« يک گزارش ،دو ترجمه | صفحه اول | سلام »

شنبه 9 مهر 1384

حالا نوبت آی تی ایران دات کام

یک دوست و همکاری محترمی یک مطلبی نوشته است در باب جیتکس که در روزنامه شرق و سایت آی تی ایران دات کام منتشر شده است! اما یک استدلال و مثال جالبی هم زده اند که در پایین اشاره شده است.

اين مسئله در ساير فعاليت هاى آى تى كشور هم مشاهده مى شود. شركت بزرگى مثل گوگل، نيمى از سهام پرشين بلاگ را كه به عنوان يك توليدكننده نرم افزار وبلاگ در ايران مطرح است و نه سازنده تجهيزات فنى و هوشمند IT، خريدارى مى كند و ما از اين نمونه ها به خود مى باليم. غافل از آن كه پيشرفت و توسعه بسترهاى بنيادين آى تى در كشور، وابسته به حركت فعالان حوزه بالادستى اين صنعت است.

خوب! اول اینکه خبر خرید سهام پرشین بلاگ شوخی آرش کریم بیگی با هماهنگی با رضا هاشمی در سایتش بود که البته بارها و در جاهای مختلف (از جمله زیر خود خبر!) اشاره شده است که این تنها شوخی بوده است . من نمی دانم که چه کسی به این مسئله (خبر شوخی) به خود بالیده است که کارشناس محترم این چنین در این باب نظر داده اند! یکی نیست بگوید آخر صاحب نظر باید ابتدا درک درستی از آنچه می نویسند داشته باشد که بعد در جهت روشن کردن اذهان گام بردارد.
و دیگر اینکه چرا آي تي ايران و شهرام شريف بايد چنين مطلبي را منتشر کنند؟ (حالا بازم کامنت بذارید که من دشمن پرشین بلاگم یا حسود هستم یا .... چند نفر را می شناسید که درباره اخبار یا سیاست های اشتباه سایتهای خبری فارسی در زمینه آی تی نقد می نویسند یا اشتباهات آنها را مطرح میکنند؟بارها دیده ایم که یک خبر اشتباه در یک خبرگزاری یا سایت خبری چگونه در دیگر سایتها و مطبوعات منتشر شده است.اگر می بینید زیاد از پرشین بلاگ می نویسم برای حضور مکرر و پر رنگ آن در اخبار سایتهای ایرانی است.راستی خبر مرگ یک سایت خوب با سابقه چهار سال از خبر راه اندازی یک سایت با نامی معلوم ومحتوایی نا معلوم در آینده یا هک چند سایت کم ارزش تر است که مورد توجه هیچ کدام از سایتهای خبری قرار نگرفته است )

نوشته شده توسط: در October 1, 2005 12:48 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1054

:نظرها

براتون آرزوی موفقیت می کنم

نوشته توسط: میترا جاوید at May 15, 2012 08:20 PM

خوب در این جا هم بد نیست که جوابی بدهم به آقای کریم بیگی .
شما باید متاسف باشید که دز آژانس به ظاهر فناوری اطلاعات خود فکاهی به جای مطلب و گزارش واقعی به خورد کاربران می دهید . وقتی می شه بیش تر خندید که ابوترابی به خاطر نقل قول خیالی و دروغین از شما شکایت کند.
منتظر می مانیم.

نوشته توسط: علی آقازمانی at October 6, 2005 10:10 PM

تو خبرگزاری ها خبرهای زيادی درباره آی تی هست. ولی جالبه آقای شيرازی فقط اخبار پرشين بلاگی رو ميبينه!!
به نظر من اين کار های شما فقط اعتبار سايت بلاگفا را پايين می آورد و توجه نکردن مديران پرشين بلاگ و ايسنا به اين نوشته ها اين عمل را تعميق می بخشد.


**************************
پاسخ علیرضا شیرازی
خیلی خوب هست که شما اخبار دیگر سایتهای فارسی را در خبرگزاریها به ما نشان بدهید. مثلا همین ایسنا به نسبت اخباری که از پرشین بلاگ کار کرده به کدام سایت فارسی دیگری پراخته است؟!
این صحبت شما نشان از عدم شناخت شما از وضعیت فعلی اخبار آی تی میباشد.درضمن انتقاد از اخبار از کی تا به حال اعتبار بلاگفا را کاهش داده است! ( مثل ... به شقیقه؟)
در ضمن فکر میکنم من بهتر از شما مدیران ایسنا را می شناسم و با آنها در ارتباط هستم پس اینگونه اظهار فضل نفرمائید.

نوشته توسط: koroush at October 1, 2005 08:54 PM

وقتی مینوشتمش فکر نمیکردم بتونم اینقدر آدم رو اوس کنم:
http://www.google.com/search?q=%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84+%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85+%D9%BE%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D9%86+%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF+&hl=fa&lr=&start=0&sa=N

و اصلا فکر نمیکردم یه نفر برای شش ماه هنوز تو کار اون خبر باشه !!!

نوشته توسط: آرش at October 1, 2005 03:22 PM

man mamolan zahmate khondane gol vajhe haie in adam ro be khodam nemidam ! chon jedan sher o ver mige ! [hata bishtar az khode man !!! ] ama in sooti e ke dade vaghean jaleb bod !

man on khabare kharide sahame persianblog tavasote google ro be onvane doroghe 13 farvardin to site am gozashtam o ziresham dorosht va ba range ghermez oneveshtam ke in khabar doroghe 13 e ICTna bod hala bade 6 mah in adam hanooz to on jave !!!


khaili khandidam !!!

va baraie IT iranie moteasefam ke golvaje haie hamchin adami ro be serfe rante edarish hame ja publish mikone !

arash karimbeigi

نوشته توسط: arashy at October 1, 2005 03:09 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001980.php on line 279

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001980.php on line 279