« و حالا اینتا! | صفحه اول | حالا انتقاد از آي تي ايران دات نت »

دوشنبه 11 مهر 1384

دشمن اینترنت ایران شناسایی شد

فرنود حسني معاونت فني و برنامه ريزي کارگروه جوانان کميسيون ملي جامعه اطلاعاتي در مصاحبه با خود سایت متعلق به کارگروه جوانان کميسيون ملي جامعه اطلاعاتي می فرمایند.

حسني با بيان اينکه ديدگاه هاي ايران در مورد راهبري اينترنت به عنوان کشوري در حال توسعه با بسياري از کشورها هم سو است از عدم دستيابي به يک مصوبه بين المللي براي اين موضوع ابراز نگراني کرد. وي همچنين با مقايسه بحران انرژي هسته اي با موضوع اينترنت اظهار کرد اگر دولت ايران و کشورهاي در حال توسعه نتوانند حق خود را در بحث راهبري اينترنت به دست آورند شايد در چند سال آينده با معضلاتي مشابه بحران هسته اي روبرو شويم و کشورهاي توسعه يافته به خصوص آمريکا با زيرپا گذاشتن تمام قواعد بين المللي ايران را از دسترسي به فناوري اينترنت محروم کنند يا در روند دسترسي ما خلل ايجاد کنند.

بسیار خوب شد که فهمیدم که در آینده چه کسی قرار هست برای ما ایرانیان برای دسترسی به اینترنت مشکل ایجاد کند.البته آگاهان و صاحب نظران ضمن تایید حرفهای ایشان گفتند: "البته اگر در آینده اینترنتی هم در ایران وجود داشته باشد" .
اصلا فکر نکنید قیمت بسیار پایین وبا کیفیت بسیار بالای دسترسی به اینترنت در کشور ، فیلترینگ بسیار بسیار هوشمند و ذهنیت بسیار باز درک مفاهیم جامعه اطلاعاتی و به خصوص ، تاکید میکنم دسترسی آزاد به اطلاعات از دیدگاه حکومت ، رشد عالی اینترنت پرسرعت و قیمتهای بسیار پایین مخابرات و شرکتهای دیگر در زمینه پهنای باند میتواند مشکلاتی برای دسترسی شهروندان به اینترنت ایجاد کند.! مهم آمریکا هست و باید حق خودمان را از آمریکا بگیریم.

نظر شما را به این نکته جلب میکنم که در شرایط فعلی ایران دسترسی به بسیاری سایتها رابا استفاده از نرم افزارهای آمریکایی محدود و آنها را مسدود میکند و آمریکا برای دسترسی کاربران ایرانی سایتهای مختلف فیلتر شکن راه اندازی میکند.
اینکه ما حقوق مولفین و به خصوص حقوق کپی رایت محصولات آمریکایی را رعایت نمیکنیم اصلا مشکل چندان جدی نمی باشد.اینکه بسیاری از سرورهای دولتی بر روی ویندوز کپی شده مایکروسافت آمریکایی است مشکلی مهمی نیست.حتی اینکه بسیاری از بانکهای اطلاعاتی مهم در کشور درنرم افزارهای مدیریت بانک اطلاعات و البته کپی شده شرکتهای مایکروسافت و اورکل هستند مشکلی ایجاد نمیکند.
البته کارهایی هم برای مبارزه با آمریکا در جریان هست و از جمله اینکه وزارت ICT تصمیم به ایجاد یک اینترانت بزرگ کرده است که اصولا و با توجه به فیلتر شده هزاران سایت خارجی دیگر در سالهای آینده کاربران ایرانی برای تنها استفاده از اینترنت در آن زمان ( همان چث و ایمیل) می توانند از همین اینترانت وزارت مذکور استفاده کنند.آگاهان پس از بررسی تمام جوانب فریاد شوق برآورند و یک صدا اذعان داشتند که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.

نوشته شده توسط: در October 3, 2005 03:45 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1061

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001990.php on line 240

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001990.php on line 240