« آیا دات نت تنها یک محصول تجاری است؟ | صفحه اول | لپ تاپ هاي رييس جمهوري »

سه شنبه 25 مرداد 1384

بازتاب افشا مي کند: تکفا و سيستم کد يکه !

وقتي کسي بلد نباشد گزارش بنويسد و در مورد موضوع هم اطلاعي نداشته باشد مي شود همين گزارش بازتاب در مورد تکفا که با استدلالهاي ضعيف و مثال هاي غيردقيق عملا سروته يک گزارش را يا يکسري لفاظي به هم مي آورد. بد نيست ابتدا بروند نام تکفا (آقاي افشاگر! طرح کاربري و نه کاربردي) را درست ياد بگيرند و متوجه شوند که يونيکد سيستم کد يکه( بزن هم آخرش مي گذاشت خيلي بامزه مي شد) نيست و اگر دوست دارند بدانند چيست بروند اينجا را خوب بخوانند.

اين گزارش سطحي به نظرم جاي پاسخ ندارد اما حداقل بد نيست کساني که اينگونه به تکفا مي تازند بگويند کدام نهاد ديگر به همين اندازه هم در زمينه آي سي تي کار کرده اند؟
تکفا هم مثل هر طرح ديگري خالي از اشکال نيست، اما انصاف - اگر وجود داشته باشد - اين است که ضعف ها و قوت هاي آن را در کنار هم ديد، چنين گزارش هايي که مثلا با نثر افشاگرانه ( با الهام از شيوه روزنامه سابقا عصر )نوشته مي شوند هدفي جز پنهان کردن ضعف اطلاعاتي خود در پشت جنجال ندارند.
آقايان افشاگر!در کشوري که صبح تا شب صحبت از خصوصي سازي و کوچک کردن دولت است اختصاص روزانه 250 ميليون به بخش خصوصي و حتي بيشتر يک علامت خلاف و فساد به شمار نمي آيد کمي به خودتان زحمت بدهيد و موارد خلاف در اين زمينه را پيدا و افشا کنيد .

نوشته شده توسط: شهرام در August 16, 2005 06:50 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1001

:نظرها

آقا، فقط برو تو کار مثال :

به عنوان مثال، در كلمه «ري»، «ي» در حقيقت بايد داخل «ر» باشد

شهرام جان، الان که تو روزنامه ها ستون طنز نداریم چرا با این جور چیزا مخالفت میکنی؟ بذار بخندیم بابا!

نوشته توسط: حمیدرضا شریفی at August 20, 2005 01:07 PM

آقا ممنون از مطلبتان تنها فرق بازتاب با شما اين است که بازتاب فقط چندکامنت حمايتي از مطلب خودش را چاپ مي کند ولي حداقل شما وجود داريد که انتقادات خودتان را هم در پاي مطلب قرار دهيد.موفق باشيد.

نوشته توسط: محمد at August 18, 2005 08:07 PM

به نظر من ارائه پاسخ لمپنی به نقد ها و اشکالات مطرح شده از سوی سایت بازتاب یا هر سایت معتبر یا غیر معتبر دیگر تنها میتواند تاییدی بر احتمال صحت اشکالات و فقدان پاسخ منطقی آن باشد
فارسی کردن یک کلمه نمیتواند این مقدار دست اویز تمسخر بوده و اصل انتقادات را تحت الشعاع قرار دهد
فکر میکنم شیوه تمسخر در مقابل انتقادات جدی مدتها است که پاسخ خود را در جامعه ما گرفته و اخرین ان از اریکه پایین کشیدن مغرورهایی بود که فکر میکردند مملکت ملک ابائ و اجدادی انهاست (در انتخابات اخیر)

نوشته توسط: احمد رضا at August 18, 2005 11:46 AM

اگر جنجال را از بازتاب بگيرن هيچ چيز براي ارايه ندارد براي همين در جامعه رسانه اي ايران کسي مطالب اين سايت را جدي نمي گيرد و عمدتا براي خنده به آن مراجعه مي کنند شما هم خيلي جدي نگيريد نمونه آخر آن طرح مافيايي دولت و وزارت نفت است که خيلي بامزه طراحي شده بود.

نوشته توسط: يک روزنامه نگار at August 18, 2005 07:59 AM

درود بر شما
من با تارنمای ِ بازتاب هم‌سو نیستم! ولی به‌راستی جز هزينه‌‌ی ِ پول ِ فراوان، تکفا چه کرده است!
این همه هزینه برای ِ فارسی‌کردن ِ لینوکس، که با هزینه‌ی ِ بسیار کم‌تری می‌توانست همان سال ِ نخست به دست ِ گروه ِ ورزیده‌تر و کارآزموده‌تری انجام شود، از دید ِ شما، تباه‌کردن ِ پول ِ مردم نیست!
راست‌اش اگر تکفا بهترین هم باشد، دست‌کم گرداننده‌ی ِ بی‌خردی دارد.
شهرام: حامد جان چگونه گرداننده بي خردي تکفا را به قول تو بهترين کرده است؟ من خودم منتقد طرح لينوکس فارسي هستم اما وقتي مي خواهم نقد کنم اين پروژه را کل تکفا نمی بینم

نوشته توسط: حامد at August 17, 2005 10:05 PM

سلام. من به شخصه پیشنهاد می کنم که این دوستان خیلی سریع این مواردی رو که ادعا می کنند به دادگاه ببرن و از مجری طرح شکایت کنند. خدا رو شکر دولت عدالت هم سر کار اومده و قطعا با عدالت به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

نوشته توسط: سجاد at August 17, 2005 04:03 PM

حرکت تابلو و زشتی بود !!!

نوشته توسط: آرشی at August 17, 2005 01:42 AM

هرچند نویسنده گزارش در مورد ITاطلاعات چندانی نداشته است و شاید نثر آن هم چندان مورد پسند شما نبوده، اما بسیاری از مواردی که به آن اشاره کرده عین واقعیت هستند و بودجه طرح تکفا هم بالا کشیده شده است.

نوشته توسط: علی at August 17, 2005 12:06 AM

حالا خيلي سايت خوبي دارند خودشان به سايت تکفاگيرداده اند يکي نيست بگويدبرويد اول اين سايت را درست کنيد بعد به ديگران گيربدهيد.ولي خدايي سيستم کد يکه واقعا محشر بود

نوشته توسط: tut at August 16, 2005 07:37 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001867.php on line 281

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001867.php on line 281