« وزير آينده آي سي تي | صفحه اول | جست‌وجوگر جدید lookspire.com »

چهارشنبه 12 مرداد 1384

برترین نام های تجاری...

در دنیای بازاریابی و تجارت انتخاب یک نام مناسب تجاری و تثبیت و جا انداختن آن (branding) از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
اخیرا مجله مالی و تجاری Forbes که به ارایه فهرست برترین های مالی و تجاری شهرت دارد در یک نظر سنجی اقدام به معرفی برترین نامهای تجاری از جهات مختلف نمود.
آنجه برای من جالب توجه بود حضور پر رنگ شرکتهای اینترنتی در فهرست پر رشد ترین نامهای تجاری در بازه زمانی سال 2001 تا 2005 بود.
نام Apple با 5.3 میلیارد دلار ارزش با 38 درصد رشد در رتبه اول و بعد از آن نامهای Blackberry و Google و Amazon و Yahoo و eBay به ترتیب با ارزش 1.2 و 8.3 و 2.7 و 6.8 و 7.4 میلیارد دلار از 36 تا 31 درصد رشد محبوبیت داشته اند و پیش بینی میشود این روند همچنان ادامه پیدا کند.
امیدوارم با فراهم شدن بستر تجارت الکترونیک و گسترش تبلیغات اینترنتی وضعیت بهتری برای شرکتهای اینترنتی ایرانی ایجاد شود و به فهرست برترین های تجارت ایران وارد شوند.

نوشته شده توسط: در August 3, 2005 11:45 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/982

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001821.php on line 236

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001821.php on line 236