« مشکلات برای دات آی آر | صفحه اول | رقيب جدي براي لپ تاپ هاي انجمن صنفي »

یکشنبه 16 مرداد 1384

فیلترینگ و نحوه برخورد با آن

امروز در وبلاگ دوستانم اخباری درباره فیلتر شده برخی از سایتهای مرتبط با وبلاگ و چند وبلاگ خوب فارسی خواندم. میدانم که الان دوستان من از جمله مختاری (فارس تک) و احسان (parsmedia) در چه حالی هستند و امیدوارم خیلی زود مشکل آنها حل شود.اما به عنوان کسی که تاکنون چندین بار فیلتر شدن سایت خویش را تجربه کردم مطلبی کوتاه خدمت دوستان عرض میکنم.

1-در گام اول پیگیری کنید که در کجاها فیلتر شده اید. مخابرات یا سرویس دهندگان معروف تهران. چرا که اگر مورد سرویس دهندگان معروف تهران این اتفاق افتاده ممکن است دستور قوه قضائیه باشد که در چنین شرایطی حتی اگر اشتباهی اتفاق افتاده باشد مدتی طول خواهد کشید که این مشکل حل شود اما اگر اینطور نبود ممکن است اشتباهی در سیستم فیلترینگ یک سرویس دهنده خاص یا مخابرات باشد که ممکن در دو یا سه روز حل شود.

2-به نامه نگاری اکتفا نکنید. حتما تماس تلفنی با مسئولین شرکت ISP داشته باشید در مورد مخابرات میتواند با بخش امور مشترکین تماس بگیرید.

3-اگر در سرویس دهندگان بزرگ اینترنت در تهران فیلتر شده اید ابتدا بایستی پیمانکار فیلترینگ آنها را پیدا کنید چرا که شرکتهای بزرگ در تهران معمولا خودشان کار فیلترینگ را انجام نمیدهند و حتی در مورد حل مشکل هم نمی توانند کمک چندانی کنند.اما به خاطر داشته باشید که حتما شرکت سرویس دهنده را هم در جریان مشکل خود قرار دهید.

4-غوغای کمتر ، تلفن بیشتر. بهترین شیوه برای حل مشکل فیلتر تلفن و پیگیری تلفنی و حضوری هست . نوشتن و یا اعتراض در وبلاگ یا وب سایت نمیتواند تاثیر چندانی در حل مشکل داشته باشد اما در مورد سایتهای خوب خارجی مانند سایت مایکرومدیا و... که فیلتر شده اند آنها را بنویسید تا خبرنگارها بتوانند نقدی در این زمینه بنویسند ولی در مورد سایت خودتان حتما پیگری تلفنی داشته باشید.

5-احتمالا تا پایان مرداد شاید در نیمه اول شهریور بانک اطلاعات فیلترینگ کشور یکسان میشود ممکن است برخی از مشکلات به خاطر این تغییرات باشد بنابراین سعی کنید مشکل را به اطلاع مسئولین برسانید.

نوشته شده توسط: در August 7, 2005 06:16 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/990

:نظرها

با سلام سایت اشتباه فیلتر کردند لطفا راهنمای فرماید plz

نوشته توسط: مهدی at November 21, 2005 01:26 PM

kheyli ali ast movafagh bashid

نوشته توسط: reza at August 12, 2005 02:05 AM

درباره آنتي ويروس مكافيذ 2005 توضيه دهيد

نوشته توسط: amin at August 8, 2005 05:06 PM

ما در يکي از دانشکده هاي تهران مشغول راه اندازي يک کتابخانه الکترونيکي هستيم و بخش عمده اي از کتب و نشريات خبري خارجي را مجاني از rapidshare مي آوريم ولي معلوم نيست اين سايت به چه علت از ديروز فيلتر شده است، شما پيشنهاد پيگيري داده ايد، ولي نگفتيد دقيقا کجا، کدام شماره تلفن و نزد کدام مرجع. اگر ممکن است اين اطلاعات را هم ذکر کنيد

نوشته توسط: افشين at August 8, 2005 08:08 AM

ما را هم بی خود و بی دلیل فیلتر کردهاند.لطفا اگه دستتان میرسد لااقل اطلاع بدهید تا علت فیلترینگ را به مسولین یایت ها توضیح بدهند.
فیلتر شده:http://amerhossein.blogspot.com/
ادرس جایگزین:http://amir-hm.blogspot.com/

نوشته توسط: امیر at August 7, 2005 08:16 PM

ظاهرا مخابرات فیلتر کرده مسول فیلترینگ مخابرات اقای نجاری عوض شده احتمالا ریس جدید پاچه خواری میکنه

نوشته توسط: تنبل at August 7, 2005 07:14 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001836.php on line 266

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001836.php on line 266