« گزارشي درباره دزدي دامنه هاي اينترنتي | صفحه اول | گزارش نهايي کارگروه حاکميت بر اينترنت سازمان ملل »

چهارشنبه 22 تیر 1384

آیا سکوت مدیران نشست علامت رضایت است؟

می گویند سکوت علامت رضایت است!و با این حال نمی دانم سکوت بیش از حد برگزارکنندگان نشست ملی آی تی از سر بی پاسخی است یا از سر بی توجهی؟ آیا باید آن را به حساب این گذاشت که خودشان هم فهمیده اند که چه کار اشتباهی کرده اند و یا این که می خواهند آن را با مرور زمان دچار فراموشی کنند؟
به برگزاری نشست قطعا انتقاداتی وارد است. نحوه برگزاری،انتخاب تقدیرشدگان،نحوه ارزیابی و موضوعاتی از این قبیل که بعضا کوچک هم نیستند.
اما انتقاد پنج تشکلی که به واسطه مخالفت های این روزهای خود بر سر زبان ها افتاده اند و تاکنون نامی از آن ها در جایی نبوده است کم کم دارد شکل مخالفت های جهت دار به خود می گیرد!
بعضی ها هم بدشان نمی آید در این آتش بدمند و آب را گل آلوده کنند.
رفتار جهت دار برخی از این دوستان در مراسم افتتاح شبکه فیبر نوری هم از این دست بود که در سایت هایشان و یا نوشته های مطبوعاتیشان می توان رنگ و بوی آن را دید.
دوستان کمی بیشتر مراقب باشید.

"برخورد دوستان منتقد ذینفع را هم در بخش نظرات ببینید. قضاوت با شماست"

نوشته شده توسط: محمد میثاقی در July 13, 2005 05:22 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/958

:نظرها


سلام دوست عزيز
مي خواستم اگر برايتان امكان دارد لطفا لينك اين مطلب را كه در مورد احتمال فيلتر شدن تمام وبلاگهاي فارسي است در وبلاگتان قرار دهيد.
قبلا از همكاري شما كمال تشكر را دارم.
موفق باشيد
رهگذر
www.shabestan.blogsky.com

نوشته توسط: رهگذر at July 15, 2005 05:24 PM

من محمد میثاقی خداوند را شاهد می گیرم که در جریان این نشست هیچ انتفاعی نداشتم. بر اساس وظیفه انسانی و تخصصیم که می دیدم مغلطه ای و انحرافی در جریان است و برای شفاف ساختن موضوع نکاتی را مطرح کردم.
از تقدیر شدگان هم نبودم که بخواهم دنبال چیزی بگردم.
به توصیه دوست عزیز نادیده ام آقای محمد رضا مشفق دیگر در این خصوص چیزی نخواهم نوشت و نمی خواهم که روال این وب لاگ را تغییر دهم.
... وخداوند ناظر بر احوال ماست.

نوشته توسط: محمد میثاقی at July 14, 2005 11:17 PM

آقاي ميقاقي من معمولا خواننده اين وبلاگ هستم و معمولا هم کامنت نمي گذارم اما اين مطلب شما - که ظاهرا تازه وارد جمع نويسندگان اي«نجا شدهايد - مرا به فکر واداشت که چرا شما داريد به يک مسئله اينقدر دامن مي زنيد و به نظرم اين به نوعي تغيير در خط مشي وبلاگ آي تي ايران دات و نت و يک هشدار هم هست.فکر مي کنم بهتر است کمي از نويسندگان قديمي اين وبلاگ ياد بگيريد که علي رغم انتقادهاي تندشان جنجال به پا نمي کنند نمي دانم شايد مي خواهيد نام تان را مطرح کنيد که به نظرم روش بد و غيرحرفه اي را در پيش گرفته ايد .مثلا به عنوان نمونه در مورد اين مطلب خوب مشخص است که منتقدان مطلب شما نظراتشان را در بخش نظرات مي نويسند ديگر چه دليلي دارد که شما يک روز بعد از نوشتن مطلب بياييد و پايين مطلب تاکيد کنيد که منتقدان شما ذينفع هستند و مثلا شما ذينفع نيستيد؟ اگر شما ذينفع نبوديد دو مطلب به آن نشست کذايي اختصاص نمي داديد و حتي جواب کامنت ها را - که معمولا جواب کامنت دادن در وبلاگها مرسوم نيست - را نميداديدجز اين است که مي خواهيد به همه القا کنيد که فقط شما درست مي گوييد نه ديگران؟ اگر ازتان انتقاد کردم در هيچ قضيه اي ذينفع نيستم فقط نگران آينده اين وبلاگ هستم که در وبلاگستان به نوعي شناخته شده است

