« حالا انتقاد از آي تي ايران دات نت | صفحه اول | افتضاح خبری -وبلاگ فارستک »

دوشنبه 11 مهر 1384

اخباری از تکنولوژی

-یک گیگابیت در ثانیه ترنسفر بی سیم
-IPod Nano و مشکلاتش
-رقیب جدید MiniSD
-آدیداس و محصولات هوشمند

یک گیگابیت در ثانیه ترنسفر بی سیم
840711sh02.jpg
شرکت آلمانی Laser2000 ، محصول جدیدش رو در حالی به بازار عرضه کرده که رقابت در ارتباطات نقطه به نقطه بی سیم بسیار بالا گرفته. Optical Wireless Network Bridge همانطور که از اسمش مشخصه از طریق نور اطلاعات را با سرعت 1 Gbit/s انتقال می ده. برای داشتن راندمان بالا، پیشنهاد نمیشه فاصله دو دستگاه بیش از 120متر باشه. از قابلیتهای Op1000 اینه که هم میتونین OutDoor استفاده کنید و هم InDoor، چرا که وجود شیشه(پنجره) در مقابل اپتیک دستگاه صدمه ای به انتقال اطلاعات یا افت سرعت نمیزنه.

IPod Nano و مشکلاتش
840711sh03.jpg
تا اطلاع ثانوی از خرید IPod Nano خودداری کنید، چون در عین زیبایی و ظرافتی که داره مشکل خراشیدن!!! و شکنندگی داره. اپل ادعا می کنه که تماسهای زیادی در باب این مشکل از طرف مشتریهاش نداشته ولی خریداران ادعای دیگری دارند.

رقیب قدرتمند و جدید MiniSD Card
840711sh04.jpg
سونی نمونه جدیدی از Memory Stick خود را معرفی کرد. این نمونه جدید بنام Micro M2 در ابعاد 15*12.5*1.2 میلیمتر تولید میشه و در آینده حجم ذخیره سازی آن تا 32Gb افزایش می یابد!!!(به قول خودشون فعلا در حد یک فرض علمی). اطلاعات را با سرعت 160Mb/s انتقال میده و رقیب سرسختی برای کارت حافظه MiniSD(حافظه ای که استفادش در موبایل ها بسیار رایج است) خواهد بود.

آدیداس و تولید محصولات هوشمند
840711sh05.jpg
موفقیت چشمگیر کفشهای هوشمند آدیداس که از میکروچیپ برای تشخیص حالتهای متفاوت دویدن دودنده و بهبود بخشیدن حالت کفی کفش برای کف پا دونده استفاده می کرد، این شرکت رو متقاعد به استفاده از میکروچیپ در دیگر محصولات خود کرده.
این دفعه با قرار دادن یک میکروچیپ در توپ فوتبال، بدنبال برطرف کردن بعضی از معضلات داوری شده.این توپ که بتازگی از فیفا تائیده گرفته، میتواند رد شدن توپ از خط دروازه رو با فرستادن سیگنال رادیویی به چندین فرسنتده که در داخل استادیوم نصب شده است، اعلام کند.

نوشته شده توسط: حسین شمس در October 3, 2005 12:55 PM | تکنولوژی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1063

:نظرها

جالب بودند

نوشته توسط: saleh at October 3, 2005 04:01 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001992.php on line 254

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001992.php on line 254