« پشت پرده جیتکس... | صفحه اول | جستجوگر ایرانی Lookspire فیلتر شد »

سه شنبه 12 مهر 1384

کاهش تعطيلات

از قرار نمايندگان مجلس طرحي را در دست تصويب دارند که بر اساس آن تعطيلات نوروز را به هشت روز کاهش دهند. کاهش تعطيلات با هدف کاهش حجم تعطيلات کشور صورت مي گيرد که طي يک سال گذشته انتقادهاي فراواني بر آن وارد شده و با مقايسه اي ميان ميزان تعطيلات ايران و کشورهاي پيشرفته چنين نتيجه گيري شده که مردم ايران بيش از اندازه از تعطيلات استفاده مي کنند.
به عقيده من اين تصور که تعطيلات در ايران بيش از اندازه است اصلا درست نيست چون شرايط اجتماعي و کاري کشوري چون ايران با يک کشور مثلا اروپايي قابل مقايسه نيست. شهروند ايراني درشرایط کاري سنگين و زمان نسبتا طولاني تري در محل کار خود به سر مي برد و استرس ها و فشارهاي رواني تحميل شده بر آن نيز قابل مقايسه با يک شهروند اروپايي نيست چگونه مي توان انتظار داشت که اين دو بايد به نسبت يکسان از تعطيلات بهره مند باشند؟
به نظر من تعطيلات دو هفته اي نوروز يکي از مهمترين تعطيلات کشور است که تاثير رواني بسياري هم با جامعه دارد. اين طور نيست؟

بعد از تحرير: راستي مي دانستيد که نمايندگان مجلس فقط هفته اي سه روز به مجلس مي روند

نوشته شده توسط: شهرام در October 4, 2005 02:06 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1069

:نظرها

به نظر من ما در "توزیع" مشکل داریم. توزیع پول، توزیع کار، توزیع منابع، توزیع رفاه و ... تعطیلات یا به عبارت بهتر، اوقات فراغت در مملکت ما به درستی توزیع نشده اند. ما در طول سال مثل تراکتور کار میکنیم بعد چندین هفته مملکت رو تعطیل میکنیم. تازه همون کار مثل تراکتور هم به درستی در بین آدمها توزیع نشده است.

نوشته توسط: حمیدرضا شریفی at October 4, 2005 03:55 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001999.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/001999.php on line 238