« آی تی .......نامی که در میان برگزیدگان نبود | صفحه اول | بی تفاوتی آی تی کاران در انتخاب وزیر ICT »

چهارشنبه 19 مرداد 1384

خداحافظ آقاي وزير

سيد احمد معتمدي ديروز در مراسمي که در مرکز مخابرات تجريش برگزار شد با خبرنگاران خداحافظي کرد و تا چند روز ديگر نيز اين پست را رها کرده و به گفته خودش به دانشگاه (البته براي تدريس) باز مي گردد.مهمترين عملکرد معتمدي ( در بخش غير آماري) را شايد بتوان در زمينه خصوصي سازي مخابرات برشمرد و در اين زمينه عملکردش قابل دفاع است در اين زمينه به نظرم هم از داخل وزارتخانه و هم از خارج ( نيروهاي سياسي، اخراجي و ...) به شدت تحت فشار قرار گرفت که نمونه قابل مثال آن بلاهايي بود که بر سر اپراتور دوم نازل شد.
ديروز فرصت شد در جلسه مطبوعاتي و در آخرين سوال از معتمدي در مورد تاثير نامناسب مسدود شدن سايت هاي آمارگير و سرويس هايي مثل بلاگ رولينگ، جست و جوي مسدود کلماتي مثل زن و و روش افراط گونه فيلترينگ طي چند هفته اخير بپرسم و مثل هميشه قول پيگيري سريع داده شد.معتمدي مثل بسياري از مقامات بلد است چنين پرسش هايي را( آن هم در جلسه مطبوعاتي که به هر کس بيش از يک دو سوال نمي رسد) به اصطلاح چگونه بپيچاند اما اميدوارم زماني که در دانشگاه و در جريان اينترنت گردي به سايت هاي علمي برخورد که عمدتا فيلتر شده اند متوجه شود که چه ميراثي برجاي گذاشته است.

بعد: علي رغم اين که بعضي از دوستان اشاره کرده اند بلاگ رولينگ از فيلتر در آمده اما من - حداقل - هنوز آن را فيلتر مي بينم.

نوشته شده توسط: شهرام در August 10, 2005 03:01 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/995

:نظرها

Beautiful, interesting site. Has added a site in bookmarks, tomorrow I shall return, to esteem still.:)

نوشته توسط: Polo Visitor at November 12, 2006 04:28 PM

شهرام خان می بینم که وزیر به قولی که بهت داده بود عمل کرد. مشکل بلاگ رولینگ و نداستات که تقریبا حل شده. یه قول هم برای برداشته شدن فیلتر پارسیک شیرازی می گرفتی دیگه!

نوشته توسط: ... at August 11, 2005 01:59 AM

مطمئن باش اون در تمام عمرش به هیچ فیلتری برخورد نکرده و نخواهد کرد

نوشته توسط: پاپيون at August 10, 2005 05:03 PM

آقا دست مريزاد! مشكل بلاگ رولينگ كه ظاهرا حل شده. باز هم بگيد وزير ما رو مي پيچونه!!!

نوشته توسط: راحله ميرخاني at August 10, 2005 04:15 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001847.php on line 249

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001847.php on line 249