« گلد کوئيست :بازار نامطمئن و بي عدالت | صفحه اول | آینه... »

جمعه 31 تیر 1384

درباره همایش روابط عمومی الکترونیک

ایده برگزاری همایش روابط عمومی الکترونیک درتهران ایده خوب و هوشمندانه ای است که می تواند در فرهنگ سازی و بسط جریان سریع،آزاد و بدون واسطه اطلاعات سازمان های دولتی و خصوصی در کشور موثر باشد.
واقعیت آنست که در این سال ها اینترنت به نشر اخبار و اطلاعات کمک زیادی کرده و در عین حال ظرفیت های بسیار بیشتری را نیز دارد.
کاش در این همایش به موضوع روابط عمومی الکترونیک در سازمان ها و نهادهایی که به لحاظ کاری و موضوعی ارتباط بیشتری با فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند بیشتر پرداخته شود. مجموعه هایی مانند انجمن شرکت های انفورماتیک که وب سایت بسیار ضعیف و سختی دارد و یا شورای عالی اطلاع رسانی و شورای عالی انفورماتیک در این بخش ضعف کار دارند.

به راحتی نمی توان به اخبار مرکز تحقیقات مخابرات دست یافت و برای اطلاع از فعالیت کمیسیون های تخصصی نهاد ریاست جمهوری و یا دپارتمان های IT سازمان های دولتی نباید به یافتن این اطلاعات در اینترنت و وب سایت های آن ها دل خوش داشت.
وجود نگاه صرفا تبلیغاتی و آگهی به انتشار اخبار و رویدادهای یک شرکت خصوصی عملا مقوله روابط عمومی را صرفا برای دولتی ها در اذهان جای داده است و باعث شده است تا ارتباط شرکت های ما با افکار عمومی تنها در قالب ارائه آگهی های تبلیغاتی محدود و تعریف گردد.

امیدوارم این همایش گام مهمی در تقویت پاسخ گویی به مردم، ترویج و بسط چامعه اطلاعاتی در کشور و گامی در جهت شفاف سازی فعالیت های تخصصی و عمومی در کشور باشد.

نوشته شده توسط: محمد میثاقی در July 22, 2005 05:15 PM | ارتباطات

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/965

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001790.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001790.php on line 235