« پايان ماجراي لپ تاپ ها: عذرخواهي انجمن، ادعاي خسارت شرکت گسترش | صفحه اول | تشکر از ایسنا »

دوشنبه 28 شهریور 1384

وبلاگ ابزاری برای مدیران...

من عاشق توت فرنگی هستم ولی وقتی به ماهیگیری میروم برای طعمه از کرم استفاده می کنم. به این خاطر که ماهی ها کرم دوست دارند نه توت فرنگی.
این جملات پر معنی را آقای دیل کارنگی گفته اند.

همین جملات وقتی بی معنی میشوند که آنها را در کتابی بخوانی که درباره اصول تاثیر گذاری و مدیریت روابط باشد در این حالت به شما آموزش میدهد که تملق بگویید تا موثر واقع شوید؛ دروغ بگویید و واقعیت را کتمان کنید تا موثر تر باشید و متاسفانه از این آموزشها نه فقط در کتابها بلکه در زندگی روزمره و جامعه ما بسیار است.
یکی از دستاوردهای وبلاگ و وبلاگ نویسی رک گویی و بی پرده گویی حقایق و رخداد هاست و می تواند موجب تقویت این فرهنگ در بین وبلاگ نویسان بشود و کم کم اثرات آن به اجتماع نیز منتقل شود.
مثلا از آفات بزرگی که گریبانگیر شرکتها و سازمانهای ایرانی است تملق گویی و چاپلوسی کارمندان و ساده انگاری و خوش باوری مدیران است که ریشه در آموزشهای غلط و تربیت نامناسب آنها دارد.
کارمندانی که حقیقت را میگویند و واقعیت را نمایان میکنند و منتقد هستند منفور و مطرود می شوند و افراد کم توان وغیر متخصص با اخلاقهای پست و غیر انسانی که فقط منافع شخصی خود را می بینند به زیراب زنی همکارانشان می پردازند و مدارج ترقی را طی میکنند.
به نظرم اگر یک مدیر هم خودش وبلاگ بنویسد و هم از کارمندانش بخواهد که وبلاگ نویسی کنند نه تنها در ترویج فرهنگ درستکاری و صداقت و واقع گویی موثر خواهد بود بلکه نظارت سازمانی بهتری را برای مدیر فراهم میکند و با شناخت بهتر موجب رقابت سالم و جلوگیری از بسیاری از چاپلوسی ها میگردد.
در عین حال ایجاد شدن جو سانسور (فیلترینگ) یا خود سانسوری( ارعاب) و یا دروغگویی و وبلاگ نویسی تبلیغاتی در دنیای وبلاگ نویسان بسیاری از اثرات مثبت اجتماعی و فرهنگی وبلاگها را از بین مبیرد.

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در September 19, 2005 12:52 AM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1040

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001947.php on line 239

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001947.php on line 239