتر دوست دارم | صفحه اول | وزير آينده کيست؟ »

شنبه 4 تیر 1384

پرسش:اين هفده ميليون نفر

چه روزي شده امروز.خبر مثل بمبي تمام شهر را پوشانده،در تاکسي، بقالي، جلوي روزنامه فروشي و بسياري از نقاط ديگر اين شهر شلوغ.

- اين هفده ميليون از کجا آمده؟

بچه هاي روزنامه تلاش مي کنند با اغراق کردن در رفتارها و ايجاب هايي که در آينده ممکن است رياست جمهوري احمدي نژاد به وجود بياورد تا اندازه اي فضا را تلطيف کنند.پيام هاي کوتاه هم هر از چندگاهي يخ فضا را در روز گرم چهارم تير مي شکند.اما خيلي ها حوصله ندارند، بعضي هم دعوا دارند.
- این خاتمي مجلس و دولت را از هاشمي گرفت يک شهرداري و شوراي شهر گذاشت روش دودستي تقديم کرد به آبادگران، واقعا ثمره هشت سال اصلاحات اين بود؟
کسي جوابش را نمي دهد.

- حق اين مردم است حقشونه
اين را زني که به هيچ کدام راي نداده مي گويد.

***
- اين هفده ميليون از کجا آمد؟
فکر مي کنم بررسي اين پرسش مهمتر از چهره و لباس رييس جمهور جديد باشد و همچنين چند پرسش فرعي ديگر:
به راستي مردم که دو بار هم حرفشان را تکرار کردند چه مي خواستند بگويند؟ چرا نخبگان جامعه که براي نخستين بار اين چنين زير يک چتر درآمده بودند نتوانستند حتي مردم را مجاب به ايجاد رقابت نزديک بين دو کانديدا کنند؟روش هاي تبليغاتي احمدي نژاد چگونه بود و چرا انواع روش هاي مقابله اي با استفاده از تکنولوژي هاي ارتباطي و رسانه اي جديد که در مقابل او انجام شد ناموفق ماند؟ طرفداران کروبي( 50 هزارتومان) در دور دوم به چه کسي راي دادند؟

***
اون هايي که راي هاي لنگه به لنگه دارن
کسي فکر مي کرد که سالها پس از سپري شدن روزهاي انقلابي و شعارهاي داغ طبقاتي، هفده ميليون نفر "عروسي خوبان وار" با شنيدن صداي" اونهايي که ماشين هاي لنگه به لنگه دارن خوش اومدن" هيجان زده شوند، با ديدن يکي از نامزدها ياد "حاجي هايي" بيفتند که "حروم خوري شان خوشمزه است" خون مردم را تو شيشه کرده اند و بخواهند چنين انتقام سختي را بگيريند بي آنکه به آنچه به دست گرفته اند نگاه کنند ،بي آنکه به آنچه برآن کوبيده اند بنگرند.
توده بي شکل جامعه ايراني با راي هاي لنگه به لنگه گاه اينگونه از رنج و محروميت و درد انتقام مي گيرد و اينچنين آرمان هايش را به آرمان خواه ترين نامزد انتخابات امسال نزديک مي بيند.

نوشته شده توسط: شهرام در June 25, 2005 06:31 PM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/933

:نظرها

از شما تعجب می کنم . سنگ کسی را به سینه زدن که یک پای مشکلات 27 سال گذشته ما بوده ، در شان وبلاگ آی تی ایران نیست . دوست عزیز ! تهمت زدن به آقای احمدی نژاد و تحت تاثير شایعات کوچه و خیابان قرار گرفتن که هنر نمی باشد و اصلا برازنده جنابعالی نیست . من از افرادی بودم که در دو دوره قبل به آقای خاتمی رای دادم و تا پای کتک خوردن از گروه موسوم به انصار حزب الله هم پیش رفتم ! الان هم به هیچ وجه از سیستم و عملکرد جمهوری اسلامی ایران راضی نیستم ، اما به یک مسئله شک ندارم : احمدی نژاد اگر چه آدمی است که من با اعتقادات مذهبی اش مخالفم ، اما حسنهای بزرگی دارد ، احمدی نژاد فساد مالی ندارد !اهل باج دادن به اين و آن هم نيست و اميدوارم کمی حال اين آقازاده ها را بگيرد !!!
شاد باشيد .

نوشته توسط: مرتضی at June 28, 2005 09:17 AM

naft naft naft
fesad dar naft
fesad ra kashf kon

نوشته توسط: saman at June 28, 2005 09:13 AM

جنبش سئوال !!!!!!!!
فراخوان عمومی برای ثبت قولهایی که احمدی نزاد به مردم داده در وبلاگها

یه سری به وبلاگه من بزنید ..اگه فکر کردید که میشه روی این موضوع کار بشه به بقیه دوستان هم پیشنهاد بدین.

نوشته توسط: مهدی at June 25, 2005 11:46 PM

اين 17 ميليون با اجازه بزرگترا از 16 تا 70 ، 80 سال پپيش كه بدنيا اومدن تو ايرون بودن ، راستي اين نخبگان از كجا اومدن ! نخبگان كه اينقدر فكرشون بالا ميزنه كه فكر ميكنن برا فرانسوي ها دارن نسخه دمكراسي و آزادي ميپيچن ! نخبگان ما وقتي تو بيابون سد ميزنن بعد مردم رو هم ميرفستن دنبال دعاي بارون ، بارون هم كه نباره 100 درصد مردم خرابن !

نوشته توسط: مهدي at June 25, 2005 08:23 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001718.php on line 272

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001718.php on line 272