نوشته توسط: محمد رضا مشفق at July 14, 2005 08:24 PM

تا کی قراره که به این بحث بی مورد ادامه بدین. باور کنید نشست ملی آی تی دیگه تموم شد با تمام اجحافی که در حق خیلی ها شد. لطفا بس کنید. حتما می دونید که حوزه فناوری اطلاعات هم فقط محدود به آن نشست نمی شود پس بهتر نیست آی تی ایران دات نت به روال همیشگی خود برگرده؟

نوشته توسط: الناز at July 14, 2005 04:12 PM

خب. علی الظاهر دوستان ما خیلی بهشان برخورده است که وارد حریم خصوصی آن ها شده ام و چیزهایی می گویم که آن ها در این مدت سانسورش می کردند و یا با انحصار کاذب مجالی به طرح چنین نظراتی نمی دادند! انتظاری غیر از این نیز نمی رفت.

من نه دولتیم و نه مدافع کامل نشست هستم البته مخالف خوان غر زن هم نیستم.اما اگر خودم چیزی دریافت نکردم و مورد تقدیر قرار نگرفتم دلیلی نمی شود که کل برنامه را زیر سئوال ببرم!

قصد داشتم در خصوص اهداف منتقدین هم چیزهایی بنویسم که به نظر فعلا ظرفیت آن وجود ندارد.

اما خداوکیلی نگاهی دوباره به دلایلی که درباره ادعاهایم مطرح کرده ام بیندازید. نشانه هایی از رفت و آمدهای بعضی دوستان با برخی تشکل ها را هم از قلم نیندازد.
و آن گاه قضاوتی مجدد کنید.

نوشته توسط: محمد میثاقی at July 14, 2005 10:05 AM

مديران نشست چيزي نمي گن شما ناراحت هستيد؟ حمايت از نشستي که اين همه مشکل داشته که سروصداي همه از جمله خبرنگارها و تشکل هاي ديگر را درآورده جز از طرف کسي که خودش از جمله مسئولان نشست باشد يا ارتباط نزديکي با آنها داشته باشد برنمي آيد.اگر اين سکوت نشان دهنده پذيرفتن اشتباهات آن نشست باشد بايد به مسئولان نشست آفرين گفت منتهي بايد ديد شما چه نفعي از اين نشست برده ايد که از آن دفاع مي کنيد

نوشته توسط: چه فرقي داره at July 14, 2005 02:07 AM

Allright! Oh, I read your note for nooshi too.

نوشته توسط: Jimmy Norton at July 13, 2005 11:33 PM

جناب آقاي ميثاقي مدير محترم دولتي! كه ظاهراً در ساعات اداري وقت زيادي براي گشت وگذار در اينترنت و وبلاگ نويسي داريد، شما هنوز براي نحوه تعامل با افكار عمومي آشنايي كافي نداريد و بايد به كسب تجربه بپردازيد.در خصوص آن 5 تشكل هم شما به خودتان فشار نياوريد.مسوولان پيگير هستند و هر چيزي لزومي به طرح در رسانه ها ندارد.
اگر هم خيلي خبرنگاران را آلوده و فاسد مي دانيد بسم ا... شما كه صادق هستيد بفرماييد داخل گود و يا حداقل با جرات و نام واقعي خودتان بنويسيد.

نوشته توسط: عزيزي at July 13, 2005 08:42 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001777.php on line 287

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001777.php on line 287