« ثبت اشتباهات فیلترینگ... | صفحه اول | فیلتر شدن سایت پارسیک دات کام »

یکشنبه 9 مرداد 1384

کدام تفريح ؟

چندي قبل داشتم فکر مي کردم تقريبا چه تفريحي در اين شهر وجود دارد بعد به چند تخت شکسته کنار يک آب گل آلود در يک فضاي نه چندان تميز فکر کردم و قليان و سيگار و چاي. ظاهرا از روزي که هيات دولت تصويب کرده که قليان ممنوع نيست نيروي انتظامي به تمام مراکز تفريحي هشدار داده که حق ارايه قليان را به مشتري ندارند و خانم ها نيز حق کشيدن سيگار را ندارند.
صاحب يک رستوران امروز مي گفت بيش از 70 درصد مشتريانش فقط براي قليان به آن محل مراجعه مي کردند و اين کار باعث ورشکستگي آنها شده است.
فکر مي کنم همه شما با من موافق باشيد که مراکز غذاخوري تنها تفريح در اين شهر بي دروپيکر است و همين است که فشار روي اين مراکز افزايش مي يابد.جالب است اما که حتي اگر اين محدوديت يک قانون باشد به طور يکسان اعمال نمي شود مثلا الان در دربند قليان ممنوع است امادر فرحزاد آزاد! حالا بگذريم که ساعت 12 شب به بعد که اصلا مردم بايد قيد همين ها را هم بزنند.
ديروز اما خبر رسيد که رييس سازمان هواپيمايي گفته کليه پروازهاي هوايي به مقصد جزاير تفريحي ترکيه لغو مي شود و دليل آن نيز خارج شدن سرمايه از کشور عنوان شده است.من نميدانم نام اين کار را چه مي توان گذاشت؟ يکي از دوستان تعريف مي کرد که يک مامور نيروي انتظامي گفته ما کاري نداريم مردم در خلوتشان چه کار مي کنند ولي کسي حق ندارد در ملاعام کاری ازاین دست انجام دهد او در واقع به نوعي مي گفت که هر خلافي هست برويد در خلوتتان انجام بدهيد و به سطح جامعه نکشانيد.
يک پرسش :آيا تفريحي که مي تواند در ملاعام و در مقابل چشمان هزاران نفر انجام شود يک تفريح سالم تر خواهد بود يا تفريحي که در خلوت و در فرار از هزاران محدوديت و ببند و بگير ؟

نوشته شده توسط: شهرام در July 31, 2005 03:44 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/976

:نظرها

تا یک پرسش هر چه گفتید قبول اما از آنجا به بعد می شه مرز بین تفریح سالم و غیر سالم رو مشخص کنید؟! به نظرتون چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا مردم حق ندارند طوری که دوست دارند زندگی کنند چه در خلوت خودشون یا بیرون از دیوارهایی که دور اون به اصطلاح خلوتشون کشیدن؟ آیا مردم حق ندارند تفریحشون رو خودشون انتخاب کنند حتی اگر اون تفریح به نظر من و شما ناسالم باشه؟ ببخشید اما فکر می کنم سوال شما با چیزی که سعی داشتید در این مطلب بگید تناقض داره.

نوشته توسط: بماند at August 1, 2005 02:07 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001812.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001812.php on line 238