« سکوت 6 | صفحه اول | EBL را تبليغ نکنيم »

سه شنبه 21 تیر 1384

نهضت خودجوش خبررسانی آن لاین ایرانی

بعدازظهردیروز مجمع عمومی انجمن شرکت های انفورماتیک بود. با توجه به اهمیت این مجمع و موضوعات مطرح در آن و نیز حضور تعدادی از دوستان خبرنگار، انتظار این بود که خبر ماوقع و چند عکس از مجمع در وب لاگ ها یا سایت های خبری تخصصی منتشر شود که نشد!
خود دوستان انجمنی هم کاری در این زمینه نکردند. انشاءالله که سرشان شلوغ بوده که البته بود و یا نیرویی برای این کار نداشتند! ولی فکر نمی کنم که آن ها به خبر رسانی آن لاین کم توجه و بی اعتنا باشند.
تنها خبر منتشره و بدون هیچ گونه عکسی آن هم با تاخیر زمانی 16 ساعته مربوط به ایسنا است.
به راستی چه می شد اگر تعدادی از همکاران شرکت دارمان در انتهای شب و یا حتی در زمان تنفس چند نکته ای درباره مجمع می نوشتند و یکی دو عکس هم منتشر می کردند؟

خبررسانی آن لاین در فضای سایبر کم کم باید در میان ما جای بگیرد. این برای توسعه آی تی، ایجاد جذابیت، جذب مخاطبین بیشتر، شفافیت و ایجاد بیزنس های جانبی آن مفید است.
جای آن هم درست مجموعه هایی است که بیشترین ارتباط با آی تی و فهم آن را دارند.
برای ژورنالیسم حرفه ای سایبر باید برنامه ریزی کرد. چشم کمک به دولتی هایی که علاقه دارند برای هر کاری ابتدا مطالعه و تحقیق های آن چنانی کنند هم نباید داشت. این یک نهضت خود جوش می خواهد.

فرصت را غنیت شمریم.

نوشته شده توسط: محمد میثاقی در July 12, 2005 02:28 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/954

:نظرها

دوست عزیز و جوان جناب آرشی!
کمی منصفانه تر و منطقی تر برخورد کنید. اگر خبرنگاری با کول دیسک و آگهی خریده می شود مشکل را باید جای دیگری دنبال کرد. مگر خودت جایی نگفتی که تو هم از این هدایا میگیری و لی قلم برای کسی به خاطر آن نمی زنی؟

اما وظیفه خبرنگار در هر جایی و مکانی خبر رسانی و تحلیل و نقد است.
قاچاقچی خواندن و دلال قلمداد کردن این خیل عظیم هم بی انصافی در حق همه کسانی است که در این صنف زحمت می کشند و نانشان را سختی در می آورند که اگر عشق و علاقه اشان نبود می توانستند در جای دیگری که بسیار فایده دار تر هم می بود وارد می شدند.

آیا می توان به خاطر رفتار بعضی از همکارنت که خودت هم خوب می شناسیشان همه خبرنگاران محترم را قلم به دست خواند و مزدبگیر نامید؟
کمی انصاف برادر. کمی انصاف.

نوشته توسط: محمد میثاقی at July 13, 2005 11:50 AM

در مورد اصل خبر باید بگویم که نگاه نویسنده بسیار درست و انتقاد انجام شده هم کاملا به جاست.من به عنوان یک شرکت کننده می توانم نظر خودم را بنویسم ولی بهتر است که دبیرخانه انجمن این کار را انجام دهد.
از آرشی هم می خواهم که خیلی شفافتر و بدون بددهنی اگر مطلبی را می داند و به آن اعتقاد دارد صریحا اعلام کند تا سایرین هم از این نکات استفاده کنند.و اگر لازم بود پاسخ هم بشنود .بالاخره یک درصد هم احنمال بدهیم که داریم اشتباه می کنیم.

نوشته توسط: صفافروتن at July 13, 2005 11:25 AM

ساعت برنامه تقریبا با ساعت برنامه افتتاح شبکه ملی فیبر نوری که با آخرین حضور سید محمد خاتمی در جمع آی تی چی ها برگزار میشد تداخل داشت...

ضمنا به نظر من این جماعت به اصطلاح صنفی کمی به سکوت و بی اعتنایی مطبوعات نیاز دارد ! زیادی بزرگ و جو گیر شده اند و هرکدام روزنامه و خبرگزاری ای را با چاکرم مخلصم و کول دیسک و آگهی ای خریده اند و به تریبون اختصاصی افاضات و عقده های خویش تبدیل کرده اند...

درنهایت خیلی از اینها همان دلال ها و قاچاقچی های هستند که ...

نوشته توسط: آرشی at July 12, 2005 10:22 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001766.php on line 263

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001766.php on line 263