« یک گزارش خوب دیگر از بازتاب! | صفحه اول | شان پن تقديم مي کند »

چهارشنبه 2 شهریور 1384

پیام رسان فوری گوگل

رقابت گوگل با یاهو و مایکروسافت وارد مرحله جدیدی شد.گوگل نسخه بتا مسنجر خود را نیز عرضه کرد که میتوانید آنرا از آدرس www.google.com/talk دانلود کنید.

تجربه اولیه من نشان از سادگی این نرم افزار دارد که این البته برای من و احتمالا بسیاری دیگر به عنوان یک جذابیت مطرح خواهد بود.این محصول همانند محصولات دیگر گوگل از رابطی ساده وسبک برخوردار است ( حجم نرم افزار برای دانلود نیز فقط 900 کیلو بایت است ) و البته مشخص است که نسبت به رقبای خود هنوز فاصله زیادی دارد.
یکی از ویژگیهای جالبی در مورد این نرم افزار وجود دارد استفاده از پروتکل استاندار XMPP میباشد که پروتکلی رایج در نرم افزاری پیام رسان (بخصوص انواع Open Source ) میباشد و این نوید دهنده ارائه نرم افزارهای سازگار زیادی با مسنجر گوگل توسط شرکتها و توسعه دهندگان نرم افزار است و همانطور که از مستندات نسخه اولیه این برنامه بر می اید از هم اکنون نیز با چند نرم افزار معروف پیام رسان نیز سازگاری دارد.
از محدویتهای این نسخه از قرار عدم پشتیبانی از صوت و پیام صوتی است که آنطور در توضیحات در سایت گوگل بر می آید از قرار آنرا در برای نسخه های آتی در نظر دارند هرچند که بعید به نظر میرسد در نسخه های اولیه شاهد پشتیبانی از امکانات صوتی در این پیام رسان باشیم.

نوشته شده توسط: در August 24, 2005 04:39 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1010

:نظرها

نظر زیادی ندارم

نوشته توسط: مریم at April 13, 2006 03:25 PM

Ba salam
man irani dar kharej az keshvar bad az 20-25 sal jad nagreftam harf mokhalefam ra besh nufam chetur az baghye khurde mygyram tashakur.

نوشته توسط: ali at April 4, 2006 12:40 AM

شاهکاره البته اگه سیستم آفلاین هم می داشت ولی خوب خیلی سادس و دوست داشتنی بدون اون صورتک های مسخره!

نوشته توسط: saleh at August 26, 2005 02:27 PM

پيغام صوتي نميشه گذاشت ولي Voice chat به راحتي با هاش مهيا ميشه. من رو به شکل عجيبي ياد ياهو مسنجر 3.5 ميندازه!

نوشته توسط: رضا مقدری at August 26, 2005 10:12 AM

البته حالا اینقدر هم خوب نیست، ولی خوب صوت که داره. خیلی راحت می شه باهاش Voice Chat کرد.

نوشته توسط: Pooya at August 24, 2005 07:47 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001880.php on line 257

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001880.php on line 257